Reklama

Reklama

Kyûketsu Shôjo tai Shôjo Furanken

  • Japonsko 吸血少女対少女フランケン (více)
Akční / Komedie / Horor
Japonsko, 2009, 84 min

Obsahy(1)

Japonská kinematografie má mnohá bizarní zákoutí. Jedním z nich je oblast laciných, na digitální kamery točených snímků, v nichž se mísí komiksová stylizace s postupy gore, splatteru, braku, popu i burlesky. O režii tohoto příspěvku se podělili Naoyuki Tomomatsu a trikový specialista Yoshihiro Nishimura. Zatímco první jmenovaný díky legendární zombie komedii Stacy náleží mezi průkopníky dané kategorie, druhý je současná nejzářivější tvůrčí hvězda oboru – jeho Tokyo Gore Police si vychutnali diváci posledního Festivalu otrlého diváka. Upírka vs. Frankensteinka na půdorysu teenagerských soapoper a romantických komedií rozvádí fantasmagorickou podívanou plnou teatrálně přepjatých hereckých výkonů, třeskutě umělých speciálních efektů a především komiksově nadsazené brutality. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Recenze (31)

Shit 

všechny recenze uživatele

Nejzábavnější japonskej splatter, co jsem viděl a to se všim všudy, gore triky jsou sice absolutně trapný a digitální ještě trapnější, ale to tomu dává ten správnej zábavnej rozměr, stejně jako hrává, svižná a nápaditá hudba, která doprovází většinou gore scén a když se k tomu přidá ještě dobrej režisér, co rozpočet nahrazuje umem a super nápady a přidá se i na tenhle žánr dobrej upírsko-frankensteinskej příběh, kterej nenudí a má celkem hlavu i patu, tak musim zatleskat, co tentokrát japonci vytvořili ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Naposledy jsem si podobnou asijskou divočinu dopřál již před více než rokem. A tak jsem si řekl, že jsem za tu dobu možná divácky "dospěl" a že tedy nastal čas zkusit nějakou východní splatter komedii znovu. Kyûketsu Shôjo tai Shôjo Furanken se pro své červené hodnocení zdálo být ideální volbou. Ale kdepak, já to fakt vůbec nedávám. Strašný, příšerný zážitek. Minimálně na rok jsem se opět vyléčil... ()

Reklama

tombac 

všechny recenze uživatele

Skvělý svižný, vtipný a krvavý úvod, jenže pak má film s tempem často problémy. Citace a parodizování emařek ad. jsou sice fajn, ale spousta pokusů o gag vyznívá ve zvoleném rámci záměrného přehrávání a trashového běsnění do ztracena a to mnohdy i zásluhou laciného vizuálu a nedynamické hudby. V těchto aspektech má Tokyo Gore Police navrch. Potěší povětšinou mezinárodní srozumitelnost narážek. I když třeba mimo Japonsko bude často taková zdánlivá nepointace vět o Ju-Onu a The Grudge budit rozpaky (ne, nabílená vlasatice na place věru nevyběhne). To samé se víceméně dá říct i o samotném filmu... 5/10 ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Úžasně fantasmagorický protipól k sáze "Twilight", aneb středoškolská romantika s upíry v křiklavě hyperstylizovaném komiksovém hávu plná krvavých gejzírů, kouzelně laciných efektů a teatrálních gest. Narozdíl od "Tokyo Gore Police" položené do eroguro stylu neztrácí "Upírka vs. Frankensteinka" nikdy dech. Díky zastřešujícímu rámci nadsazené komedie mají tvůrci naprostou volnost a mohou stále přicházet s novými absurdními nápady, které nejsou vázané pouze na fyzické deformace či bizarní prostředí, ale také si grandiózně utahují z žánrových schémat, burleskně glorifikují klišovité ikony japonské popkultury a zesměšňují módní trendy náctiletých jako emo či ganguro (dívky s výrazným umělým opálením). ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Doufal jsem, že se alespoň zasměju nad tím jak je to hloupé, trapné, šílené a ujeté, ale vtipné mi to moc nepřišlo. Pár ulítlých nápadů zaujme, ale je to hrozná bejkárna. Krve tu stříká tak moc, že jsem kolikrát nic jiného neviděl :D Na mě až moc přehnané, chvílemi zdlouhavé a občas jsem se cítil trapně. Nic moc. 3/10: ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama