Heaven's Door

ヘブンズ・ドア

• Japonsko

Hebunzu doa

Japonsko, 2009, 106 min

Nebýt zde mafie a policie, která po obou jde a šlape jim na paty, mohlo by to být krásné drama o dožívání a posledních přáních. Hudba doprovázející celý film je opravdu krásná a přináší pohodu. I když mi byl hlavní hrdina ze začátku nesympatický, postupem času se stal opakem a já si ho oblíbil. 65%(7.1.2010)

Na další film od Michael Ariase jsem byl vcelku zvědavý i když z traileru jsem měl poměrně rozpačitý dojem. Film o mladíkovi a čtrnáctileté dívce, kteří trpí nevyléčitelnou chorobou a rozhodnou se utéct k oceánu je japonským remakem německého filmu z roku 1997. Ze začátku se sice tvářil jako poměrně slušný indie film, ale postupem času začal režisér bohužel příliš tlačit na divákovi city. Ať už v případě zbytečné příběhové linky s učebnicovým „záporákem“, či účelovým chováním vedlejších postav tam, kde se scénárista ocitl ve slepé uličce. Bohužel tak jediné co filmu dodává určitou atmosféru je výborný soundtrack od Plaid.(19.7.2009)