Poslední ze Starků (S08E04) (epizoda)

The Last of the Starks

The Last of the Starks

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2019, 1 h 18 min

• RedAK

V dnešním díle Game of Růžová zahrada 90210 uvidíte: chlapec se vyspí s dívkou, bude to její poprvé, chlapec si ráno uvědomí, že ho tento nezávazný sex nenaplňuje a vrací se k manželce, dívka je zlomená, pláče, chlapec jí už nikdy nezavolá - přitom toho, kdo ji opravdu miluje, měla celou dobu před očima; starší bráška říká svým sestrám tajemství, obě musí přísahat na smrt mamky i taťky, že ho nikdy nevyzradí, zanedlouho však už tajemství ví celá třída a šuškají si o něm i naproti v obchodě; stáří známí hrají oblíbenou chlastací pártyhru, u které se dozvíme spoustu peprných pikantností; mezi holkama to začíná vřít, nevěří si, žárlí na sebe, závidí si oblečení i šminky; synovec odmítne spát se svojí tetou, která je zároveň jeho nadřízenou, její přátelé z práce přestanou věřit v její úsudek a navíc se musí vyrovnat se ztrátou domácího mazlíčka, teta je zralá na lexaurin; zlá šílená macecha trpí přehnanou obsesí ke svému nábytku, na konci epizody se zabarikáduje doma a nepustí dovnitř ani návštěvu, ani svého malého bratra, tvrdohlavě si bude stát za tím, že na její křeslo si nikdo sedat nebude.. Radosti i strasti našich hrdinů gradují do velkého finále! Získá doktor Mázl srdce své obryně? Ubrání paní Nyklová svůj otoman? Zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí? Sledujte každé pondělí na HBO.(6.5.2019)

• Necrotongue

Naprosto zásadním kladem čtvrté epizody bylo to, že jsem nemusel poslouchat rozhlasovou hru, tentokrát mi tvůrci kromě zvuku dodali i obraz. Tolik ke kladům. Absence neproniknutelné tmy mi totiž odhalila celou řadu nelogičností- například nechápu, proč by někdo nechal nastoupit armádu na dostřel těžkých zbraní protivníka (možná i obyčejného luku), a proč by této situace tento nepřítel nevyužil (pochybuju, že by Tyrion pajdal k hradbám dál než sto metrů). Taky mě zaujalo, že i v tomto dílu došlo k defloraci, pokud jsem ale sledoval průběh předchozích sedmi sezón pozorně, víc už jich být nemůže.(15.8.2019)

• dalziel

Draci sa míňaju,dračia kralovná prichádza o rozum a asi z nej bude ďaľší šialený Targaryen.Zimohrad škrípe zubami a kto má rozum beží na sever.Cersei je po botoxe nakoľko je nefunguje ani jeden mimický sval a takto si tu žijeme.Ešte tu máme jednu nezáväznú zasúvačku a toby bolo asi tak všetko.Ešte dva diely a bude klid.(6.5.2019)

Pořád jsem věřila, že Daenerys by mohla být nakonec normální postava, ale začíná mě srát přesně jako Cersei. Ale na rozdíl od Cersei, stojí jako stratég za hovno. Na co má ty rádce, když se stejně rozhoduje emocionálně a jako každý jiný vládce, egem? Kvůli jejím rozhodnutím dává sebe a svůj lid Cersei na zlatém podnose :( Dráček, fňuk :((7.5.2019)

Něco mi říká, že mrtvých bude nakonec přeci jen víc než dost. Čtvrtý díl poslední série je v duchu intrikářských "klasických" GoT. Jednotlivci si berou zpět naši pozornost, kopání za sebe nabírá na obrátkách, touha usednout na železný trůn přebíjí důslednou taktiku a neohrožená bestie Cersei drží jisté eso v rukávu. (... osobně jsem docela zvědavá, jestli se jí na tu kobylku nedostane zase ta podivná Arya...)(6.5.2019)

• - V čase kolem 14:44 můžeme spatřit na stole kelímek od Starbucks. (Leopard105)

• - „Pořád o tom kelímku slýchávám. Byl u místa, kde seděl Kit Harington. Prvně jsem z toho vinila Emilii Clarke, ale myslím, že tohle by ona neudělala. Kit je líný a něco takového by klidně udělal. Ten kelímek byl u Kitova místa, poté od něj odešel, kvůli čemuž to vypadalo, že je u mého místa, ale já tam nebyla. Určitě za to může Kit,“ řekla herečka Sophie Turner (Sansa) na téma záhadného kelímku. [Zdroj: Edna.cz] (Duoscop)