Daenerys přichází taktickými chybami o strategické výhody ve hře o Železný trůn. Cersei se s podporou Eurona snaží oslabit její bojeschopnost a psychiku. Jon neudrží své tajemství. Tyrion odvážně, ale neúspěšně usiluje o mír bez očekávaného krveprolití při dobývání King’s Landing. (DavidWark)

Trailer

Eliott

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Určitě lepší než episoda předcházející, ale ty počty jim hodně nevychází a navíc tam napráskali spoustu dalších blbostí a nesrovnalostí. U poslední episody jsem si říkal, že nemohlo přežít více než 300 lidí. Ale podle všeho přežila polovina z každé armády a to jsou tisíce. Takže se tvůrci rozhodli pokračovat v nesmyslech a to ještě vynechali scénu s reakcemi stárků na Jonův rodokmen a radši nám ukazují nudné nebo nezajímavé scény. Jak já doufám, že mi neznechutí celý seriál tím co vytvoří. ----- Přehodnocení po shlédnutí celé série: Takže střelec Euron dokázal zabít draka na 3 střely ze 3 pokusů asi z 5-ti kilometrů a navíc když letěl do strany a pak nedokáže druhého ani trefit s 1000 loďmi se škorpiony když kolem nich drak lítá v bezprostřední blízkosti? ()

Viktooorka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pořád jsem věřila, že Daenerys by mohla být nakonec normální postava, ale začíná mě srát přesně jako Cersei. Ale na rozdíl od Cersei, stojí jako stratég za hovno. Na co má ty rádce, když se stejně rozhoduje emocionálně a jako každý jiný vládce, egem? Kvůli jejím rozhodnutím dává sebe a svůj lid Cersei na zlatém podnose :( Dráček, fňuk :( ()

RedAK

V dnešním díle Game of Růžová zahrada 90210 uvidíte: chlapec se vyspí s dívkou, bude to její poprvé, chlapec si ráno uvědomí, že ho tento nezávazný sex nenaplňuje a vrací se k manželce, dívka je zlomená, pláče, chlapec jí už nikdy nezavolá - přitom toho, kdo ji opravdu miluje, měla celou dobu před očima; starší bráška říká svým sestrám tajemství, obě musí přísahat na smrt mamky i taťky, že ho nikdy nevyzradí, zanedlouho však už tajemství ví celá třída a šuškají si o něm i naproti v obchodě; stáří známí hrají oblíbenou chlastací pártyhru, u které se dozvíme spoustu peprných pikantností; mezi holkama to začíná vřít, nevěří si, žárlí na sebe, závidí si oblečení i šminky; synovec odmítne spát se svojí tetou, která je zároveň jeho nadřízenou, její přátelé z práce přestanou věřit v její úsudek a navíc se musí vyrovnat se ztrátou domácího mazlíčka, teta je zralá na lexaurin; zlá šílená macecha trpí přehnanou obsesí ke svému nábytku, na konci epizody se zabarikáduje doma a nepustí dovnitř ani návštěvu, ani svého malého bratra, tvrdohlavě si bude stát za tím, že na její křeslo si nikdo sedat nebude.. Radosti i strasti našich hrdinů gradují do velkého finále! Získá doktor Mázl srdce své obryně? Ubrání paní Nyklová svůj otoman? Zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí? Sledujte každé pondělí na HBO. ()

Radyo

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po potemnělé trojce (nikoliv švédské) přichází projasněnější čtyřka (nikoliv fantastická), která děj posune zase o kousek dále ke kýženému trůnu, ehm cíli. Sem tam mi to připadá, jako by tvůrci v poslední sérii chtěli opět dialogově propojit všechny dvojice, které se během seriálu potkaly a měly to štěstí, že se jich týká i děj tohoto dílu. Stačí jim přitom prohodit pár vesměs nevýznamných slov, jako by tím chtěli uzavřít svůj vztah v GOT... jako jakási rekapitulace. Děj samotný je méně akční, než předchozí díl, ale pár zvratů přišlo. (Snad) velké finále se blíží... ()

Marius

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stavím sa o desať eur, že v hodine dvanástej pricvála s nejakým martellovským ľavobočkom vojsko z Dorne a natrhne Cersei prdel. Inak je fantastické, že draky sa dajú tak ľahko zabiť a v dejinách Westerosu o tom nikto nevedel (však ballistu predsa nik doteraz nepoznal). Yeah Dumb and Dumber episode 4. 4/10 ()

• Tato epizoda se v médiích těšila velké pozornosti kvůli tomu, že se v ní (v čase 14:44) na stole v jeden moment objeví kelímek od Starbucks. Celý internet spekuloval o tom, jak se kelímek v záběru ocitl. HBO se k tomu vyjádřilo tak, že šlo o chybu a že si Daenerys objednala bylinný čaj. Podle Emilie Clark (Daenerys) kelímek na stole nechal herec Conleth Hill (Varys). (Duoscop)