poster

Na vlně první republiky (TV pořad)

Dokumentární / Historický

Česko, 2007, 7x20 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (7)

 • NinadeL
  **

  Snaživé, ale velice povrchní.(24.9.2010)

 • WANDRWALL
  **

  Dokumenty nejsou tak vyhledávány jako řada nesmyslných pohádek, kterým uživatelé csfd tak rádi holdují.***Někdy je to komické, že film mapuje životy doby, a někdo o ní vlastně ani nic neví, a ani o to nestojí něco o ní vědět. Díky takým postavám života se ale ze zoufalství rodí humor.***(5.10.2010)(5.10.2010)

 • Marthos
  *

  Povrchní Macháčkova šaškárna bohužel přebíjí jakýs takýs informační potenciál, kterého je v pořadu ostatně jako šafránu.(6.11.2012)

 • blitzer
  ****

  Sedm krátkých tematických výletů do časů první republiky. Nejvíc mě bavil díl první a poslední, ale i ty ostatní byly zajímavé. Každý měl jiného moderátora - odborníka na danou oblast (i když nevím, jestli je zrovínka Jirka Macháček teoretickým odborníkem na prvorepublikový film). Seriál by se dal pojmout daleko šířeji a témat na odvyprávění by bylo jistě nekonečně mnoho, a tak je trochu škoda, že vznikl jen tento "instantní" průvodce.(8.12.2013)

 • Mylouch
  **

  1. díl - prof. Eduard Kubů. Poučené shrnutí základních fakt pro žáky raného teenagerovského věku (pak klidně třeba i 3-4*). Nic špatně, nic oslnivého. 3.díl - letem světem základy prvorepublikového filmu s hloupě vemlouvavým Macháčkem. 1*. 4.díl - Spisovatelé. 6.díl - O hudbě a hudebnících - L.Hurník provází přehledem osobností hudebního života - Martinů, Suk, Ježek, Hába - v režijní snaze o rádobymoderní poutavost. 7.díl-Podnikatelé - Živnobanka, Kolben, Rothschildové, Petschkovi - nezáživný výklad základních dat E.Kubů, trochu více o firmě Baťa.(2.4.2012)

 • sator
  ***

  Dobrý počin...podnikatelé se povedli...(15.6.2012)

 • panG.
  ***

  Příliš krátká stopáž, aby shrnula politický vývoj dvaceti let naší republiky (1. díl), málo vykreslující, aby na vás dýchla atmosféra doby; ten týpek v okně to opravdu nezachránil:o( Takže spíš taková zajímavost, snad budou další témata ilustrativnější.(21.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace