Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele Hpatrik k tomuto seriálu (6)

Série 1 (2011) (S01)

Trochu pomalejší rozjezd, a místy hodně zbytečné vaty, ale jakmile se do toho člověk ponoří, chytne to a nepustí. Obrovským tahákem jsou bezesporu grandiózní produkční kvality, a tomu odpovídající výprava, což dělá fantasy svět Hry o trůny podmanivý a uvěřitelný. ()

Série 2 (2012) (S02)

Stejně opojné a kvalitní jako první série, děj se ale roztříštil mezi daleko více postav, a ztratil trochu na dynamice. Trochu si to ale u mě pokazily závěrečnou bitvou a přípravami na ní, kdy se všichni chovali, jako kdyby se nic podstatného nedělo. Ale co naplat, teď už jsem jejich, plně odhodlán to dokoukat celé, i se všemi jeho nedostatky. ()

Série 3 (2013) (S03)

Všechny postavy jsou víceméně zajímavé, výborně napsané a kvalitně obsazené, je jich tu ale příliš, takže něž se všichni vystřídají, na jednu postavu zbydou v jedné episodě dvě až tři scény, což narušuje dynamiku vyprávění a příběh ztrácí na zajímavosti. Nicméně celkově povedená série, a to i přesto, že naprosto podle a brutálně zabijí mé dosud neoblíbenější postavy - ještě pár dní poté to těžce rozdýchávám. ()

Série 4 (2014) (S04)

Ano, bezesporu zatím nejlepší série. Oproti minulým sériím příběhově vypiplané, také výborná práce s postavami, které dostávají více prostoru v jednotlivých dílech, a fakt že výčet hlavních postav značně prořídl tomu taky pozitivně přispěl. V čem ale tenhle velkolepý seriál doposud exceloval nejvíc, jsou zvraty, které jsou naprosto nečekané, nekompromisní a často velmi brutální. Finále dovedené téměř k dokonalosti. Jinak odkazuji na trefný komentář uživatele Kaka. ()

Série 6 (2016) (S06)

Kvalita scénáře šla nekompromisně dolů, s tím přichází řada nesmyslů a nelogičností spojené s chováním postav, nad kterými jsem často nevěřícně kroutil hlavou, a spoustou klišé momentů, kdy někdo někoho na poslední chvíli zachrání apod. Finále v podobě dvou posledních dílů tomu trochu napravilo reputaci, zvlášť když přišlo na dlouho očekávanou a sladkou pomstu. Čtyři, ale s odřenýma ušima. ()

Série 8 (2019) (S08)

Poslední dvě série šli s kvalitou především scénáře hodně dolů, ale to, jakým způsobem tvůrci naložili s postavami ve této sezóně, je až absurdní. Poctivě a dlouho budované charaktery postav jsou během posledních dvou dílů hozeny do kanálu, což je prostě plivnutí do tváře od tvůrců všem divákům, kteří těch osm sezón poctivě sledovali. Tvůrci, kteří ještě dokázali celkem zručně zadaptovat předlohy R.R. Martina, ale už na ně nedokázali tak kvalitně navázat, a přijít s důstojným zakončením celého seriálu. Poslední dva díly jsou opravdu utrpení. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci