poster

Žoldáci: Válka v Afghánistánu (TV seriál)

 • Rusko

  Oficery: Poslednije soldaty imperii

 • Rusko

  Ofitsery: Poslednie soldaty imperii

 • Rusko

  Офицеры: Последние солдаты империи

 • Rusko

  Офицеры

Drama

Rusko, 2006, 8x50 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

 • Lavinia
  ****

  Důstojníci KGB (žádní žoldáci z nepochopitelného českého názvu) koncem 80. let začínají svou kariéru jako kamarádi, členové svého týmu (o dvou specialistech) a konkurenti v lásce. Během seriálu vystřídají podle politické doby Afgánistán a fiktivní stát v Africe, načež jim bohužel zakráčejí dějiny a oba se ocitnou tam, kam i císař pán chodí pěšky (pro méne vnímavé: v h....u), neboť jeden asi byl z nicmaniců, a druhý, syn generála-pravého komunisty, neměl co dědit, když pravověrný papi nic nevlastnil a vše měl jen půjčeno od strany a státu. Navíc jsou diskreditováni nadřízeným lumpem, který kšeftoval se zbraněmi a snažil se to na ně hodit. Mentalita vojáka-vlastence je líčena ve stejných nuancích jako ve filmech americké provenience, ale méně učesaně a navoněně, zato vtipněji, bez patosu ve smyslu chráním svou milovanou vlast.(27.8.2015)

 • offlineman
  *****

  Sice katastrofální zvuk, ale mě se to i tak moc líbilo! Ti ruští kluci byli nesmrtelní! Oba postřelili, z toho jeden navíc vypadl z helikoptéry a nic jim nebylo! Však je taky vycvičil velitel, který dokáže na úctyhodnou vzdálenost sestřelit zlosyna závažím od činky! Děj srozumitelný a kdo má rád podobné filmy, ten si přijde na své!(3.10.2015)

 • Idealista
  ****

  Další kvalitní ruský seriál (spolu s Trestným praporem patří k mým nejoblíbenějším). Technickou kvalitou se vyrovná seriálům HBO. Všechny díly mají stejnou kvalitu, a to i přesto že mění lokace. Některé jsou špionážní, jiné čistě válečné. Herci nepřehrávají, a jejich postavy jsou snadno uvěřitelné. Seriál se bude líbit hlavně lidem , kterým nevadí ruský rukopis. Lidem které zajímají novodobé události ( dost uvěřitelně natočené).(3.11.2009)

 • Quasimodo
  ****

  Docela dobra serie, ale silene odflakly zvuk.(18.10.2009)