Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (82)

Princ ze Zimohradu (2012) (S02E08)

Tvůrci mi tentokrát dodali spíše slabší kousek, situace za Zdí je vykreslena tak, že mě převážně nudí, Shae je mi z duše protivná a myslím, že v seriálu není postava, která by mě takhle mocně otravovala a děj celé epizody mě nijak nenadchl, takže jsem chtěl hodnotit za tři hvězdičky, ale pak přišel rozhovor mezi Tyrionem a Varysem s humorem tak suchým, že místy doutnal a vytáhl to na čtyři. ()

Oheň a voda (2012) (S02E09)

V deváté epizodě mě tvůrci opravdu překvapili. Čekal jsem bubnování do bitvy, střih a sčítání mrtvých po boji, ale ono ne. Když neprobíhaly přípravy k bitvě, skutečně se bojovalo, a přestože někteří členové komparsu nedávali u instruktáže evidentně pozor a v bojových scénách působili legračně, celek fungoval velmi pěkně, to vše vhodně doplnil Cersein monolog k Sanse a já jsem byl spokojen. ()

Valar Morghulis (2012) (S02E10)

Solidní zakončení druhé sezóny. Tvůrcům se konečně podařilo vnést děj i do Daenerysiny linie, konečně se dělo něco zajímavého i za Zdí, zajímavého dění jsem si všiml i v Králově Přístavišti. Tradičně mě velice bavil lord Varys, tradičně mi lezla na nervy Shae a předchozí epizoda se mi přece jen líbila více. ()

Série 3 (2013) (S03)

Na třetí sezóně se mi mnoho záležitostí líbilo, zejména rod Lannisterů se povedl, není jediného jejich rodinného příslušníka, který by mě štval, více mě tentokrát bavila i dějová linie Daenerys, konečně se neomezovala jen na sáhodlouhé putování z bodu A do bodu B. Totéž, bohužel, nemohu řict o dění za Zdí, výborné scény se příliš často střídají s nudnými nebo podivnými ( chování postav, zvláště Jona). Jednoznačně kladně musím hodnotit konečné řešení starkovské otázky, zklamání mi naopak přinesly epizody s minimem děje a maximem mluvení do větru, v nichž nedošlo prakticky k žádnému vývoji příběhu. ()

Každý musí sloužit (2013) (S03E01)

První epizoda třetí sezóny mě překvapila tím, že k nejzajímavějším událostem dochází za Zdí a u Daenerys, což byla v předchozí řadě místa, kde děj nejvíce stagnoval. Příběh v tomto dílu poněkud přešlapuje na místě, tentokrát mě trochu zklamala Tyrionova linie, od které jsem přece jen čekal víc. ()

Temná křídla, temná slova (2013) (S03E02)

Druhá epizoda jde ve stopách té první, neodehraje se nic velkého, probíhají jen méně podstatné záležitosti, nemohu si ani užívat chytrých prohlášení Tyriona Lannistera, protože má na sobě neustále nalepenou zoufale nesympatickou Shae, aby toho nebylo málo, přibyla mi další neoblíbená postava Jojen Reed. ()

Ulička trestu (2013) (S03E03)

Třetí epizodu vnímám jako zatím nejvydařenější díl třetí sezóny. čištění žaludku Edmura Tullyho bylo zábavné, stěhování nábytku na setkání Malé rady a Podrickův nečekaný úspěch mě pobavily brutálně a navíc se dostaly do pohybu i události v Astaporu a za Zdí. Příběh měl tentokrát i slušnou atmosféru a výborný závěr, takže jsem byl konečně spokojen. ()

A nyní je jeho stráž u konce (2013) (S03E04)

Sotva jsem stihl vychválit předchozí díl a hned přišla další top epizoda. Obě části měly velmi silný závěr, ale také zajímavý děj a atmosféru, a to není u tohoto seriálu úplně běžné. V obou případech jsem viděl dostatek akce, ale kvalitní byly i rozhovory, ve čtvrté epizodě to byl konkrétně dialog mezi Varysem a Olennou a extrémně mě pobavila Varysova pomsta. ()

Políbený ohněm (2013) (S03E05)

Pátá epizoda vůbec nebyla špatná, ale oba předešlé díly byly o něco málo lepší. Daenerysina linie už byla zase bez děje a na okraji zájmu, podobně to dopadlo za Zdí, protože se tvůrci tentokrát soustředili na Bratrstvo, Jamieho a Královo Přístaviště. ()

Cesta vzhůru (2013) (S03E06)

Tvůrci se rozhodli ozvláštnit šestou epizodu téměř nulovým vývojem děje, čímž mě nenadchli. Události, které byly pro další vývoj příběhu důležité, by se v pohodě vešly do deseti minut, na druhou stranu si na své jistě přišli fanoušci horolezeckého sportu, i když finále Ygrittina výstupu je muselo rozesmát stejně jako mě, to byl opravdu velmi slabý moment. Alespoň Malíčkův monolog v závěru stál za to. ()

O medvědovi a krásné panně (2013) (S03E07)

Nebýt kvalitního závěru sedmého dílu, hodnotil bych jen dvěma hvězdičkami, ale za tuto scénu jsem musel jít o něco nahoru, vždyť posledních pár minut bylo zajímavějších než celý zbytek epizody. Už jsem viděl několik částí, které byly postavené na rozhovorech a hodnotil jsem je pozitivně, ale mluvilo se tam k věci. Ve chvíli, kdy je nejdramatičtější pasáží dílu (téměř) monolog Shae o tom, jaký bude její status po Tyrionově svatbě, je něco špatně. ()

Druzí synové (2013) (S03E08)

Konečně došlo ke změně k lepšímu. Osmá epizoda byla opět plná řečí, ale nešlo o nudné kecání o ničem a rozdíl byl hned znát. Většinu dílu tentokrát táhl Tyrion, byla radost sledovat ho a poslouchat, tvůrci znovu oživili i Daenerysinu linii a můj oblíbenec Ohař by mohl dostat více prostoru. ()

Deště Kastameru (2013) (S03E09)

Devátá epizoda byla jednou z mála opravdu akčních. Vypadalo to, jako by se jejího napsání a natočení ujal zcela jiný tvůrčí tým. Tentokrát se nevyskytla jediná dějová linie, která by nenabídla pořádnou akci a svatební jatka byla už jen třešničkou na dortu. ()

Mhysa (2013) (S03E10)

Závěrečná epizoda třetí sezóny byla slabší než ta předchozí hlavně z důvodů, které ve svém komentáři uvedl Krub a s nimiž plně souhlasím. Jen bych za sebe dodal, že mě Brandonova dějová linie vůbec nebaví a fakt se netěším, až se k ní v další sérii vrátím. Závěrečná scéna s Daenerys mi silně připomněla situace na pobočkách České pošty ve dnech, kdy se vyplácejí sociální dávky. Ale abych jen nekritizoval, velice dobře se bavím pokaždé, když se na scéně objeví tyto postavy: Ohař, rodina Lannisterů a Varys, právě oni jsou za mým hodnocením. ()

Série 4 (2014) (S04)

Čtvrtá sezóna přinesla celou řadu skvělých momentů, ale neodstranila největší problém celého seriálu- žvanění o ničem. Myslím, že nejlepším příkladem tohoto nešvaru je rozhovor z osmé epizody o broucích a Orsonu Lannisterovi mezi Tyrionem a Jaimem, to je přímo majstrštyk. Na to se dá říct jen PROČ?? Na Zdi je střídavě oblačno, ale méně zajímavé vstupy mají stále navrch, podobně je na tom Daenerysina dějová linie, Ohař s Aryou Stark mě na druhou stranu bavili pokaždé. ()

Dva meče (2014) (S04E01)

První epizoda čtvrté série mě sice nijak neohromila, ale ani nezklamala, přišla se slušným standardem. Zaujal mě hlavně rozhovor mezi Tywinem a Jaimem, zážitky dua Arya- Ohař a nová postava prince Oberyna. Zajímalo by mě, kdo je ten lstivý chlapík, který o sobě veřejně tvrdí, že je Daario Naharis, a proč mu to všichni žerou. ()

Lev a růže (2014) (S04E02)

Není mi příliš jasné, proč začal druhý díl zrovna touto scénou. To, abych pochopil, že je s Ramsay Boltonem něco špatně? Už mi to došlo v minulé sezóně, takže ...? Pak už jsem se kvalitně bavil u Jaimeho tréninku s Bronnem a hlavně u královské svatby s překvapením. Jen Brandon Stark by mohl putovat ven z příběhu. ()

Zbaveni okovů (2014) (S04E03)

Čtvrtá epizoda vůbec nebyla špatná, Ohař byl mou oblíbenou postavou po celou dobu, ale s postupujícím časem mě baví stále více. Ani nevím, proč se mi při jeho sledování vybavil Terminátor 2 a učení starého kyborga novým kouskům. Po delším putování dostává zase Daenerysina dějová linie šťávu a snad to ožije i na Zdi. ()

Přísežník (2014) (S04E04)

Ohodnotil jsem díl čtyřmi hvězdičkami hlavně kvůli rozhovorům mezi Jaimem a Bronnem a Tyrionem a Brien, kvůli závěrečné epizodě a kvůli některým pasážím Daenerysina lincolnovského tažení. S Jonem jsem se už tradičně nudil, Brandonova linie je pro mě přímo otravná a zbylé rozhovory mi připadaly zbytečné. ()

První svého jména (2014) (S04E05)

Pátá epizoda byla pro mě tak nevýrazná, že musím hodně vzpomínat, abych si vůbec uvědomil, o čem pojednávala. Mám tušení, že pan Martin napsal postavu Brandona Starka jen proto, že měl tušení, že podle jeho knih vznikne seriál a tato postava mi pak poleze ustavičně na nervy. To byla od něj pěkná špinavost. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci