Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

3DD!3

No pompéznosti Pána Prstenů zatím nedosahuje, ale jinak se na HRU kouká dobře. Herci fajn (tahoun Sean Bean a nemluvný Jason Momoa u mě zatím vedou), výprava kvalitní (ve stylu HBO) a příběh se taky rozjíždí zajímavě, ale trochu pomalu. Uvidíme co se z toho vyklube... Vyklubal se nám z toho drak. Seriál, který je tou fantasy o které snili všichni přínivci. Pletichy, bitvy, mrtvoly. Hlavní je že těží ze skvěle napsaných postav, které jsou naštěstí výborně obsazené. Mí oblíbenci Bean i Momoa byli celou řadu boží, ale ne jenom oni. Získal si mě trpasličí Peter Dinklage, který si každou scénu krade pro sebe s takovou sebejistotou. Hodně jsem si oblíbil i Daenerys a Emilia Clarke, která ji hraje předvádí úctyhodný výkon (ehm) a dokáže střídat polohy (ehm ehm) herecké bez naprostého problému. Finání scéna je v jejím podání přímo mrazivá. Těším se co bude dál. Druhá řada: Kvalitativně jde pořád nahoru. Škoda, že někteří teď už hlavní herci jsou nevýrazní (Starkův syn - ten s armádou, Starkův nesyn rybář či co) a jejich odbočky zpomalují děj. Peter Dinklage s přehledem vládne i téhle řadě a děda Lanister se Starkovou malou dcerou (musím se doučit ty jména) a Jaqenem (asasín) tuhle řadu taky pěkně okořenili. No a pak je tu slunce mé noci, Daenerys a její dráčci. Ti tři malí týpci (říkám jim Bubík, Dulík a Kulík) mě hlavně v závěru hodně potěšili. Tak jedem na další řadu... Třetí řada: Čím dál lepší. Trochu problém je, že některé z mých oblíbených postav musí přešlapovat na místě (Daenerys a armáda mrtvol jednou v druhé polovině snad na jedničku se zatáhlou ruční brzdou) a příběhové linie jsou hodně náročné na sledování, zvlášť při čekání týden za týdnem na novou epizodu. Svatební scéna možná patří k vrcholům, ale upřímně jsem něco takového považoval za nevyhnutelné (s tím charakterem se už nedalo dělat nic zajímavého) a Martinův tah vidím jen jako nezbytný ke kvalitativnímu nárůstu série. Vychutnával jsem si ještě Grejoyovo mučení a opravdovou radost mi udělalo převzetí armády Neposkvrněných a kousky červeného dráčka. Už se těším až vyrostou, kluci jedni. :) Čtvrtá řada: Začíná snad nejpříjemnější smrtí za celou existenci seriálu. Děj se pohne zase o kus dál. A přes spoustu překvapivých zvratů najíždí do dosud nejpůsobivějšího finále. Trpaslíkův osud spojnicí série a Peter Dinklage vysloveně září. Bratrské scény patří k nejlepším. Jon Sníh se konečně začíná vybarvovat a Branova linka v závěru nabere grády. S odplouvající Arryou je série ukončená pěkně, ale sakra ten rok je moc. ()

Arachneuss

Brace yourself, the best television serie in a past decade is coming. Nekorunovaný král fantasy je zde. Fuck the King! A Game of Thrones: 90% A Clash of Kings: 90% A Storm of Swords - Part 1: 100% A Storm of Swords - Part 2: 100% A Feast for Crows: 70% A Dance with Dragons: 100% ()

hellstruck

You win or you die. Už jakmile začne hrát ta velkolepá znělka, chvěju se nedočkáním, co dalšího díl přinese. Protože tohle je jeden z mála seriálů, u kterého to nevíte (ano, pokud jste nečetli knihy) a když už si myslíte, že víte co přijde, tak vám obratem vyrazí dech něčím nečekaným (třeba úmrtím jedné z hlavních postav). Game Of Thrones představuje to, co jsem v seriálech opravdu hodně let postrádala; spojení úžasné dobové atmosféry, která na vás dýchne přes obrazovku již při znělce, nekýčovitých fantasy prvků, nepředvídatelnosti, nejvyhrocenějších cliffhangerů, inteligentních dialogů a takového množství postav, že si nejde někoho nezamilovat. Troufám si tvrdit, že od dob Pána prstenů je to nejlepší fantasy podívaná, která navíc směle vyšoupla z mojí topky Dextera. Klaním se tvůrci, Emilii Clarke za její perfektní ztvárnění mé nejoblíbenější postavy a taky břitké postavě Tyriona. A mimochodem, vůbec nelituji toho, že jsem (ZATÍM) nečetla knihy, protože ten pocit, že nevíte, co bude dál je prostě nenahraditelný. NEJLEPŠÍ seriál všech dob :-) 8.SÉRIE by pravděpodobně u jakéhokoli jiného seriálu byla příjemným průměrem, ale co se GoT týče, jedná se bohužel o těžký průser. Je znát to, že spisovatel už nemá se seriálem příliš společného a na příběhu a scénáři se nepodílí. Vývoj postav je během pár dílů kompletně zničen. Konkrétně především jde o Tyriona (z nejinteligentnější postavy je největší hlupák, co neustále jen chybuje), Varyse (mistr našeptávačů a intrik, který se ale rozhodně v předposledním díle jít za Jonem a na férovku mu říct, že by měl kralovat on), Jamieho (celou dobu sledujeme jeho proměnu v lepšího člověka, aby to nakonec vše zahodil) a především největší oběť osmé řady a debilních scénáristů: Daenerys. Že se stane MAD QUEEN je tak omílaná teorie, že už ani nikdo nevěřil, že by ji tvůrci použili, protože je to prostě naprosto hloupé, předvídatelné, ne jako GoT jaké známe. A ono hle... haterům se to do krámu samozřejmě hodí, ale faktem je, že náznaky šílenství tam opravdu nebyly. Dany je pouze impulsivní a hrozně emocionální člověk, není jako Sansa a Cersei, které vždy udrží tvář. Ano, nějakou historii se spalováním lidí má, ale rozhodně ne nevinných. Ty Dany vždycky hájila. Rozhodně by se je nerozhodla zavraždit jen tak z rozmaru a v tak nesmyslné situaci, jako byla tohle. Je na tom hrozně znát, že tvůrci jen nevěděli, jak ji odklidit a chtěli za každou cenu šokovat. Z toho, co s touhle postavou je mi šíleně smutno. Také dost zamrzel výskyt tolika logických chyb a hloupých dialogů: Kelímek byl jen vrchol ledovcem a podle mě odrazem toho, jak se tvůrci moc zaměřili na vizuál a efekty, ale obsahu jako takovému příliš pozornosti nevěnovali: Dany letí na drakovi, nevidí lodě přímo před sebou. Nikdy je nenapadne zaútočit zezadu (lodím by trvalo se otočit, tudíž by měla čas je zneškodnit): samozřejmě na ně nelogicky nalítne zepředu. Na Aryu se řítí budova, místo, aby uhla, běží přímo na místo dopadu. Když Dany letí na Drogonovi, najednou je oproti sourozencům nepřemožitelný, z xx lodí střílí jenom jedna a ostatní jen čumí. Chrlit oheň dokáže tak často, jak se to zrovna hodí scénáristům. Tajemství okolo Night Kinga nevysvětlená. Ohař vidí, že je jeho bratr zombie a nic se nestalo, když ho bodnul do břicha - bodá ho proto do krku... Nejsem člověk, co hledá chyby, ale když vás ty chyby vyloženě fackují v seriálu, kde vždy bylo vše do detailu promyšlené, je už něco hodně špatně. Rozdíl je vidět i na dialozích: zatímco dříve se bavili v hádankách a metaforách, v osmé řadě jsou veškeré rozhovory strašně přímočaré, plytké. Nemluvě o tom, že např. Tormund seděl na drakovi, ale on se v proslovu o řadu dál diví, jaký blázen by sedl na draka a že nic takového ještě neviděl. To samé např. Cersei s tím, že Rudá bašta NIKDY nepadla. Za mě obrovské, asi největší televizní zklamání, které po finále snad i obrečím. SHAME, SHAME! () (méně) (více)

berg.12

Nihilistův sen. Seriál bez víry, obracející naději a očekávání v prach. Nejsou dobré a zlé postavy, jako spíš dobré a zlé důvody. Svět podivně ustrnulý v jedné fázi vývoje, nabízející obrovský prostor pro diváckou sebeprojekci. Samotná hra s ní je na seriálu to nejzábavnější. ()

Spiker01

Zvěsti nelhaly, HBO nezklamalo a dokázalo do televize přenést tento úspěšný fantasy příběh. Seriál je plný roztodivných a také nezapomenutelných charakterů a zvratů, že se to ani nedá popsat. Na seriálech se, jak bývá zvykem, střídá hodně režisérů, ale u GoT to prostě není poznat a každý jednotlivý díl (zejména ty deváté) stojí za to (D&D to jistí).Hra o Trůny patří mezi absolutní špičku. Nejvelkolepější show, co si může filmožrout naservírovat v televizi, dospěla ke svému nevyhnutelnému konci a zůstane po ní obří díra, kterou snad zaplní nadcházející spin-off(y). Více si ode mě můžete přečíst v komentářích jednotlivých sezón. | S1: 5/5 | S2: 5/5 | S3: 4/5 | S4: 5/5 | S5: 4/5 | S6 : 5/5 | S7: 5/5 | S8: 5/5 | 100% ()

akisha

GOT není dokonalej seriál. Například ta záplava postav a dějovejch linií, z nichž ne všechny postavy jsou dost zajímavý a i některý ty hlavní mě neberou (Cersei, Theon, Melisandra, Stannis, Robb, Catelyn, překvapivě i Boromir - ten si snad odskočil z natáčení LOTRa) a jen čekám, až přijde na řadu nějaká, co mě zajímá víc. Přesto disponuje GOT ohromným počtem božích charakterů. Vévodí jim Tyrion, of course, geniálně napsaná a zahraná postava. Děj je trochu nekonzistentní, ale většinu času dost poutavej, někdy i strhující, a není nouze o dost nečekaný zvraty a šoky. Plusem je výborná hudba. Nechybí ani vývoj postav, totiž věc, proč většinou na seriály koukám. Objeví se tu pár scén, co jsou téměř dokonalý. Například když Dany daruje jednoho draka otrokáři a pak... bomba! Vtipný je, kolik zápornejch nebo aspoň "shady" postav si člověk oblíbí, až by se dalo říct, že bejt vyloženě klaďák je v GOT co se popularity týče dost nevýhoda. Rozhodně jeden z nejzajímavějších počinů poslední doby, co vážně baví sledovat a pěkně mě štve, že 4. série bude až příští duben (to je snad vtip?!). Budu mít ale podobný přání, jako u mnoha seriálů - ať to důstojně ukončí dřív, než to začne smrdět. Oblíbený postavy: Dany + Drogo (tuhle linii neměli ukončit tak rychle *sob*), Jon Snow, Tywin (ultimate badassery a ultimátní Dance) + Tyrion (má to na háku) + Jaime (ve třetí sérii charakterní posun, kéž mu to vydrží), Jaqen H'ghar (hu hu, ten byl k tomu všemu i sexy, což si pokazil až posledním záběrem, ve kterým se vyskytnul, takovej opičí zjev, ach jo), Ramsey Snow (jak pomučil Theona bylo vostrý), Arya Stark, Ros, Samwell Tarly a Ser Jorah. ()

Eddard

Komentář se blíží... Vyjádření svých pocitů k tomuhle opusu jsem hodně dlouho odkládal, možná proto, že jsem si chtěl počkat na víc dílů (teď už i sezón), možná proto, že jsem se na seriálovou podobu mé možná nejoblíbenější fantasy série těšil tak dlouho, že jsem o ní chtěl napsat něco výjimečně chytrého, což nějak nepřicházelo (a nepřichází...). Nebudu rozebírat děj, který je až na výjimky bohudík velice věrný předloze, chtěl bych se zmínit hlavně o úžasném castingu a některých méně příjemných aspektech seriálu. Možná největší zodpovědnost za úspěch (a naštěstí poté podíl na něm) tohohle seriálu měl dle mého názoru castingový tým Niny Gold - charismatické, dobře zahrané postavy, ke kterým si divák tvoří vztah, jsou nezbytnou páteří každého seriálu a o Hře o Trůny to platí dvojnásob, jelikož kvalita druhého pilíře - scénáře, tedy zajímavý děj, zápletka a kvalita dialogů - je v tomto případě dopředu zaručena díky brilantní předloze pera mistra George R. R. Martina. Až na drobné osobní výhrady se mi pak paní Gold strefila do vkusu stoprocentně. Nejoblíbenější postavou v knihách je pro mě Jaime Lannister a Coster-Waldau ho na obrazovce vypálil s virtuozitou mistra ostřelovače. Ještě o něco úžasněji se podařilo převést lorda Varyse, z kterého Conleth Hill udělal můj nejoblíbenější charakter v seriálu. Peter Dinklage se velice pravděpodobně pro roli Tyriona narodil - přestože je možná na roli Skřeta moc velký hezoun - hlavně scény v závěru druhé sezóny, (když se rozpláče v náručí Shae) mě velice upřímně dojaly, což se mi vskutku moc často nestává. V seriálovém Bronnovi má navíc ještě lepšího a určitě vtipnějšího společníka, než tomu bylo v předloze. Maisie Williams vzala už z podstaty divácky velice vděčnou roli Aryi a vytepala z ní jednu z nejvýraznějších a nejzábavnějších dětských postav televizní/filmové historie; v poněkud opačném gardu pak byla Lena Headey, která dostala do vínku jednu z největších sviní příběhu a dokázala ji prodat tak, že budete vznešenou Cersei z rodu Lannisterů jak upřímně nesnášet, tak opatrně chápat. Čtveřici úžasných Lannisterů pak dotahuje k dokonalosti Lancel... lord Tywin v monumentálním podání Charlese Dance, který si pro sebe ukradne kteroukoliv ze svých žel nemnohých scén. Na Daenerys Emilie Clarke (jenž zde hraje ve své první větší roli) je nutno s obrovským uznáním kvitovat, že dokáže na svých krásných bedrech (pravda s přispěním talentovaných hereckých partnerů v podobě charismatického Iaina Glena a bezvadně šíleného Harryho Lloyda) nést celý, ze Západozemí vykořeněný a tudíž de facto samostatný příběh o přerodu mladičké, nervózní dívky v mocnou, krásnou a sebevědomou panovnici. Lehké pochybnosti jsem ze začátku měl stran obsazení Marka Addyho (král Robert), Michelle Fairley (lady Catelyn) a hlavně Alfieho Allena (Theon Grayjoy), byly však spolehlivě rozmetány a patřili, či patří k tomu nejlepšímu, co seriál nabízí. Takhle bych pak mohl pokračovat dlouho, zkusím to zkrátit - má poklona k přesnému castingu a výkonu Lorase Tyrella, Brienne z Tarthu, Barristana Selmyho, Jaqena H'ghara (spin-off seriál pro Toma Wlaschihu se jménem Muž bez Tváře, prosím!), Davose Mořského a jeho lenního pána, Stannise Baratheona, Melissandru z Ašaje, zmetka Joffreyho, zabijáka Sama Tarlyho, Roba Starka, Malíčka, Ošy, Brana a mnoha dalších, na které jsem momentálně pozapomněl. Jestli vám v tomhle výčtu chybí dvě z prominentních jmen, je to tím, že jsem byl z obsazení Jona Sněha a lorda Eddarda - dvou z nejcharismatičtějších postav knihy - trochu víc rozpačitý, než u zbytku. V případě Seana Beana jde hlavně o to, že jeho hvězdná osobnost kredibilitu téhle klíčové role pro mě malinko přezářila, jinými slovy, přestože podal skvělý výkon, musel jsem se víc než jinde snažit vidět Eddarda a ne Beana, nehledě na to, že jsem si Eddarda představoval jinak. Výborný je objektivně i Kit Harrington, zde jde čistě o to, že se míjí s mou představou lorda Sněha víc, než je mi milé. Když odbočíme od castingu - scénáře jsou většinou velice dobré, přesto je trochu škoda, že Martin, který napsal nejlepší díly obou sezón (Pointy End a Blackwater) nemá čas napsat je všechny - kvalita dialogů, cit pro postavy, pro to, co je esenciální a co je možné vypustit... jsou u něj přece jenom někde trochu jinde. Hojně kritizované sexpozice (nikoliv zkratka sexuální pozice, nýbrž expozice příběhu prováděna během sexu, aby se při ni nedej bože divák nenudil) je do značné míry ospravedlnitelná skrz podstatu předlohy (sex v ní hraje často navýsost dějetvornou roli - viz. "Co za věci to dělám pro lásku..."), přesto uznávám, že mnohdy působí trochu křečovitě, zejména v první sezóně (Malíček vysvětlující své niterní motivace dvěma zaučujícím se kurtizánám byl vskutku smrdutý). Největší kritika pak padá na přílišnou krátkost sezón, které si zejména z rozpočtových důvodů mohou dovolit jen deset hodinových dílů za rok - tahle nucená kondenzace už tak dost komprimovaného děje pak vede k většině dalších nešvarů - nedostatečně představeným postavám, v jejichž počtu se sebepozornější (knih neznalý) divák rychle ztrácí, useknuté, či jinak nedotažené scény, atd. apod. Přes tohle všechno patří Davidu Benioffovi a D. B. Weissovi obrovský dík a uznání, za to, že se do tohohle gigantického projektu vůbec pustili a zvládli ho když ne bezchybně, tak aspoň tak, že skrz něj redefinovali možnosti televize a nadchli při tom milióny lidí po celém světě. Po dvou sezónách; 6. 3. 2013 Na viděnou na svatbě... 90% () (méně) (více)

Jezinka.Jezinka

Hodnotím jen první řadu, protože další jsem neviděla (možná by se slušelo dodat opatrné zatím) a možná spáchám nějaký spoiler, což je v tom množství komentářů beztak jedno. Hra o trůny má mnoho postav, spoustu z nich velmi propracovaných a zajímavých a velmi málo z nich bez výhrad sympatických. Když pominu zlovlky a snového tříokého havrana (toho chci!), tak mi k spočítání sympaťáků stačí prsty jedné ruky. Zato figur, které můžete upřímně nenávidět, jsou tu veletucty. Třeba ten strašnej hnusnej chlap, který sťal toho fešáckého koně, tomu jsem upřímně přála, aby ho uvařili v kotli. Nebo to blonďatý, duševně vyšinutý hovado. On vůbec, až na jednu výjimku, kdo je tady blonďatý, je zralý na to, aby mu jeho dutou blonďatou palici v zájmu lidstva usekli a udělali z ní ovar. Dothracká linie mi na začátku připadala trochu navíc a mimo, nakonec jsem se na ni vždycky těšila. Ale ke konci, hrozný. Nic tak smutnýho jsem dlouho neviděla a opravdu by mě zajímalo, kde vzali opravdový draky. ()

viperblade

Game of Thrones. Seriál, kterému jsem se nějakou dobu vyhýbal, protože mě nijak nezaujal. Ale po nekonečném naléhání ze strany mých přátel, kteří o tomto seriálu nemohli přestat mluvit, jsem si jej konečně sehnal, pěkně ve FULL HD. Co přišlo, mě překvapilo. Nejdřív nepříjemně, protože první díl byl asi nejslabší, nedokázal mě tak vtáhnout do tohoto fantasy světa a byl jsem v rozpacích, jestli tohle je opravdu TEN seriál, o kterém všichni mluví. Navíc jsem si vzpomněl, jak právě po prvním díle tady většina okamžitě hodnotila plným počtem a opět jsem se nestačil divit, jak jsou někteří lidé… jiní, řekněme. Trvalo mi dva týdny, než jsem si pustil díl druhý. Naštěstí přišlo příjemné překvapení, protože jsem se do toho fantasy světa začínal dostávat. Dostal jsem se do toho tak, že během jednoho týdne jsem zhlédl celou druhou a sedm dílů třetí série (víc dílů nebylo k dispozici) a právě proto až teď, skoro po třech sériích, seriál hodnotím. A hodnotím ho hodně velmi kladně. Game of Thrones je opravdu komplexní fantasy, jehož svět ale působí naprosto reálně, stejně jako postavy, které v něm žijí. Asi nebudu originální, když zde uvedu své nejoblíbenější postavy - Daenerys Targaryen (asi nejlepší postava, protože není plochá /ale fuj, takhle to nemyslím, vy prasáci! :-)/ a její postava prošla asi největším vývojem) a Tyrion Lannister (i když zpočátku byl spíše záporák, tak jsem s ním sympatizoval a momentálně mi přijde, že on sám je někdy mezi záporákem a hrdinou). Ještě mám slabost pro obě Starkovic holky Sansu a Aryu a samozřejmě největší bitch v celém království Cersei. Abych to nějak uzavřel, hodně jsem o tomto seriálu slyšel a šel jsem do něj s vysokými očekáváními. A po necelých třech sériích jsem nadmíru spokojen. Zní to už jako klišé, ale pokud chcete skvělý seriál, mrkněte na něco z produkce HBO. ()

Rogue

Knihu nepovazuju za zadny zazrak, serial me relativne bavil (jako oddechovka), nicmene pata sezona mi prijde jako totalni shit. Mnozstvi clifhangeru a prekvapivych zvratu dosahuje vrcholu, pravidla sveta a jednani postav nedava smysl a s osmou epizodou prestavam sledovat. ()

Rex Mundi

Ja som si poriadne počkala, kým opadol najväčší ošiaľ, a pozrela som si všetkých 7 sezón na HBO GO na jar 2018. A ono je to fakt skvelé, úžasné, som dokonale spokojná. Snáď sa mi len zdá, vzhľadom na to, aké zvesti som okrajovo zachytila o tom, že viac ešte autor nemá napísané, že k tomu, čo by vo filme bolo vyvrcholením, sa prepracúva dosť dlho ;-) Tak hádam tak skoro nezomrie a napíše toho ešte dosť. Toto je fantasy, z akej by sa dalo pozerať stovky častí (ak by si udržala úroveň). Naozaj mňamka, som rada, že som Hry o tróny videla a teraz sa spolu s ostatnými fanúšikmi teším na 8. sezónu. ()

kulyk

ser gůůůůt. Vzhledné hrdinky správně rozcabeny, odporáci vykostěni a pro uvěřitelnost je zde i slušný úhyn hlavních postav. V průběhu děje se divákovy sympatie elasticky prolínají mezi soupeřícími klany, popř. vesele přeskakují z klaďasů na hnusáky a naopak (dobrá, možná se to děje pouze mé maličkosti.... já fandil už jako harant vlkovi, aby na něj ten zajoch počkal). Prožívám mučivé dilema, zda z nedočkavosti dočíst příběh v knižní podobě, nebo vydržet než producent sežene obolus na všechna pokračování. ()

Hild

Po první sérii: Tak i já neodolala tomuto fenoménu, který mi byl ze všech stran doporučován a tak mám novou závislost. Přitom první dva díly jsem ještě tak ohromená jako většina tady nebyla. Jen jsem to brala jako vysoký televizní nadprůměr. Jenže postupně mě seriál pohlcoval víc a víc a poslední čtyři díly už jsem sledovala doslova se zatajeným dechem. Nečetla jsem knižní předlohu, takže pro mě všechny ty zvraty byly místy opravdu šokující. Také už jsem pochopila, že oblíbit si nějakou postavu nemá cenu, jelikož člověk nikdy neví, zda se dožije další epizody. Po technické stránce jde o něco na televizním poli zcela nevídaného, HBO znovu potvrdilo, že hravě strčí do kapsy jakoukoliv jinou televizní produkci. Postav je v seriálu opravdu hodně, každá má ale svůj důležitý prostor a vývoj, divák se vůbec neztrácí. Právě to prokreslení jednotlivých postav se mi hodně líbí, k tomu dopomáhají výborně napsané dialogy. A to úžasné herecké obsazení už je jen třešničkou na dortu. Nemůžu nezmínit Petera Dinklagea, který si každou scénu, ve které se objeví, krade pro sebe. A teď hurá do druhé série. ()

Ded@M@tes

Velkolepý seriál. Hned první díl mne totálně dostal a další pokračování stupňovalo napětí v dalším sledování. Není divu, že se Hra o trůny drží v popředí Top seriálů. Docela dost mi přišlo škoda Seana Beana ( jen první série ), dodával tomu větší požitek. / Viděné epizody z 1-5 série *50.dílů / Sleduji 6 sezónu ( Hodnocení: 9/10 ) ()

Spooner

Zvěsti o dospělejší a temnější fantasy nelhaly a HBO nám servíruje epickou a příběhově hutnou podívanou, která musí dokonale uspokojit čtenáře knih a ostatní donutit si jí přečíst. Hrozně se mi líbí, že stejně jako v knize jsou ty fantasy prvky zde dost v pozadí a nehrají vůbec prim. Postavy jsou hodně zajímavé a perfektně obsazené i v těch nejmenších rolích, i když Peter Dinklage ruluje samozřejmě nejvíc. Akorát to velké množství postav a vztahy mezi nimi člověka pomalu nabádá k tomu, aby si přes týden udělal nějakou mapku o tom, kdo je kdo, protože jinak je může člověk neznalý knih často zapomenout. Stejně tak zamrzí absence pár bitev z knížky, ale to se dá u tohoto seriálu pochopit, zvláště když jinak jsou ty peníze vidět opravdu hodně.Jsou to takové malé mínusy na tomto výborném seriálu, který by rozhodně neměl utéct žádnému fanouškovi kvalitních fantasy a který se řadí mezi to nejlepší, co jsem v posledních letech v televizi viděl.90% ()

2Pac

Serial vystavany na uz od prvej minuty uzasnych dialogoch a silnych scenach... Pre mna zatial najlepsi nekomedialny serial...po skonceni prvej serie sa neviem dockat dalsich casti (normalne rozmyslam, ze budem cheatovat a precitam kniznu predlohu :) ()

Davies182

Je smutné, jak je čas od času prostě důležité přesvědčit se na vlastní oči o tom, že (povedené a kvalitní) knihy jsou lepší než filmy. Nebo než televizní seriálová pecka roku, do které se vkládalo tolik nadějí... Je sice brzy na hodnocení po pilotu, ale už teď je mi jasné, že jsem očekával mnohem více. Paradoxní je, že zklamaný nejsem, těžko se z námětu dalo vyždímat více. Prachy tam vidět jsou (stejně jako fakt, že jich nebylo tolik jako na celovečerák), herci jsou skvělí a atmosféra taktéž, akorát scény, které mi na papíře vyrážely dech a dojímaly, jsou v TV podivně neepicky plastické a jaksi rychlejší... Tohle není Hra o Trůny, ale Hra o Čas: podobné projekty potřebují mnohem delší stopáž, bohužel - jsem zvědavý na hodnocení po první řadě. P.S. Jinak se opětovně modlím za nezfilmování Eriksona - útěchou mi je hlas v srdci, že to nejde. UPDATE PO S04E04: Na začátku čtvrté řady zjišťuji, že tím seriálem úplně žiji, s osobní seriálové TOPky se s Vámi tímto loučí Duchovnyho Californication... ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci