Poslední ze Starků (S08E04) (epizoda)

The Last of the Starks

The Last of the Starks

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2019, 1 h 18 min

Problém poslední řady je v tom, že jsme očekávali velkolepé zakončení série, což se u čtvrtého dílu vůbec nezdá. Jakoby díl sloužil pouze jako úvod pro zmíněné finále. Každopádně nejsem nadšen ani zklamán. Díl nabídl nečekané zvraty a výbornou gradaci napětí. Na druhou stranu dějově zbytečné scény trvaly strašně dlouho a ty důležité jen chvíli - za to dávám 8/10.(6.5.2019)

• PanZahadnyCZ

Jednotlivé epizody jakéhokoli seriálu téměř nehodnotím, natož abych je komentoval. Ale tahle epizoda je výsměch. Připomíná mi to situaci, kdy máte na nějaký deadline odevzdat seminární práci, ale necháte ji na poslední chvíli a děláte to den před odevzdáním. Je mnoho GoT epizod, možná většina, kde se vlastně nic moc neděje a předem jasné konflikty se jen oddalují a neustále diskutují, což není nutně špatně, pro GoT je to naopak specifické, o to více pak vyzní daná bitva nebo jiná diskutovaná událost. A pak přijde tento díl, který se vše snaží smrsknout a urychlit do, sice lehce prodloužené stopáže, ale i tak náhle vyřeší všechno to, co by v předchozích sériích řešil v minimálně pěti epizodách. Působí to jako pěst na oko vytváří to dojem traileru a ne napínavé akce. Herecky je to sice pořád na skvělé úrovni, ale dramaturgie, a zdá se mi, že i výprava, jde do prdele. Velký rozpočet této sérii velmi škodí a dovoluje tvůrcům, aby byli líní, používali spoustu zkratek a vše zobecňovali.(6.5.2019)

Po třech dílech kostrbatého zbrojení na zklamavší bitvu s WW jsme u toho, co GoT jde nejlíp - hře o Trůn. Čtvrtý díl funguje jako most mezi událostmi předešlými a nadcházejícími a činí tak skvěle - řekněme do 50. minuty, kde kvalitní GoT drama nahradí poněkud zkratkovitá eskalace událostí, která však byla nezbytná pro vývoj následujícího děje. Takže ty dvě scény (Bronn a drak) tvůrcům odpouštím, protože svou funkci navnazení na další epizodu plní výborně. A ještě: G. Christie je vynikající herečka, plot armor zřejmě mizí a jen škoda že WW i Bran se teď zdají trochu zbyteční. Zdá se ale, že Hra o trůny je konečně zpátky.(6.5.2019)

• Wallis3

Epizoda, kde největší koule měl ten romantickej rozhovor mezi Tormundem a Cleganem. Daenerys je zralá na přesdržku palcátem, kelímek kafe tam ti fušeři opravdu nechali. Když se soustředila palba z balistů na lodě, kam se zase vytratila Dračí pizda? Proč to netočila a nespálila je ze zadu? Co se stalo Missandei, to jsem měl škodolibou radost! A jelikož tam byl záchvěv toho pletichaření o trůny, tak tomu střelím dvě z lítosti. Na druhou stranu, kolem Králova přístaviště je najednou podivná poušť? Proč protože se to těm dvoum kokotům, kteří si říkají tvůrci, prostě jen hodilo? Proč Cersei ten plivanec armády, co jí stál pod hradbama, nerozprášila a tohle utrpení mohlo skončit?(8.5.2019)

Návrat ke kořenům. Intriky, strategie, pletichaření, klamání tělem. To co jsme měli tak moc rádi primárně na starších sériích, kdy ještě nebyly k dispozici obří rozpočty, ani všeobecný poprask kolem něčeho neviděného. NejGOTovatější díl osmé série, infarktová scéna s drakem a psychologicky hutná horská dráha pro Daenarys.(7.5.2019)

• - „Pořád o tom kelímku slýchávám. Byl u místa, kde seděl Kit Harington. Prvně jsem z toho vinila Emilii Clarke, ale myslím, že tohle by ona neudělala. Kit je líný a něco takového by klidně udělal. Ten kelímek byl u Kitova místa, poté od něj odešel, kvůli čemuž to vypadalo, že je u mého místa, ale já tam nebyla. Určitě za to může Kit,“ řekla herečka Sophie Turner (Sansa) na téma záhadného kelímku. [Zdroj: Edna.cz] (Bioscop)

• - V čase kolem 14:44 můžeme spatřit na stole kelímek od Starbucks. (Leopard105)