Dlouhá noc (S08E03) (epizoda)

 • USA

  The Long Night

 • Velká Británie

  The Long Night

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2019, 1 h 22 min

Zajímavosti k epizodě (7)

 • - Před odvysíláním epizody vypsaly české i světové sázkové kanceláře kurzy na to, kdo přežije a kdo zemře v největší bitvě v historii kinematografie. [Zdroj: Lidovky.cz] (Bioscop)

 • - V bitvě o Zimohrad, zteč zraněné lady Mormont proti obrovi v řadách Nočního krále, náramně připomíná útok zraněného Maniaca, Lunatica, charakteru z hry „Borderlands 2“. Také se jedná o malou a svéhlavou postavu. (MarkysDexter)

 • - Jedná se o nejdelší epizodu ze série Hry o trůny.
  (asdfasdf)

 • - Epizoda stála cca 15 milionů amerických dolarů. (asdfasdf)

 • - Bitvu u Zimohradu zabrala štábu čítající 750 lidí celých 11 týdnů za nepříznivých podmínek, točilo se pouze v noci, každý den v teplotách pod nulou s častým pršením nebo sněžením. Jedná se o dosud největší bitvu, která kdy byla pro film/seriál natočena. (Butcher of Blaviken)

 • - Několik herců se vyjádřilo k bitvě u Zimohradu. Maisie Williams alias Arya: „Zažila jsem to poprvé a řekla bych, že teď už mě nic nemůže překvapit. Nikdo vás nepřipraví na to, jak namáhavé to je. Noc co noc, znovu a znovu a prostě to nekončí. Nesmíte onemocnět, musíte na sebe dávat pozor, jelikož nikdo jiný za vás vaši práci udělat nemůže… Přijdou chvíle, kdy toho máte dost, a chce se vám brečet.“ Iain Glen alias Jorah Mormont natáčení nazval: „To nejnepříjemnější, co jsem kdy v seriálu dělal,“Rory McCann coby Ohař řekl: „Všichni se modlíme, abychom to nemuseli nikdy absolvovat znovu.“ (Butcher of Blaviken)

 • - Spoiler: „Zabila jsem největšího vojáka v armádě Nočního krále, který mě přitom rozmáčkl svou obří rukou! Natáčení této scény bylo opravdu vtipné. Natáčelo se s vysokým strojem, který se mnou házel ze strany na stranu. Musela jsem popadnout skleněnou dýku a vrazit ji do velké polystyrenové koule představující oko obra. Bylo to zábavné a tekla přitom spousta falešné krve,“ prohlásila o své smrti Bella Ramsey (Lyanna Mormont). [Zdroj: iDnes.cz] (Bioscop)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace