The Bells (S08E05) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Bells

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2019, 1 h 18 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 666teen
  **

  SPOILER...Uf. Tak tohle opravdu bolí. Pokud bychom chtěli srovnávat GOT s nedostižným Pánem prstenů (což snad kromě vylízaných scénaristů nikdo nechtěl), tak by Tolkilenova sága vypadala asi takhle: Sauron umírá ve stínu Dvou věží na zánět středního ucha během druhého dílu trilogie. To ovšem nikoho netrápí, protože dva a půl dílu budeme sledovat napínavý souboj o post starosty v Hobitíně. Kandidáty na post starosty jsou: Pytlík podporovaný elfy, dále pak Křepelka podporovaný lůzou, neb mu nikdo neproplatil diety za výlet do Mordoru a Chodec Aragorn, který se do Hobitína uchýlil poté, co byl z Bílého Města vykázán jako zbloudilý uchazeč o trůn. Nezávislá volební komise domestikovaných skřetů rozhodla, že v rámci všeobjímající lásky bude králem zvolen nekandidující Medděd, protože má největší včely....(15.5.2019)

 • Eleanor05
  ***

  SPOILERY!!! Když už od Hry o trůny nic neočekáváte, což je při kvalitě posledních dvou sérií celkem nasnadě, tak v rámci zábavy bez logiky, se na to dobře dívalo. Daenerys hráblo, a ačkoli minulou sérii nezaútočila na Královo přístaviště rovnou, aby "nevládla hromadě popela", o sérii později už upaluje ženy a děti zaživa, vojáci Starků a Neposkvrnění jsou rovněž vrazi vzdávajících se civilistů a Cersei zabijou šutry. Arya už od setnutí Neda dělá vše proto, aby zabila Cersei (výcvik v Domě černé a bílé atd.), aby jí pak Ohař v Rudé baště po sedmi letech jednou větou její pomstu na poslední chvíli rozmluvil... Ano, je to padlé na hlavu, ano, je to občas nechtěně směšné a trapné, ale jak už jsem psala výše, rozhodně to nebylo nudné nebo špatně natočené. Atmosféra chaosu a šílenství války tomu navíc přidala na osudovosti. Slabší 3*.(20.5.2019)

 • Blue.Shark
  **

  Scénaristické hovno zabalené do špičkové audiovizuální polevy. Problém je, že když se zakousnete, stále sežvýkáte hovno. Takhle dojebaný a nelogický paskvil jsem nečekal, i když jsem tušil, že to podle posledních dílů nebude samo sebou. Tohle se stane, když scénárista vypne mozek a nasere na to, co budoval 8 let. Přijde mi, že se tvůrci nechali unést ohromným rozpočtem a kvůli tomu zapomněli, že ten seriál býval promyšlený a chladně logický. Na co je krásný obal, když uvnitř není duše? Postavy se rozhodují a chovají naprosto nesmyslně, ve světě přestávají fungovat nastavené přírodní zákony, to, co je možné v předchozím díle, najednou možné není (nájezd s Drogonem? to jako vážně?). Bitvě o Zimohrad jsem dokázal všechno odpustit, protože atmosféra toho dílu je výborná. Ale tady? To není přešlap, to je couvání protisměrem, zatímco řídí retardovaná opička a v autě je kokešová párty.(14.5.2019)

 • Oralfabet
  ***

  Ach jo. Tahle epizoda byla skvělá. Ale zároveň taky hrozná. S ničím z toho, co se v ní stalo bych neměl problém... Kdybychom se k tomu dostali přirozenou cestou, tak aby to dávalo smysl. Mad Queen? Mohlo to být skvělý, mohlo to být zničující... Ale bylo to nesmyslný, absolutně se to nehodilo. Jaime a Cersei? Úžasný, jen ať zemřou společně. Ale vždyť ještě minulou epizodu přefikl Brienne! A blbostí je tam víc. Z většiny postav jsou už úplní dementi (Jon, Tyrion) Fakt by mě zajímalo, jak to teď ukončí, ale ať už to bude jakékoliv, tuhle sérii nic nezachrání. 6/10(14.5.2019)

 • InJo
  *****

  Katastroficko-válečný spektákl s několika úžasnými momenty (Tyrion a Jaime, Ohařova linie), celá epizoda ale stojí na velkém mindfucku (na nějž nás ale tvůrci dlouho postupně připravovali!), jenž poslední epizoda SNAD dostatečně podpoří a vytěží. Pokud ano, dočkáme se adekvátního hořkosladkého závěru, jaký si GoT zaslouží...(14.5.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace