Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Hunys

Opravdu dobrý seriál. Pokud chcete něco bez kompletní cenzury, tak toto je seriál pro vás. Jen mě zklamalo, že to má jen 20 dílů a český dabing se shání špatně. Každý díl vás vtáhne okamžitě, musíte vidět od začátku a postupně, jinak vás to tak nenadchne. Jinak každý díl, který skončí tak by jste nejradši zapnuli další :). ()

Dino13

Seriál měl zde na čsfd vždy dobré hodnocení, neváhal jsem tedy a řekl si, že zkusím minimálně dva díly. Zlom mého prvního dojmu nastal při scéně příjezdu krále na Zimohrad. Noblesa s doprovodem majestátné hudby, se kterou tuto scénu režisér natočil, mě přesvědčila, abych zhlédl seriál celý. Nelitoval jsem a byl jsem nadšený a netrpělivý do začátku dalšího dílu… Jistým klenotem seriálu jsou nečekané zvraty a konce. 89% ()

Ala007

I když nejsem moc velký fanoušek fantasy příběhů, Hra o trůny mě dostala. Během první série jsem se občas i trošku nudila, ale druhá série dokázala, že HBO kvalitní seriály opravdu umí. Počínaje naprosto dokonalou úvodní titulkovou sekvencí přes skvělé herecké výkony, hudbu až k režii. Klobouk dolů. Už se nemůžu dočkat 31.března 2013, kdy budou mít premiérů další osudy rodů Starků a Lannisterů. ()

Nerdvana

První řadu jsem zhltala na jeden zátah a snad není díl, který bych neviděla minimálně dvakrát. Promakanost Martinovského světa spojená s drsným a přesvědčivým zpracováním dělá z GoT skvělou podívanou. Obzvlášť kladně hodnotím dvojdíl s bitvou o Blackwater, která nechává mnoho filmových bitev o délku za sebou. Skvělí herci a skvělé výkony. Občas sice působí jako porno v historických kostýmech (podobně jako další seriály ze stejné produkce), avšak naivně musím dodat, že se skvělým příběhem. ()

Etherium

Po prvých 3 dieloch spokojnosť hodnotím zatiaľ na 90 %, čo sa my nepáči, tak asi akcia, je jej tam minimum. Naopak ostatné je dokonalé- Herci- na TV seriál takýto herci vynesú celé dielo až k samému vrcholu, proste tam nie je čo vytknúť, každý hrá svoju postavu od srdca, je to vidieť. Vizuál- oh my gandalf, kulisy, masky, proste je to dokonalé. Naozaj len chýba trocha svižnejšej akcie... ()

Hellhajzl

Jsem rád, že někoho konečně napadlo udělat pořádné fantasy, které nejenom překvapí a pobaví, ale hlavně zaujme. Těším se další řady jak malej kluk a Peter Dinklage si zaslouží pořádnou poklonu. Tyriona hraje vážně úžasně a patří mezi moje nejoblíbenější postavy. ()

sydney

1. série neměla chybu a dávám za 5 2. série - přibývá postav a paralelního děje, horší v orientaci. Dávám za 4.5. Chybí mi Sean Bean. Po shlédnutí dalších sérií se vracím k hodnocení 5. Pořád mi chybí Sean Bean. 7. série - s odstupem sedmi let mohu jen konstatovat, že to byl úchvytný zážitek. Sean Bean už mi nechybí. ()

Hamar

Hodnotím zatím po půlce druhé série. Mé hodnocení se ještě může změnit. Hned zkraje chci podotknout, že nejsem žádným fanatickým milovníkem fantasy. Moje znalost žánru končí u Pána prstenů. Přesto mě Hra o trůny zaujala a její bezbolestná koukatelnost příjemně překvapila. Ačkoliv po formální stránce nemám seriálu co vytknout, za pět to u mě není. Trochu se nemůžu vyrovnat s Martinovým pohledem na věc. Autor předlohy narušuje zažité stereotypy o pohodlném vegetování kladných hrdinů tak důkladně, až mě tím začíná trochu štvát. Když mi byly v polovině druhé série, na obrazovce, předloženy ohořelé mrtvoly Starkových dětí, řekl jsem si, že už je toho na mě trochu moc. Asi jsem trochu staromilecký, ale určitý etický kodex bych u fantasy očekával. Dále bych ocenil trochu více akce a méně mluvení. O bílých chodcích se v seriálu zatím mluvilo skoro tolik, jako o souložení (vtipný postřeh jednoho z místních uživatelů). Také postav a dějových zápletek je zbytečně moc, obávám se, aby nám dílko tak trochu "Nez LOST ovatělo. "Jinak je však v seriálu pár věcí, které mě docela nadchly. Už dlouho jsem neviděl tak zábavnou seriálovou postavu, jakou je Tyrion Lannister a i další postavy jsou napsány výborně. Interiéry a exteriéry jednotlivých království jsou také natočeny s velkou grácií. Triky jsou skoro filmové a rozhodně jim nečouhá počítač z bot. Budu i nadále sledovat. Menší oprava po dalších shlédnutých dílech - Starkovy děti přežily a už jsem viděl i bílé chodce. Pořád však jen za čtyři, za do nebe volající neúctu, k sympatickému polomuži. ()

carrie.m

Když jsem poprvé před asi dvěma lety náhodou na HBO narazila na dokument o natáčení tohohle seriálu ani náhodou mě nenapadlo, že se stane jedním z mých nejoblíbenějších seriálů. Vlastně i dívat jsem se začala úplně náhodou a hned mě to absolutně pohltilo. Každý si tu najde to svoje, válčení, intriky a mnoho dalšího. A ti, co se mi smáli, že koukám na středověký porno, se už nesmějí a sledují se mnou :D. První řada perfektní, druhá sice místy nudná, ale třetí se už pěkně rozjíždí. Škoda jen,že už jsme zase skoro za půlkou. ()

Fericious

Vôbec nechápem, prečo majú ľudia GoT tak radi. Je to veľmi slabý seriál. Mainstreamové publikum musí uchvacovať, ale niekoho kto má rád kvalitu asi iba výnimočne. Je to jeden z tých novodobých typov seriál-vata, kde sa za jednu 60 minútovú časť stane maximálne JEDNA pre dej dôležitá vec, a zvyšok sa len prekecá, prekecá, prekecá, a prekecá. V prvý sériách sa kecalo, kecalo, sexovalo, kecalo, ale potom sexovanie viac menej zmizlo a ostalo iba kecanie. A aj to kecanie je také.. no, všelijaké... Na to, že je to historický seriál plný rytierov a bojovníkov, je tu akcie výnimočne pramálo, a ak aj je, tak by ste čakali niečo viac, nakoľko sa vyrába 10 častí za rok. + aj to málo akcie je veľmi trápne. S takým rozpočtom to malo byť prepchaté obrovskými stretmi, množstvom krvi a tiež by tomu pomohlo viac brutality. Jedna odseknutá ruka za sériu je maximum? Síce sú tu draci, ale tí nie a nie vyrásť. A tak sa iba kecá, trápne intriguje, a to všetko s postavami, ktoré sa od prvej série charakterovo nikam neposunuli, a čerešnička na záver: všetko sa to odohráva v najgýčovejších a najotrepanejších archetypálnych prostrediach aké existujú. Severská krajina, krajina lesov, prímorská a púštna krajina. Už len čakám na časť, ktorá sa bude odohrávať v močiaroch. Ale dovtedy už dávno nebudem divákom, takže to ani nezažijem. A vôbec ma to ani netrápi. ()

mandella

První série the best, druhá slabší, ale třetí znovu nabírá dech. Zatím mi nevadí velké množství postav, protože jsem první tři-čtyři knihy četla. Nejlepší postavy se časem klubají z Lannisterů (Tyrion, Jaime, Cersei), zato Starkové jsou plošší a nudnější (Jon, Arya, Robb). Výprava vynikající, těším se každý týden na nový díl. Nikdo není černobílý a to je na tom to nejlepší. ()

Juick

Ke konci 3. série zvedám na 5 hvězd. Bezkonkurenčně nejlepší fantasy seriál všech dob. Filmy a seriály podle knih jsou kvalitou pokaždé horší než předloha. Tady si nedokážu představit, že by knihy byli ještě lepší než seriál, protože seriál je mistrovské dílo. Budu si je muset sehnat a přesvědčit se sám. ()

SuzieS

Řekla bych typicky klučičí seriál, většina holek ho asi tolik neocení... první tři díly zajímavé, 4. a 5. se táhnou a táhnou.. uvidíme, jestli si mě to ještě získá.... ---- Tak, jsem na konci 3 série, a ani nevim, jak se to stalo! 1. serie 70%, 2. 110%, 3.100%!!! --- Do dneska jsem serial hodnotila 4 hvezdickami, po shlednuti 5.serie musim sve hodnoceni pozmenit: 5* ()

Tomik00

První díl upoutal mou pozornost. U dalších dílů má pozornost u tohoto fantasy seriálu klesala. Přestal jsem seriál sledovat někdy v druhé sérii. Přijde mi to totiž pořád stejné. Nejen, že se tu objevují samé říše, ale ony fantasy říše, dokonce parazitují na cizích fantasy seriálech a filmech. 4 Hvězdičky si tato fantasmagorie zaslouží. ()

Dášenka

Po prvním dílu jsem byla zmatená.Tolik postav,tolik rodů.Nedokázala jsem se zorientovat.Nakonec jsem to dokázala a první sérii jsem zhltla za dva dny.Skvělý fantasy svět,který jsem v podstatě neměla s čím srovnávat,protože něco tomu podobného asi neexistuje.Nenudím se ani u jednoho dílu.Nepředvídatelný příběh,žádná z postav si nemůže být svým životem jistá a i když mi kamarád,který četl všechny doposud vydané knihy,občas naznačoval další děj,vždy jsem byla překvapená.Zároveň mě těší spoustu čechům,a možná nejen jim,neznámých herců,kteří tímto dostali svou šanci a dokazují nám,že není třeba neustále obsazovat profláknuté obličeje,aby byl seriál jedničkou.Kdysi jsem si říkala,že lepší seriály než Přátele a Teorie velkého třesku nemůžu nikdy vidět.Ale já můžu.Není nic,co by se dalo autorovi vytknout.Snad jen smrt skvělého Seana Beana hned v první sérii. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci