Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele KajusaK k tomuto seriálu (82)

Hra o trůny (2011)

Obsahuje spoilery. S1 - 95 %, S2 - 100 %, S3 - 95 %, S4 - 95 %, S5 - 85 %, S6 - 85 %, S7 - 80%, S8 - 70%. Oblíbené postavy: Ned Stark, Catelyn Stark, Arya Stark, Jon sníh, Daenerys Targaryen, Jaime Lannister, Brienne z Tarthu, Sandor Clegane, Tormund Obrozhouba. Nezapomenutelné okamžiky: poprava Neda, pád Branna z okna, příchod bílých chodců ke zdi, Daenerys osvobozuje vojáky, Jon leze na zeď, smrt Roba a Catelyn, Jon a Bran u majáku, smrt Ohaře, Sansa s Theonem a skok ze zdi, útěk kněžky, smrt Jona, Hodor a dveře, válka bastardů, pochod hanby, Cersei a výbuch městečka, Arya zabíjí Freie, představování Jona Daenerys "To je Jon Sníh", poprava Malíčka, pád zdi, "Má modrý oči! Vždycky jsem měl modrý oči!", Kněžka zapaluje příkop a meče, pasování Brienne na rytíře, smrt Joraha, Theona a Kněžky, Arya zabíjí Nočního krále, závěrečná scéna. 15 dní sledování celého seriálu, který mě zaujal hned prvním dílem. ()

Série 1 (2011) (S01)

První díly trvalo se zorientovat v jednotlivých rodinách, jménech a místech. Každopádně mě děj vtáhl hned od prvního dílu. Na naturalistické scénky jsem si po pár dílech zvykla. Oblíbené postavy: Aria Stark, Ned Stark, Jon Snow, Cersei Lannister, Catelyn Stark, Daenerys Targaryen. ()

Zima se blíží (2011) (S01E01)

Velice slušný rozjezd. Pozvolná výprava, postupné zvykání na nové postavy. Závěr vynikající. ()

Lord Sníh (2011) (S01E03)

Příběh Daenerys se začíná rozjíždět. ()

Vlk a lev (2011) (S01E05)

Vynikající finále! ()

Zlatá koruna (2011) (S01E06)

Ned Stark to opět hezky táhl a závěr s Daenerys byl super! ()

Bodej ostrým koncem (2011) (S01E08)

Za mě trošku slabší díl, kde se v podstatě nic závratného nestalo. ()

Baelor (2011) (S01E09)

Kapku předvídatelné a přitom stále překvapivé.. Závěr top! ()

Oheň a krev (2011) (S01E10)

Závěr s Daeneris byl předvídatelný ale velice hezký. ()

Série 2 (2012) (S02)

Vynikající! Za mě stále kupředu. Finále série famozní. ()

Sever nezapomíná (2012) (S02E01)

Vynikající rozjezd. I když závěr je tedy zatím jeden z nejdrsnějších. ()

Noční krajiny (2012) (S02E02)

Nejlepší zápletka byla s Jonem a Ariou. ()

Zahrada kostí (2012) (S02E04)

Závěr je trošku výsměch.. ()

Duch Harrenhalu (2012) (S02E05)

Daenerys je rozhodně jednou z nejsympatičtějších postav. Arya v centru dění také super. ()

Muž beze cti (2012) (S02E07)

Cersei si opět získává moji náklonost.. Závěr mě příliš nepřesvědčil, to se nějak zvrátí.. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci