Další záhady světa (TV seriál)

• český

A. C. Clarke: Další záhady světa

Mysterious Universe

Arthur C. Clarke's Mysterious Universe

Dokumentární

Velká Británie, 1994, 11 h 15 min (Minutáž: 25–26 min)

Russell Glavin

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Celý je to vo tom naladit se na jedinou správnou - vesmírnou inteligenci, namísto tý vymyšlený lidský:) Pak už odezní potřeba stěžovat si na emzáky - jaký to sou bezcitný svině anebo se dementně podivovat tomu, že někde v odlehlejch koutech světa přežívá neandrtálec a lidi kvůli racionální retardaci mozku šílí z všeobsažnýho neosobna... Je jen záhadou, proč tohle trvá tak dlouho pochopit vědcům? No jasně, nedá se na to šáhnout, jako třeba na prachy.(18.1.2015)

Obsahově mnohem zajímavější a tím pádem i přitažlivější než předešlá série, Záhady světa. Je to lepší i kvalitativně, je to napínavější a mnohdy i lépe zpracované. Navíc mi přijde, že Clarke tady má i víc prostoru, takže za mě rozhodně palec nahoru. Takovýchto pořadů je stále málo a já jsem za existenci těchto sérií rád, protože nic lepšího není. Zatím jsem sice zhruba v polovině, ale pochybuju, že to klesne. Další záhady světa jsou prostě nejlepší a určitě se k nim ještě vrátím, protože vidět něco takového jen jednou je hřích. Jak na poli dokumentů, tak i seriálů jasná špička a lepší než Enigma. 100% a jsem rád že první sérii jsem dal 90%.(12.2.2015)

Skvělé navázání, na skvělé předešlé série.(26.10.2011)