Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele darthvader77 k tomuto seriálu (4)

Hra o trůny (2011)

Seriál, který mě dostal, zpracováním originalitou a postavami které mi přirostly k srdci. Oblíbení postavy: Ned Stark(Sean Bean), Tyrion Lannister (Peter Dinklage) a Daenerys Targaryen (Emilia Clarke), Stannis Baratheon(Stephen Dillane) a Oberyn Marẗell (Pedro Pascal) S1: První série v podstatě dokáže ohromovat příběhem, který si bere z knihy to nejlepší a zároveň představuje naprosto fantasticky vymyšlený svět i zápolení obou rodů, intriky, magii a spoustu dalších věcí. Jediné, co člověk musí trošičku zkritizovat, jsou v prvním díle mrtvoly. Opravdu bylo hodně vidět, že jsou to namalované figuríny. Závěr smutně dokonalý. 100% S2: Válka pěti králů zuří na plno a postavy prožívají další a další osudy, které se víc a víc prolínají. Tyrion v Králově přístavišti zavádí pořáadek a jeho konfrontace patří k tomu nejlepšímu, co má člověk za tuhle sezónu vidět. Především i já musím pochválit již několikrát zmíněnou ochcávačku Pycella, Malíčka a Varyse. Navíc se zde objevuje moje další oblíbená a mnohými nepochopená postava: Stannis Baratheon. Nutno říct, že v seriálu dostal hodně dobrý soundtrack, takový tajemně mysteriózní, hodně mi to k němu sedí a také k Mel. :D Bitvu na černovodě udělali tvůrci výborně, na seriálové poměry dokonalý počin. 100% S3: Začíná soumrak. Tvůrci usnuli kvůli tržbám na vavřínech a ze seriálu se vytrácí snaha, protože vydělá milióny i bez toho, aby se člověk musel namáhat jako v prvních dvou sériích. Průšvih. Společně s rozhodnutím rozdělit třetí knihu Bouři mečů na dvé série. Od tvůrců šílené rozhodnutí, které poznamená celý seriál, protože místo, aby kvalitně adaptovali, tak dávají scény z dalších knih a tuny nikam nic neposouvající zbytečné a nudné vaty. Dokonalá herecká sestav, ale stále táhne, některé momenty dokonalé -Chaos isn´t pit, chaos is a ladder. Vyvrcholení celé série v podobě Rudé svatby, odvedeno velice pěkně. A scéna s klobásou mi pročistila hrtan víc než ACC. 80% S4:Víceméně se opakuje to, co v předchozí sezóně, asi nejvíc bije do očí zbytečný útok Greyojů na Hrůzov. Spousta nikam nic neposouvající vaty, hlavně Aryina cesta s Ohařem, která byť má Ohař opravdu hodně vtipných scén, tak přece jen je vidět umělé natahování. Naštěstí tahle série představuje jednu opravdu šťavnatou postavu. Oberyna Martella, který dokáže po celou dobu diváka uhranout svými hláškami a scénami. Závěr na jedničku. 80% S5: Po předchozích sériích plivanec lávy do obličeje všech diváků. Už předchozí série trpěla určitými symptomy začínající choroby, ale tam to zachraňoval Oberyn. Pátá řada a působí jako úder blesku z čistého nebe. Všechny postavy se chovají nesmyslně a tvůrci je vykastrovali snad o všechno, co na nich fanoušci milovali. Spousta scén působí jak vystřižených z levné komedie a ty otočky v názorech o 360° a obracené psychologie jsou trapnější než trenky vlající nad Pražským Hradem. Do toho si připočtěte, že tvůrci mají v logice tolik děr, co jich má sýr a jedinou věcí na kterou se dá koukat jsou herci a sem tam dobré dialogy, které zrovna neskřípou blbostmi a nejsou pouhou vatou. Chápu, že tvůrci to mají těžké s předlohou, na druhou stranu měli mít všechno promyšlené od začátku, ne plánovat za pochodu (a měnit počet sérií). A tvářit se strašně drsně a akčně seriálu se seriálovým rozpočtem též nesvědčí. Krom Králova přístaviště, Tyrionovi cesty a Aryiina výcviku bylo všechno ostatní scéně něco příšerného. 60% () (méně) (více)

Série 5 (2015) (S05) odpad!

Po předchozích sériích plivanec lávy do obličeje všech diváků. Už předchozí série trpěla určitými symptomy začínající choroby, ale tam to zachraňoval Oberyn. Pátá řada a působí jako úder blesku z čistého nebe. Všechny postavy se chovají nesmyslně a tvůrci je vykastrovali snad o všechno, co na nich fanoušci milovali. Spousta scén působí jak vystřižených z levné komedie a ty otočky v názorech o 360° a obracené psychologie jsou trapnější než trenky vlající nad Pražským Hradem. Do toho si připočtěte, že tvůrci mají v logice tolik děr, co jich má sýr a jedinou věcí na kterou se dá koukat jsou herci a sem tam dobré dialogy, které zrovna neskřípou blbostmi a nejsou pouhou vatou. Chápu, že tvůrci to mají těžké s předlohou, na druhou stranu měli mít všechno promyšlené od začátku, ne plánovat za pochodu (a měnit počet sérií). A tvářit se strašně drsně a akčně seriálu se seriálovým rozpočtem též nesvědčí. Krom Králova přístaviště, Tyrionovi cesty a Aryiina výcviku bylo všechno ostatní scéně něco příšerného. BTW: Jsem rád, že došlo k tomu rozdělení na série, protože se mi nechce snižovat rating celého série kvůli jedné sérii, ale zároveň nemůžu z úcty k předchozí povedené čtveřici nezdůraznit propad páté. ()

Tvrdodomov (2015) (S05E08) odpad!

Darth Maul a ser Twenty of House Goodman tohle byl moment, kdy se to celé posralo ()

Drak a Vlk (2017) (S07E07) odpad!

Holger 2 se střetne se tedy střetne s Barborou Špotákovou a jejím letájícím mazlíčkem? Děkuji vidět nechci, jediné pozitivum tohohle dílu je Ohař, Cleganebowl si nicméně pustím na netu dál nejedu, tohle už nemá s Hrou o trůny nic společného. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci