Po stopách duchů (TV pořad)

Ghost Adventures

Reality-TV / Sci-Fi / Thriller

USA, 2008, 42 min

Jay Wasley

Devin Lawrence

Komentáře uživatelů k TV pořadu (28)

• Gimli

Po filmařské stránce jde o celkem kvalitní záležitost. Ale prostě nemohu přejít to, že jde o další z pořadů, který se snaží vzbuzovat dojem, že jde o nějaké vědecké zkoumání duchů. Jde o prachobyčejnou dänikenovskou pseudovědu a hloupou záhadologii nejhrubšího zrna, která dělá z lidí sofistikovaným způsobem blbce.(11.8.2016)

• Caelos

Úděsná kokotina kterou by mohli vysílat na ezotv. Kdyby mi bylo deset, tak bych to asi žral.(10.5.2016)

• Wheelcrusher

Ze všeho nejvíc NENÁVIDIM, když se kvůli racionální retardaci i duchovní nevzdělanosti většiny lidí ignoruje jemnohmotná složka života a pak z toho po smrti nepřirozeně vznikaj duchové... ale když tihle trotli třeba nazvou Teslu "šíleným vědcem", přičemž mocný Niko byl kvůli smyslu pro esoteriku zdaleka nejnormálnější ze všech, tak si pořad fakt víc jak jednu za snahu nezaslouží! A kdo dává nízký hodnocení protože nejde o "realitu" je ještě větší blbec, než si ZATÍM sám dovede představit. Strašidelný pokoj vašim duším a zalehnutým uším, vy prázdné, tupé bytosti - tohle vám možná krapet připomene, proč jste se dřív báli tmy:))(22.5.2016)

"My name is Zak Bagans. I never believed in ghosts until I came face to face with one. So I set out on a quest to capture what I once saw onto video..." Trojice chlápků v téhle reality-show cestuje po strašidelných místech USA (výjimečně si zajedou i někam do světa), kde se snaží s pomocí kamer s nočním vidění a moderního technického vybavení natočit duchy a paranormální jevy. Přirozeně, že v každém dílu něco natočí, ať už jsou to samovolně pohybující se objekty, stíny, postavy nebo nevysvětlitelné hlasy. Výjimečně je něco poškrábe či posedne. Co na to říct? Jak už napsali kolegové v předešlých komentářích, jestli je to fake, tak zatraceně dobře a působivě udělaný. Jestli je to pravda, tak je to šokující. Já osobně jsem skeptik, nevěřím na takové věci, navíc v televizi člověk nemůže věřit prakticky ničemu, ale někdy si při sledování říkám: "Tohle vypadá poměrně věrohodně, co když na tom něco je...". Ale i kdyby to pravda nebyla, je to tak působivé, že z toho člověka nejednou mrazí v zádech, kam se na to hrabe většina filmových hororů. Není to však pouze strašidelné, je zde i porce humoru, o který se stará ústřední trojice, která je sympatická a vyzdvihuje tento pořad oproti jiným duchařským show. Jednotlivé díly tohoto pořadu jsou dostupné na youtube. Zhlédl jsem zatím všechny a i když musím říct, že v posledních řadách už tomu chybí ta šťáva, už to není tak strašidelné, je tam plno zbytečné výplně než se dostanou k samotnému vyšetřování a neustále si zvou na pomoc nějaké zvláštní hosty (kde jsou ty časy, kdy to byli jen Zak, Nick a Aaron na nějakém izolovaném strašidelném místě), tak se pořád těším na nové díly. Jak jsem říkal, zatraceně mě to baví a je mi jedno, jestli je to celé podvod. To nehraje roli, důležitá je ta strašidelná atmosféra. Neodsoudím výborný horor jen proto, že není skutečný...(26.5.2012)

• POciSEM

Tomuhle jako někdo fakt věří?Tento pořad je vrcholem trapnosti.(28.9.2015)

Strašidelnější než kdejaký horor. Právě to, že se mapuje skutečnost, má u mne na svědomí husí kůži i na zádech. Miluji historky, pověry nebo legendy, nevysvětlitelné zkušenosti s neznámými entitami, strašidelná místa nebo ghost turistiku. Po celou dobu, co každý díl sleduji, mám pocit, že za mnou nějaký duch stojí, opravdu na počůrání, a to jsem zvyklá na kde co - horory patří mezi mé oblíbené pohádkové žánry pro oplodňovací večery, případně jsem schopna na ně jít nejen na prvním rande. Opravdu to, co mě nejvíc děsí jsou příběhy ze skutečnosti, ne filmové scénáře, potažmo kvalitně zpracované masky v hororových snímcích.(25.9.2015)

Tohle je ten nejstrašidelnější dokument. Bohužel se jednotlivé díly zabývají strašidelnými místy a snaží se o kontakt s nadpřirozenem, takových videí na internetu spousta. Nechci posuzovat zda se jedná o reálná či virální videa, ale bála jsem se a tudíž splnili svůj účel. Bohužel žádný jiný účel tento dokument nemá. Chybí mi to nějaký závěr, poučení, dobrý konec... Taky jste si všimli, že vždycky když něco slyší, tak do toho kecají a málo co je slyšet?(27.1.2016)

Zatím jsem viděl jen jeden díl a kdoví, jestli uvidím další, tak to zhodnotím rovnou, i když můžete namítat, že hodnotit jeden díl je o ničem, v tomhle případě to myslím nevadí. Styl dokumentu mi velmi sedl. Parta zajímavejch chlápků nejdřív shromáždí očitá svědectví o zjeveních duchů, sem tam se poradí s "odborníky" a pak se vydají na místo a začnou natáčet. Já osobně na duchy věřím a nevím, proč zpochybňovat zrovna mnou viděnou epizodu Duchové skanzenu, neboť to vypadalo hodně realisticky a v tomhle případě bych těm natočeným záběrům i věřil. A v tom je další kouzlo pořadu - jestli je to fejk, a jestli jo, tak je to fejk jako bejk a navíc neskutečně působivě, reálně a neskutečně uvěřitelně udělaný. Navíc to má parádní atmosféru, skvělé průvodce a na rozdíl od mnoha podobných doku pořadů je to i hodně kvalitní, zábavné a místy pro někoho možná i šokující. 75%.(17.8.2015)

• Yarwen

Nesmysl řečený v jedné větě se v té druhé už stává "důkazem o pravdě". Směs výmyslů a demagogie je tak hloupá, až je člověk překvapen, jak je možné to vysílat bez nadsázky...(4.10.2015)

Asi by som nemal gule na natočenie ani jedného dielu. :D Len by tí čo to dabovali zaslúžili nakopať niekam. Dabovať aj hlasy duchov a potom človek nič nepočuje? 3 1/2*(1.11.2015)

• Johny303

Dávám jednu hvězdu za herecký výkon ,,lovců expertů" kteří se občas fakt snaží, aby jejich honba za ničím vypadala smysluplně.. Není to strašidelné, není v tom nic vidět, je to prostě sehrané komediální divadélko.(13.12.2015)

• thomasnikrs

Nejhorší na tom všem je, že ty debilové tomu opravdu věří i když tam nikdy nic neukážou, tak tam běhají jak šašci, vykřikujou svoje pocity.. na přes držku banda debilů(4.4.2016)

• nikinikiniki

Nemám ráda nahraná divadla :/(16.12.2015)

• Da_reba

Po 3 častiach 10-tej série niesom zrovna nadšený. Pripomína mi to keď sme si pri taboraku rozprávali strašidelné príbehy a niekto ma odzadu trápne nastrašil. Celé to je založené na tom aby divák veril "čudným" pocitom a príhodám, ktoré počujú a vidia len účinkujúci. Pekne obrazne vyrozprávané mýty a legendy, nič viac. 40%(15.2.2015)

• Pute

Reality-TV? Sci-Fi? Možná tak fantasy ..(10.7.2015)

Vzhledem k tomu, ze se o nevysvetlitelne zahady, historky, legendy a nadprirozeno samo o sobe docela zajimam, tak tento "dokument" se ihned stal mym oblibenym. Zak a spol. maji neskutecnou odvahu.(20.6.2017)

"Dude, did you hear that? I swear to God, i just heard something!!!"(24.3.2014)

"I just got punched in my eye by absolutely nothing!!" Aaron Goodwin. Výborná show ideální na večer. Nic přehnaného a do očí bijícího. Super crew a výborná atmosféra. Ale asi bych na podobné vyšetřování neměl, nebo zavřít se do márnice.. 95%(24.2.2015)

• GlaDOS

Zajímavý nápad na reality show. Mnohem lepší, než se koukat na partičku vymaštěnců zavřených v nějaké vile. Stejně bych se na to ale koukat pravidelně nedokázal. S dokumentem to nemá pranic společného takže netuším, co to dělá na Zoomu.(23.10.2015)

• Figuto

Megasračka. Neuvěřitelné, že v dnešní době vznikají takové skvosty a že se na to někdo dokáže dívat, dokonce tomu věřit!(2.1.2016)

<< předchozí 1 2