Touha po moci i pomstě žene Daenerys proti těm, kteří neuznávají její nárok na Železný trůn. Arya se ocitá v ohni nemilosrdné válečné vřavy v ulicích King´s Landing. Sandor Clegane jde vstříc bratrovražednému souboji. Rodinná pouta Lannisterů pečetí jejich osudy. (DavidWark)

Landauer

Mno... evidentně je cool trolit GoT... fakt netuším, co by uspokojilo zdejší odpaďáky. Jako dát tomuhle dílu Odpad? WTF? Co podle vás má jednu hvězdičku? Občan Kane? Ufff.... Já ovšem nejdu s módou, miluju dobrý filmy a taky GoT a tohle je jedna z nejlepších epizod ever!!!! Nedokázal jsem odtrhnout oči a je to epický zakončení ságy. ()

Arkanoid

Ak chcete vidieť ďalší vtip o stratégii obrany, vitajte v Game of Thrones! Veľa logických a scenáristických lapsusov, aj keď sa mi ich zdá menej, ako v predošlej bitke série. Výborne natočené, súboj bratov asi najlepšia scéna, no potvrdzovať nesmrteľnosť postavy príliš veľkou minutážou alebo zahadzovať starostlivo budované charaktery bez väčších scén je dosť mimo. Chýba tu citeľnejší obrys pera Georgea R. R. Martina. ()

LEATHERFAC

Tak máme za sebou předposlední díl série a zároveň celého seriálu a já se nějak nemůžu zbavit, že se cosi kdesi pokazilo. Začalo to bitvou o Zimohrad, kde byla spousta nelogičností, ale dalo se to ještě pořád koukat a trochu omlouvat tím, že přijde ještě nějaké velké překvapení a zvrat, který to všechno nějak vyrovná, opraví a posadí nás na prdel, jak jsme bývali u GOT zvyklí. No po shlédnutí tohoto dílu se obávám veškeré naděje dohasly a je jasné, že očekávaný zázrak se prostě nekoná. Místo geniálního vyvrcholení geniálního seriálu se nám od tvůrců dostává čím dál větší scénáristická tragédie, která celý seriál naprosto pohřbívá. Chytré, sebevědomé a cynicky vtipné postavy se najednou chovají hloupě a bázlivě (Tyrion), Stateční hrdinové se najednou chovají jako zarputilí podpantofláci (Jon). Z bojovných a spravedlivých ochránců chudých a slabých, jsou najednou slabí, žárliví, psychopatičtí tyrani (Daenerys). Tajuplní a významně působící, jsou najednou zbyteční a bezvýznamní (Brandon). Postavy, které měly až fantastické příběhové linie, které slibovaly velké vyvrcholení, najednou ztrácejí dech a ty velké věci se poděly bůhví kam. Nápadité díly plné zvratů a překvapení, jsou pryč, místo toho jsou tu černobílé díly bez špetky invence a překvapení. Ze závěrečné bitvy zbyl jen nesmyslný masakr. Síla Cercei, která byla avizována v předchozím dílu, jakoby najednou neexistovala. Slibovaný velký souboj, nahradil oheň a pustošení. Mimochodem neměla by být královna těhotná? Od první zmínky o jejím těhotenství muselo uběhnout minimálně 5 až 6 měsíců, měla by mít tedy břicho těsně před porodem – kde je? A její trapnou smrt, by mohlo trapností trumfnout už jen její zázračné přežití. A upřímně, celkový dojem z pátého dílu? Vlastně mnohem zajímavější linií než boj o trůn, byla ve skutečnosti tajemná linie Nočního krále a nemrtvých. Ve chvíli kdy tato linie najednou pominula, je otázka trůnu skoro už téměř nezajímavá. Hlavní záporák seriálu zapíchnut malou holkou kuchyňským nožem a hlavní záporačka zasypána kamením. Jedno velké Ach… To ne matka draků začala šílet, ale spíš tvůrci seriálu. …PS: s ročním odstupem, když nad tím přemýšlím, nelikvidovala Daenerys svoje nepřátele nemilosrdně už od začátku? Otrokář od kterého koupila svoji armádu, dothracké vedení spálené na uhel, Samův otec a bratr - vlastně ta reakce není až tak překvapivá...a konec konců natočeno je to opravdu impozantně. ()

Martrix

Většina těch nekritických pábitelů, kteří by dali pětihvězdu i za crossover GoT vs Princezna Fantaghiró, nejspíš nestíhala měnit plínky. Ono to totiž vypadá, že je to epic a že konečně dostali, co chtěli. Tzn. draka v plné akci, vykošťovací rubačky pěkně za plného světla, výraznou redukci postav... . A to, že je to úplně mimo ducha nejen knižní předlohy, ale i prvních ser.řad, že je to jeden velký kinder-fan service, že se z toho stala typicky americká scénáristická břečka...to už spousta lidí nevnímá. Ano, epizoda má 80 min., ale dobrá třetina je jen ničení a akce ve stylu mortal revenge. Scénáristi si to tak ohavně zjednodušili, že není problém dovtípit se, co se bude dít dál. Kdo doufal v nějaký zajímavý zvrat, nebo pointu, bude zklamaný. Ano, je otázka, jestli bylo vůbec možné uspokojit diváka, který si liboval v parádních scénářích prvních řad. A kdo ví...možná to takto Martin naplánoval, ale nějak si myslím, že pokud knihy dopíše, vydá se jinou cestou. Nemůžu říct, že byla tato epizoda vysloveně špatná, bylo tam i pár pěkných momentů, ale jako celek je to bolestně prázdné a tupé, fantazie a nápadu prosté. Většina postav si zasloužila dočista jiný scénář, případně konec. Smutný závěr jednoho seriálového fenoménu. Teď už je totiž vcelku jedno, co se bude dít v šesté epizodě. PS: dost mi vadí, že pokud někdo hodnotí hůř než za 4*, dělají z něj pábitelé hatera a trolla. ()

ZeroCZ1233

Moje dojmy jsou strašně rozpolcené. V mé mysli a srdci fanouška se to mísí smutkem, zlostí, hysterií a mnoha dalšími extrémy. Ale k epizodě samotné. Ta má hodně paralel s epizodou Long Night. Tvůrci slibovaná epičnost se v jisté nezměřitelné míře dostavila, ale scénářem to je zase řídce rozmazaný exkrement s dobrými nápady co by se za nehet vešlo a se špatnými nápady, které by svým enormním počtem zaplnily všechny světové oceány. Přeháním? Rozhodně ano, ale zas ne tolik. Nezačnu pozitivy, prvně sem vysypu hromadu negativ. Mně přijde, jakoby ty výplňové epizody psalo úplně jiné duo. Protože v té minulé byly dobře rozjeté nové menší oblouky, které ale měly znamenat změnu hry, dostalo se na intriky, pěkné zvraty, i nelogičností bylo pomálu. A to vše se v epizodě této spláchlo do hajzlu. Intriky se smrtí hlavního intrikáře a nejrozumnějšího člověka skončily. Ten pocit, že obě strany jsou silově vyrovnané a že možná na první pohled vítězná strana by mohla být ta prohrávající. V této epizodě byla Daenerys s jedním drakem schopna udělat více škody než kdy byla schopna se všemi třemi. Samotný Drogon dostal neskutečné zvýšení síly a balisty, kterých bylo nepočitatelně hodně a které právě minule zastávaly ten "game changer" moment, zde byli k ničemu. A tím se dostáváme zase do rybníčku nelogičností. Těch je tady na každém rohu hodně. Já nemám sílu jich zde vypsat pár, natož všechny, na to jsem stále moc psychicky nestabilní. Co ale přehlédnout nemohu je Daenerys. Mně nevadí, že se s ní stala šílená. Ale chtělo to víc prostoru na build-up, který byl nejvýraznější v zase v minulé epizodě, ale strašně urychlený. A zrovna smrt "dítěte" a nejlepší kamarádky není stále dost na to, aby se v jednom momentu její chování změnilo o 180 stupňů. A to ani nemluvím o tom, že v době jejího přepnutí bylo vítězství stoprocentně jisté. Víc k tomu říkat nebudu, videí, které skvěle popisují sračky a nelogičnosti, které to pohřbívají, je požehnaně mnoho. Z anglických doporučuji kanál IdeasOfIceAndFire a kanál Preston Jacobs. Z českých kanál Lukas IV. House a ze slovenských kanál House Vinstor. Teď k pozitivům. Řemeslně je to nádherné, kamera a efekty skvělé, naturalistický pocit strachu, chaosu, teroru, utrpení a bezvýchodnosti situace je vynikající. To samé platí pro hudbu. Ramin je pan skladatel. Další věci. Varysova noblesa s jakou se vyrovnal se smrtí. Sice tento charakter dělal občas stupidní rozhodnutí, ale svůj základ si držel až do konce. RIP. Rozloučení Tyriona a Jaimieho. To, co tomu předcházelo a celkový nelogický průběh a následky, které se nestaly, se mi nelíbily, ale samotný dialog těchto dvou byl emočně vymazlený. Rozloučení Aryi a Hounda. Emočně ne tak silné, ale stále to tam bylo, pěkné. Smrt Jaimieho a Cersei. Jejich výskyt v místě úmrtí logický, jejich chemie se rozjela na stejnou úroveň jako v minulých sériích a smrt jako taková poetická, romantická, motiv Petra a Lucie pěkně využitý. Claganebowl. Konflikt začal ohněm, konflikt ohněm skončil. Kruh se uzavřel. Prostřihy a paralela mezi Houndem a Aryou (pády atd.), se mi líbily. A to je vše. Je vidět ten hrubý skvělý základ, který pochází od Martina (Daenerys), na který ale on bude mít čas a jistě ho mnohem lépe vybuduje a nebude žádný náhlý přeskok, jako zde. Ale na tom základu je velká hromada negativ, které prostě nejsem schopen přejít, když vím, jak geniální to dříve bylo. Tento komentář nemá žádnou úroveň. Je to plácání smutného fanouška v jeho emocích, je to rozházené a neupravené. Ale tak se teď cítím a chci, aby to bylo vidět. 4/10. Nadcházejícího závěru celého tohoto eposu se neskutečně bojím. () (méně) (více)

• V 6. sérii (2016) můžeme vidět z Rudé Bašty za Královým přístavištěm kopce, kdežto v tomto díle se za hořícím Královým přístavištěm nenachází nic, jen planina. (Sayko)
  • Moment, v němž Drogon přelétá nad Královým přístavištěm, můžeme vidět už v epizodě Krev mé krve (2016) při Branově vizi. (Sayko)