Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(8) / Epizody(73)

Recenze uživatele ScarPoul k tomuto seriálu (9)

Hra o trůny (2011)

Počul som o ňom samé chvály, ale akosi sa mi do toho nechcelo. Nie som totiž veľký fanúšik vecí, ktoré chváli úplne každý bez rozdielu na vek a vzdelanie. Takto som sa totiž mohol pekne krásne sklamať na Dexterovi. Tentoraz hodnotím len prvú sériu, ku ktorej som sa dostal na základe posledných South Parkovských dielov, kde si z celej fantasy série robili takú srandu, že som si to skrátka musel pozrieť. A priznám sa, nie som sklamaný. Seriál má peknú atmosféru a je výborne napísaný. Síce by sa tam nejaká epická scéna hľadala len veľmi ťažko, ale je to stále lepšie než nič. Trocha ma zamrzí v tomto prípade nahota, ktorej je pomenej a tým pádom pôsobí trocha účelovo. Úplný opak Rímu. Na druhú stranu nie je to až také neprirodzené ako sa to javí. Len som skrátka asi zvyknutý, že vo fantasy svetoch to nie je len o sexe. Peter Dinklage kraľuje a je najzaujímavejšou postavou celej série. Emília Clarke je zase tou najkrajšou. K ostatným si neviem nájsť cestu a som celkom zvedavý ako sa to vyvinie. Ale už teraz viem posúdiť, že to neustále čakanie na "niečo" ma začne po chvíli neuveriteľne iritovať. Zatiaľ prvá séria 80%. Čo sa týka druhej série, tak je prepracovanejšia. To čo som si myslel, že bude spôsobovať upadanie seriálu ho v konečnom dôsledku posúva ďalej. Je to jednak faktom, že zomierajú aj hlavné postavy, ale aj preto, že sa osud každého jednotlivca posúva novým smerom - odhaľuje nové pohnútky, nové postavy a nové úskalia. Síce neviem dokedy to udrží moju pozornosť, ale takto som bol schopný na samote skuknúť celú sériu bez nudy. Hodnotenie ale je rovnaké ako pri prvej sérií. Čisto z opatrnosti a tiež z faktu, že je to pre mňa stále fantasy bez výraznejších fantasy prvkov. Peter Dinklage je oficiálne mojou najobľúbenejšou postavou. 2.Séria 80% Po tretej sérií zvyšujem na plný počet. Nechcel som tomu veľmi pripisovať dôležitosť, keďže sa jedná o seriál, ktorý ospevujú všetci, ale musím uznať, že dejové línie a vyspelosť postáv aj spôsob s akým tvorcovia s nimi narábajú hraničí z takou mierou profesionality, že mi to začína lahodiť. A aj príšer a nadprirodzena je tam už trochu viacej. Idem nedočkavo na 4 sériu. Zatiaľ 3. séria - 100% Okej priznávam. Jedná sa o jeden z najlepších súčasných seriálov. Neviem to prestať sledovať. 4. séria - 100%. Dopozeraná piata séria. S každým dielom sa to posúva vyššie a vyššie. Neviem sa dočkať toho ako to skončí. 5. séria - 100% Aboslútne popiči.. Niekoľko dielov bolo takých, že som bol neuveriteľne šťastný, že vôbec toto pozerám a že to vôbec existuje. 6. séria - 100% Siedma séria má strašne veľa logických chýb a v niektorých miestách až príliš tlačí na pílu. Až na pár naozaj výborných scén, je to ale skôr prológ k veľkému finále. Neviem. V tomto smere so čakal väčšiu prepracovanosť. Neviem či je to menším počtom dielou, alebo faktom, že George R.R. Martin ešte svoje knižky nedopísal. Každopádne finálny diel potešil. 7. séria - 70% Posledná séria je akýsi nepodarok. Postupne budované charaktery tu končia svoju púť v nezmyselných scénach a finále v sebe nesie pachuť hlúpej a odfláknutej roboty. Už 7 séria pokulhávala logicky. Ale tu to vyzerá, že to písalo malé dieťa bez znalosti predchádzajúcich sérií. Pre mňa najväčšie sklamanie v rámci televíznej tvorby. 8.séria - 40% () (méně) (více)

Série 1 (2011) (S01)

Počul som o ňom samé chvály, ale akosi sa mi do toho nechcelo. Nie som totiž veľký fanúšik vecí, ktoré chváli úplne každý bez rozdielu na vek a vzdelanie. Takto som sa totiž mohol pekne krásne sklamať na Dexterovi. Tentoraz hodnotím len prvú sériu, ku ktorej som sa dostal na základe posledných South Parkovských dielov, kde si z celej fantasy série robili takú srandu, že som si to skrátka musel pozrieť. A priznám sa, nie som sklamaný. Seriál má peknú atmosféru a je výborne napísaný. Síce by sa tam nejaká epická scéna hľadala len veľmi ťažko, ale je to stále lepšie než nič. Trocha ma zamrzí v tomto prípade nahota, ktorej je pomenej a tým pádom pôsobí trocha účelovo. Úplný opak Rímu. Na druhú stranu nie je to až také neprirodzené ako sa to javí. Len som skrátka asi zvyknutý, že vo fantasy svetoch to nie je len o sexe. Peter Dinklage kraľuje a je najzaujímavejšou postavou celej série. Emília Clarke je zase tou najkrajšou. K ostatným si neviem nájsť cestu a som celkom zvedavý ako sa to vyvinie. Ale už teraz viem posúdiť, že to neustále čakanie na "niečo" ma začne po chvíli neuveriteľne iritovať. Zatiaľ prvá séria 80%. ()

Série 2 (2012) (S02)

Čo sa týka druhej série, tak je prepracovanejšia. To čo som si myslel, že bude spôsobovať upadanie seriálu ho v konečnom dôsledku posúva ďalej. Je to jednak faktom, že zomierajú aj hlavné postavy, ale aj preto, že sa osud každého jednotlivca posúva novým smerom - odhaľuje nové pohnútky, nové postavy a nové úskalia. Síce neviem dokedy to udrží moju pozornosť, ale takto som bol schopný na samote skuknúť celú sériu bez nudy. Hodnotenie ale je rovnaké ako pri prvej sérií. Čisto z opatrnosti a tiež z faktu, že je to pre mňa stále fantasy bez výraznejších fantasy prvkov. Peter Dinklage je oficiálne mojou najobľúbenejšou postavou. 2.Séria 80% ()

Série 3 (2013) (S03)

Po tretej sérií zvyšujem na plný počet. Nechcel som tomu veľmi pripisovať dôležitosť, keďže sa jedná o seriál, ktorý ospevujú všetci, ale musím uznať, že dejové línie a vyspelosť postáv aj spôsob s akým tvorcovia s nimi narábajú hraničí z takou mierou profesionality, že mi to začína lahodiť. A aj príšer a nadprirodzena je tam už trochu viacej. Idem nedočkavo na 4 sériu. Zatiaľ 3. séria - 100% ()

Série 4 (2014) (S04)

Okej priznávam. Jedná sa o jeden z najlepších súčasných seriálov. Neviem to prestať sledovať. 4. séria - 100%. ()

Série 5 (2015) (S05)

Dopozeraná piata séria. S každým dielom sa to posúva vyššie a vyššie. Neviem sa dočkať toho ako to skončí. 5. séria - 100% ()

Série 6 (2016) (S06)

Aboslútne popiči.. Niekoľko dielov bolo takých, že som bol neuveriteľne šťastný, že vôbec toto pozerám a že to vôbec existuje. 6. séria - 100% ()

Série 7 (2017) (S07)

Siedma séria má strašne veľa logických chýb a v niektorých miestách až príliš tlačí na pílu. Až na pár naozaj výborných scén, je to ale skôr prológ k veľkému finále. Neviem. V tomto smere so čakal väčšiu prepracovanosť. Neviem či je to menším počtom dielou, alebo faktom, že George R.R. Martin ešte svoje knižky nedopísal. Každopádne finálny diel potešil. 7. séria - 70% ()

Série 8 (2019) (S08)

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci