Reklama

Reklama

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)


Železný trůn (S08E06)

(epizoda)
  • USA The Iron Throne (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Je dobojováno. Daenerys drtivě porazila vojska Cersei, která sama v bitvě podlehla. Pro Daenerys ovšem dobojováno není. Ne všichni zcela souhlasí s jejími způsoby a jsou ochotni udělat vše pro to, aby se královnou nikdy nestala. Začíná pravá hra o Trůn. (Klajondr)

Videa (1)

Trailer

Recenze (254)

Eliott odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takhle tedy končí můj oblíbený seriál. Aneb na tohle jsme tedy čekali celých 8 let? Nikdy bych si nemyslel, že ohodnotím epizodu GoT odpadem a ani ne tak za to jak to dopadlo (i když do sebe opět půlka věcí ani nezapadala), ale celý díl byl neuvěřitelně nudný a odfláknutý. Nejzajímavější části tu má asi Tyrion, ale i tak episodu nezachraňuje. Asi ze všeho nejhorší bylo zasedání na téma ,,Nový vladař", což bylo tak béčkově zpracované, že jsem tomu ani nemohl uvěřit. Dále tvůrci zřejmě opět zapomněli, že armádu neposkvrněných už pozabíjeli v minulých dílech a rozhodli se armádu bez genitálií rozmnožit. Také jsem vůbec nepochopil, proč se drak rozhodl pomstít železnému křeslu namísto Jona a pak také neposkvrnění se z nějakého nepochopitelného důvodu rozhodli Jona ušetřit a to přestože jsme je před pouhými nekolika momenty viděli vraždit Lanisterské zajatce jen protože dýchali. Vrahovi jejich královny se zřejmě rozhodli dopřát pěkný zbytek života na severu. Prostě škoda slov. Jsem velice zklamaný. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Kolo bylo zničeno, hra je u konce. A teď vážně, mohlo to vůbec skončit jinak? Když se finále Hry o trůny bude srovnávat s tím nejlepším, co televize nabídla, takže Breaking Bad, bude to vypadat špatně. Fakt, že Breaking Bad uzavíralo víceméně jednu poslední dějovou linku o pár postavách a mohlo si dovolit výbušný konec, už ale většina lidí pomine. Na druhé straně nic jako Hra o trůny v televizi dodnes nebylo, tudíž žádné srovnání v tomhle případě nebude fér. A jakmile mi tohle dojde a začnu se na to dívat jako na zakončení několika dějových linek o desítkách postav, které někde začaly, něčím si prošly a pak musely někde skončit, vychází mi tenhle závěr vlastně jako jediná rozumná varianta. Že mu chyběla gradace nebo byl málo dramatický? Tak to nejspíš někdo neviděl, co všechno mu předcházelo. Že to nedopadlo podle mých představ? Tak znova, kdy naposledy se tenhle seriál řídil něčími představami? Že to nebylo dobře natočené / zahrané? Ale no tak, nenechte se vysmát. Kdysi nezastavitelný kolos zkrátka hrdě dokráčel do svého spravedlivého konce, a jestli vás ten poetismus v závěru minul, tak už vás ani samotný Martin nespasí. ()

Reklama

Marius 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnotím lepšie ako predchádzajúce diely poslednej série v zásade len preto, že z tých sračiek, do ktorých to scenáristické duo Debil&Debil dostali, sa asi lepšie nedalo dostať. Stále je to ale len elegantné vyhrabanie sa zo scenáristického lajna, takže nejasajme. Vizuál super ale celkovo najmä v druhej polovici po odlete Drogona skôr guilty pleasure než dôstojný záver. Veci ktoré mi neberie hlava - Sever sa stal nezávislým ale šiestim kráľovstvám vládne Stark, Drogon minule jedným dychom búral hradby ale železo mu trvá cca 30 sekúnd (asi málo zmesi) a ako vyštudovaný historik a politológ Drogon vie, že za smrť Daenerys nemôže Jon ale železný trón, ríšu Targaryeni vždy držali silou ale teraz sa rody na veky vekov pomerili. A neviem kto to tam bol za Dorne keďže všetkých Martellov vyvraždili. No nič. Uvidíme, či Martin vymyslí menej dementný záver. 7/10 ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejsem nijak extra velký fanoušek GoT, ani jednu knihu jsem nečetla a za celé dva roky čekání, jsem vlastně ani jednou nevyhledala žádnou informaci ohledně příprav, natáčení apod. A musím podotknout, že jsem si asi osmou řádu zkazila sama, když jsem pořád četla komentáře a diskuze tady na čsfd. Proto pro mě konec neměl takovou sílu, jakou by mohl mít, protože jsem věděla, jak to dopadne. Což byla asi škoda. Ale i tak mě konec relativně uspokojil, SPOILER hlavně kvůli Duchovi <3 Co mě ale opravdu nenechalo chladnou, je fakt, že z Jona udělali zrádce, ale nikdo ani slovem neřekl, že zrádce byla vlastně Dany, protože ona věděla, že na trůn neměla nárok, protože Jon měl být tím králem. Dějová linka, důvod proč ji zabil apod. byla vyhozena z okna a na trůnu (nevím jakým tedy) usedl někdo, kdo též nestál o panování? Mohla bych o tom polemizovat ve velkém, ale největší radost mi udělal Duch, takže jsem spokojená :D ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V první třetině to ještě trochu vázne a když dojde na očekávané "obejmutí" milenců, kde se pak ukáže, že je drak nejlepší přítel člověka (a chápe, co je trůn!), už to skoro zavánělo parodií. Ale pak konečně našli tvůrci onu potřebnou pevnou půdu pod nohama, postavy se dostaly do popředí a jakkoli se sladkobolně jelo k závěrečným titulkům, bylo tak činěno s úctou ke všemu, co se léta budovalo. Což je přesně to, co tak výrazně chybělo v předchozích dílech. Nevím, jestli památné nebo velkolepé, ale jako tečka za větou, kdy dochází na definitivní loučení se starými přáteli, fungovalo finále více než dobře. 70% ()

Galerie (34)

Zajímavosti (3)

  • Ve scéně, v níž se sejde rada vysoce postavených lidí, můžeme za židlí Samwella Tarlyho (John Bradley) vidět plastovou láhev vody. (Sayko)
  • Daenerys (Emilia Clarke) poznamená, že si železný trůn představovala mnohem větší. Jde o odkaz na knižní předlohu, kde je železný trůn skutečně popisován jako obrovský, dokonce s přístupovým schodištěm, též vyrobeným z natavených mečů nepřátel Aegona Dobyvatele. (vojtaruzek)

Související novinky

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

17.07.2019

Nominace na ceny Emmy 2019 byly včera oznámeny a kabelovka HBO se po loňském roce, kdy ji Netflix v celkovém počtu nominací předběhl, opět ujímá trůnu. A lví podíl na tom má pochopitelně závěrečná… (více)

Reklama

Reklama