Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele BROKEN_ k tomuto seriálu (13)

Hra o trůny (2011)

Best seriál který jsem kdy viděl. Ti Amíci vědí na co chtějí lidi koukat, sex, krev, ženy, násilí, intriky, draci + bílí chodci. Spojme to všechno dohromady a máme Top seriál na světě. UPDATE: Finální série zabila tenhle fenomenální seriál, a kvůli tomu se už na tuhle show nikdy nepodívám, protože bych věděl co mě čeká, a jak moc bych byl zase na*rané! I tak těch 5* nechávám, protože těch prvních 6 sérií převyšují ty poslední dvě. :( ()

Valar Morghulis (2012) (S02E10)

WOW ten konec mi vzal dech. ()

Lev a růže (2014) (S04E02)

Každého koho baví GOT musela tahle epizoda nadělit úsměv na tváři :) ()

Bitva bastardů (2016) (S06E09)

SPOILERY. Nejlepší epizoda celého seriálu. Už začátek vám začne brát dech. No a teď to nejlepší. Bitva. Fantasticky natočené. Režisér Sapochnik zvládá velké bitvy bravurně. A co si budeme nalhávat natočil nejlepší epizody seriálu. Vím že se moje slova teď budou opakovat, ale copak nejste tak nadšení jako já? TY ZÁBĚRY! Hlavně záběr kdy Jon Snow se postaví sám proti jezdcům NESKUTEČNÝ. A k tomu opět fantastická hudba Djawadiho. Při sledování my přijde že je Game of thrones víc než seriál. Něco takového člověk nenajde ve filmech, ani u Pána prstenů. Tohohle režiséra budu pilně sledovat jaký další projekty natočí, jinak pevně věřím že tvůrci mu svěřili nějaký ten díl v závěrečné 8 sérii, jeho talent se musí využít. Bože musím si to pustit znova. ❤👍 ()

Vichry zimy (2016) (S06E10)

Po předchozí epizodě kterou považuji za nejlepší celého seriálu přichází další skvost. A zase je u toho úžasná režie Sapochnika. Jenže tohle všechno by neklapalo bez dokonalé hudby. Skladatel Ramin Djawadi stvořil nejen nejlepší soundtrack co jsme mohli slyšet v seriálu ale hlavně své kariéry. Bez něho je GOT poloviční. ( https://youtu.be/pS-gbqbVd8c , https://youtu.be/j34Xa6DGi4s ). Tyhle dva úžasné soundtracky jsem si musel přidat do alba. 😇👂👍❤ ()

Série 8 (2019) (S08)

Konec, který zlomil vaz Tak úžasnému seriálu, že to bude bolet ještě hodně dlouho. :-( ()

Zimohrad (2019) (S08E01)

Závěrečná scéna s Jaimem a Branam byla TOP! ()

Rytíř Sedmi království (2019) (S08E02)

Mnohem lepší než předchozí díl. Tormund si za mě ukradl celý díl pro sebe. Scény s ním byly super, nešlo se nesmát. Arya Stark mě překvapila, a myslím že nejsem jediný. Závěr kdy seděli u krbu, bylo perfektní. Tomuhle dílu bych samozřejmě vytkl to, že se děj nikam nepohl. Ale třetí epizoda má přinést podle vyjádření tvůrců, největší bitvu na obrazovkách. Tak uvidíme. Očekávání jsou velká! ()

Dlouhá noc (2019) (S08E03)

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY: 2 roky diváci čekaly než bude finální série GOT, já jsem mezi něma nebyl, protože jsem seriál viděl ani ne rok zpátky. Takže mé čekání bylo kratší. První epizoda byla zklamání, scenáristicky špatný, no prostě děs, věřil jsem že to bude lepší v dalších dílech. Druhá epizoda byla lepší, silná, skvělé momenty, a velmi dobrá příprava na velkou bitvu, o které tvůrci tvrdily, že to bude ta největší bitva na obrazovkách, větší než Pán prstenů a zároveň lepší. Režisérem téhle bitvy byl oznámen Sapochnik, který je za mě nejlepší v seriálu. Natočil perfektní díly, ať už je to Bitva Bastardů, Tvrdodomov nebo Vichry zimy. Mé očekávání tak byla velká. No, a jak se tahle třetí epizoda povedla? Je to obří zklamání! Úvodní scéna kdy se všichni na Zimohradu chystají k boji, můžeme sledovat Sama a Tyriona, s perfektní kamerou, bez žádného střihu. Za doprovodu výborné hudby. Palec na horu. Pak přijede před celou armádou Melisandra, která zažehne naději všem, kdy zapálí zbraně všem Dothrakům. Atmosféra na začátku a vlastně v celém dílu perfektní. Bohužel teď přichází první absolutní blbost, u které jsem hleděl a říkal si " jako vážně?" Všichni Dothrakové společně s Jorahem a Duchem se rozjedou do tmy, kde nic není vidět. Bože to je taková nelogická blbost. Sapochnik s kameramanem Wagnerem výborně natočily tenhle nájezd, skvělé záběry na koně a nad něma letící hořící koule ( nevím jak bych to nazval). Jenže se stalo to co se dalo čekat. Narazily na mrtvé a ty, je během třiceti sekund pozabíjely. Sice ne všechny, někteří utekly, ale i tak je rozdupaly. V téhle scéně bych pochválil jen jedno, a to, jak vidíme v dálce zhasínat všechny ohně Dothraků. Ty vole, tvůrci se jich zbaví během chvilky, ostuda. Tak a teď přichází nájezd mrtvých na Zimohrad. Nepřehledný, tma,nejde nic vidět. Mrtví tam kosí všechny, až na hlavní postavy. Na Brienne se vrhnou tři mrtví, Jaime ji zachrání, a ona nemá žádný škrábanec, prostě nic se jí nestalo. Hlavně že tam všechny ostatní kosí hezký po jednom a po Brienne se vrhnou tři a ono nic. BOŽE!! Pak následně přiletí Deanarys a Jon s draky, a začnou chrlit oheň na mrtvé. Může mi někdo vysvětlit, proč to neudělali na začátku? Nechápu. Těchto blbostí je tam více. Ale abych jen nekritizoval, tak je tu scéna s Aryou, kdy se schovává v knihovně před mrtvýma. To bylo atmosféricky super. Dále, kdy Night king přežije dracarys a s úsměvem se podívá na Dany. To bylo kurva dobrý! Jste v prdeli, úplně v tom úsměvu je to krásné vidět. Bomba. Dále, Night king si jde pro Brana. Ta hudba a ty záběry, ÚŽASNÝ! Musel jsem si to pustit znova. Bohužel to je k plusům všechno. Teď opět negativa. Sam bojuje vleže. To není za mě negativní, spíš vtipný moment. Protože Sam zabil více mrtvých než Dothrakové :-D. Opět tu máme Brienne a Jaimiho, tentokrát jsou obklíčení mrtvými, není jak utéct, vlastně ani nemají prostor máchnout mečem. Střih a jsme někde jinde. Pak se tam vrátíme a zjistíme, že to přežily. Jenže to není všechno, je tady za mě mnohem horší moment se střihem. Night king kdy oživí mrtvé, se ho snaží dohnat Jon, ten to nestihne, a je obklopen nejméně padesáti mrtvými, jsou u něho tak 2 metry. Střih a o chvíli později vidíme jak Jon utíká a jejich míň, během chvíli tam přiletí drak a zachráního. Wtf, to je tak trapný. Kvůli tomuhle všemu se na to prostě nedalo dívat. Máme tady ještě scénu, kdy se Jon schovává před mrtvým drakem od Night kinga. Jon se před ním schovává v zákopu, a po chvíli se Jon odhodlá, vyleze ven, a zařve na toho draka a já říkám " aha, sbohem Jone". Samozřejmě ono nic, protože následuje tahle scéna. Tak a teď na scénu, která šokovala 100% všechny. Night king chce zabít Brana, jenže na něj ze zadu vyskočí Arya, která se nějakou náhodou k němu dostala. A já se ptám, jak kurva?! Všude byly mrtvý, nešlo se k němu dostat. Jediný mrtvý který zareagoval trochu byl bílý chodec, který se jen podíval do prava. Buď Arya skočila ze stromu, to nejspíš ne, protože by musela skočit z vrchu. A nebo což je za mě asi nejpravděpodobnější, Bran jak ovládal vrány, nařídil jim aby tam dostaly Aryu, protože celou dobu vidíme jenom jak Bran se někam dívá, a nevíme nic. Night king drží Aryu, má reakce byla, " sakra to ne, Aryu ne!". Ale, Arya si chytře hodí kudlu do druhé hrudi a zabije Night kinga, díky tomu všechno mrtvý umře, včetně draka. Moje reakce na tohle byla, asi pět minut jsem čuměl do předu, a nevěděl co si o tom mám myslet. Night king od první série, respektive bílý chodci od první série, jsou tu s námi, a všichni z nich měly strach, a jak přišel na scénu Night king, považoval jsem je za jedny z nejlepších záporáků co jsem kdy viděl. A oni to ukončí takhle. Ostuda! Ať si jdou tvůrci políbit prdel, já už nemám po tomhle chuť sledovat tenhle seriál do konce. Winter is coming. Winter is here. Winter is dead. Mám zlomené srdce :( . Měl bych si pustit Bitvu Bastardů, to mi určitě zpravý náladu. :) Jinak poslední věc, soundtrack Ramina Djawadiho ( https://youtu.be/k1frgt0D_f4 ) je boží. Do své sbírky si ho rád přidám. Vidíte něco pochválit umím : D. () (méně) (více)

Poslední ze Starků (2019) (S08E04)

Po předchozí epizodě, která byla pro mě velkým zklamáním, přichází za mě zatím nejlepší díl závěrečné série. Díl funguje opravdu na jedničku. Scénář není nějak debilní, nelogický, ne, je to skvělé. Tyrion tady dostal po delší době větší prostor, a bylo vidět jak je tahle postava skvělá, kdysi moje nejoblíbenější postava :) . Jsou tu skvělé momenty, které vás budou během sledování bavit. Ať už je to oslava po výhře nad mrtvými, tak budete mít úsměv na tváři. Po bitvě přichází pochopitelně odpočinkový díl. Co se týče závěrečné 15 minutovce, ukázaly nám jak nejspíš by mohla vypadat bitva proti Cersei. Prosím ať Sapochnik tu bitvu natočí výborně! Celkem nechápu tohle menší hodnocení. Zaslouží si to vyšší. ()

Zvony (2019) (S08E05)

R.I.P. GOT. Scénář bych omlátil o hlavu tvůrcům. Tohle se mi nechce komentovat. Dvě hvězdy za kameru, efekty a režii Sapochnika, plus oceňuju souboj Ohař vs Hora, děkuju. ()

Železný trůn (2019) (S08E06)

Nikdy neodpustím D&D jak nás dokázali nasrat. Bože, tenhle seriál byl tak úžasný - ŠKODA. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci