Scooby-Doo a král skřítků

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 71 min

Joe Sichta

Thomas Chase

Scooby - Doo se mi vždycky líbil za ty jeho "strašidelné" díly, které byly tak kouzelně udělané a tento rodinný film je přesnou kombinací. Na Halloweena, s velkým počtem kouzelných postav, hradem, do kterého by se krom Shaggyho a Scoobyho neodvážil nikdo vejít atd. Myslím si, že mohl Joe Sichta vycucat z potenciálu Scoobyho - Doo o něco více, ale i tak je to dobrý rodinný filmek.(5.4.2010)

I keď tam boli "až" 3 pesničky, film sa mi celkom páčil. Nebolo to nič úžasné videla som lepšie Scooby filmy, ktoré sa mi aj viac páčili ale nebolo to ani také hrozné... Goblini vyzerali super, a zbožňujem kostlivcov, ktorých tam bolo celkom dosť pre moju spokojnosť. Zvyšok partie mi tak ako vždy dosť chýbal. Je to taká zlatá stredná cesta. 3*(9.7.2014)

Halloweenský trochu netradiční díl, hlavní jsou tentokrát převážně jen Scooby a Shaggy, zatímco zbytek party je poněkud pasivnější, a filmem se prohání plejáda strašidel a potvor z jiných děl :D Můj asi nejoblíbenější díl, který má docela překvapivý (a rozhodně ne záporně) konec. Řekla bych, že pokud někdo dává přednost tajemnu před logikou, je tenhle díl přesně pro něj : )(8.9.2011)

Tento díl je vskutku strašidelný. Pojďme se však podívat, jak je udělaný: Řada motivů je "vypůjčena" z jiných děl. Vlak připomíná Harryho Pottera, pitka v baru zase Mrtvou nevěstu, bezhlavý jezdec jako by vypadnul z Burtonova Sleepy hollow. To však nevadí, naše největší romantická báseň Máj je, jak ukázali Mukařovský a další literární vědci, postavena podobně na tzv. "montážním" principu. (Ten zase přibližuje Máj dílům surrealistů.) V podstatě jde o to, že si K. H. Mácha vypůjčil několik rekvizit evropského literárního romantismu a pospojoval je dohromady. Sjednocujícím gestem však u Scoobyho není básnický jazyk jako u Máchy, nýbrž Helloweenská noc, která je vskutku strašidelná! Muhehe. Edit: magyar, ano, je to takový lék na noční nespavost. A v noční době vyznívá tento filmek vskutku náramně. Půlnoc odbíjí...(20.12.2009)

Tenhle díl žeru hlavně tu ukecanou dýni a bezhlavého jezdce. Kouzelník Krudsky je nesympatickej jak českej politik a celej film jsem se těšil, až mu Scooby a spol zhatěj jeho plány. V tomto díle má více prostoru právě dvojice Shaggy a Scooby zbytek bandy tentokráte hraje druhé housle ale osobně mi to ani moc nevadilo zvlášť když tam byla ta věčně pozitivní dýně co se bála max toho aby nevyhasla předčasně.(31.7.2014)