Reklama

Reklama

Defendor

(festivalový název)
  • Kanada Defendor
Trailer 1

Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (486)

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Další příjemný, originální a zajímavý nezávislák. Bohužel, je ale příliš vidět, že jej dělal režisér ještě nevytočený. Defendor není precizní, dotažený, je roztěkaný a řemeslně občas ne úplně nejlépe pojatý.. Je ale dojemný, zábavný, vtipný i smutný, napínavý a to zásluhou úžasného hereckého ansámblu a několika vzácně vydařených momentů, které naznačují, že až se Stebbings vytočí, mohlo by se jednat o velmi zajímavého tvůrce... ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Tak tomuhle říkám debut! Kanadský režisér Peter Stebbings natočil skutečný originál. Postavit drama o psychicky narušeném člověku na bázi komiksu či spíše parodii na komiks je opravdu naprosto geniální tvůrčí tah. Snímek má v sobě trochu z britského sociálního dramatu, výše zmíněné komiksové parodie, psychologického dramatu i filmu o narušených jedincích v linii britské školy (např. Uvnitř tančím atd.). Defendor má všechno, co má správný superhrdina mít - tajnou základnu Defendoor, superhrdinský automobil Defendog, stylizovaný oblek i superhrdinský emblém - stříbrné D... Má samozřejmě i svého hlavního záporňáka, který nese tajemné jméno Captain Industry a s kterým svede finální souboj. Defendoor stylově operuje v jednom městě, které symbolizuje celý svět, nic jiného není. V Hammeru mají, jak jinak, prohnilou policii, vládne tu zločin, drogy, podsvětí, síla Zla. Tady už se ale tvůrci pomalu geniální metonymickou vazbou dostávají k přesahu komiksu - většinou je to alegorie reálného světa, stejně jako ve výše zmíněném. Ten nápad propojit odlehčený svět komiksového souboje Dobra a Zla se sociálně zabarvenou kritikou a to vše navíc skloubit s uměleckou výpovědí o duševním světě psychicky narušeného jedince je skutečně počin navýsost originální a odvážný. Významová pole tohoto snímku jsou opravdu výjimečně široká. Převládá nadsázka a humorný podtón, který je nepominutelný, přičemž některé scény, jako třeba mučení citronovým džusem, mne skutečně nevídaně rozesmály. Je to tak, nezávislý film stále žije. A Woody Harrelson k tomu podává jeden ze svých životních hereckých výkonů a v rámci své herecké filmografie se vrací k postavě Mickeyho z Takových normálních zabijáků a uzavírá kruh - postmoderní natural born superhero s IQ 80. Skutečně originální a výjimečný film! Neboť ,,Nepotřebuješ kostým. Obyčejní lidé dělají neobyčejné věci stále." Podobné filmy: Kick-Ass, Scott Pilgrim proti zbytku světa ()

Reklama

HAL 

všechny recenze uživatele

Woody Harrelson je génius a jeho mentálně zastalý idealista, který se před svou prostoduchostí ukrývá do kostýmku superhrdiny Defendora bojujícího se vším co vypadá jako zločin, je jedním z nejlépe a nejuvěřitelněji zahraných bláznů jakého jsem viděl přinejmenším od Rain mana... a to zcela bez nadsázky, protože film jako propracovaná (a pro znalce comics žánru i nadmíru zábavná) psychologická studie prostě funguje. Trochu méně už bohužel film funguje v rovině klasicky superhrdinsky-kriminální, protože jak je známo, hrdina není ničím bez svých nepřátel - a kriminální podhoubí ze kterého Defendor vzešel je tu bohužel zredukováno na pouhou zjednodušenou črtu, která se svým stylem trochu snaží evokovat hříšné město ve stylu Vrány či Sin-City, ale bohužel je jednak zoufale nepropracované a zaplněné jen pár karikovanými postavičkami, ale hlavně postrádá jakoukoli špetku uvěřitelnosti, což samozřejmě kontrastuje s reálnou postavou Woodyho superhrdiny. Ovšem i tak je ale toto jen drobnou vadou na kráse jinak vynikajícího "malého" filmu. 8/10 ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

86. hodnocení, 17 komentář: takže, tenhle film sem se zajmem sledoval uz od prvnich ukazek, tusil sem, ze to bude velice levne (tedy jak by nekdo rekl male), ale zato city narvane a taky hodne komedialni dilo.. Nakonec se to posledni uplne nevyplnilo, ale vse ostatni ano. Hlavne po té emocionální stránce se to muze rovnat mnoha hvezdne obsazenym a drahym filmům od renomovanych rejzů.. Výkon Woodyho lze porovnavat s vykony Rourkea ve Wrestlerovi ci dalsimi s dalsimi herci hrajicimi takove comebacky.. Ten Harelsonův se da pocitat jako doslova monstrozni, ani v jednom filmu nezahral spatne, byl nominovany na oscara a nakonec nam prisel vypravet posledni pribeh muze, ktery zije ve svem imaginarnim svete, muze, ktery je sice trochu pomalejsi, bojuje se vsudypritomnym zlocinem a hlavne je uprimny jako male dite.. proste sem ho zral, proklinal sem vsechny, co mu ublizovali a dekoval vsem, co s nim soucitili.. (u te Kat to bylo rozdeleno napolovic :-)) opravdu skoda, ze se tenhle filmek nedostane na oscary, protoze pokud hlavni cenu nedostal za Messenger, za tohle by ji uz dostal.. Skvele az Nolanovsky vykreslene mesto, hlavne ty zabery zhora jsou fajn, taky je dobre, ze reziser vzdava poctu komiksovym hrdinum (a to, ze je to takhle netradicne, je jen a jen dobre). A ta podobnost s Kick-ass je mozna, ale urcite tam nemela byt, prece jen Kick-ass je o necem uplne jinem, neni to zadne drama, spis zabavna popkulturni brutalni jizda.. Na konci mi ukaplo i par slz. SUMA: Stebbings prisel s pribehem o netradicnim superhrdinovi z rad obycejneho lidu, ktery ma o pet kolecek navic, mysli si, ze mu neublizi kulky a hleda jakehosi kapitana industryho. A Harrelson slavi stoprocentni uspech. Kdo by to od takovehoto skromneho pocinu, temer bez jakekoliv kampane, s parodickym dejem cekal.. Ale prekvapeni se nastesti vzdy najdou a tohle je jedno z nich. Cistych 5 ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Kto ti písal monológ? Superman?“ Tušil som, že to bude nízkorozpočtový (väčšinou zopár neznámych hercov postáva v hnusných tmavých kulisách) malér a mal som pravdu. Harrelson sa snaží, ale to je asi tak všetko – ostatní ani to. Nápad o chudákovi, ktorému hrablo v debni, hrá sa na komiksového hrdinu, mláti pasákov bejzbalovou palicou, vypúšťa na nich osy (!) a nemá žiadnu super-vlastnosť, znie dobre na jedno pobavenie nad pivom. Na celovečerný film to bohužiaľ nestačí resp. mohlo by, ale to by režisér musel vedieť, či z toho chce mať frašku alebo sociálnu drámu. Oboje dokopy... kdeže, vo SVETE PODĽA PROTA to fungovalo, ale DEFENDOR nie je SVET PODĽA PROTA. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (7)

  • Scenár k filmu bol hotový už v roku 2005. (Greenpeacak)
  • Pro Petera Stebbingse je to první režijní a scénáristický počin. (HellFire)
  • Natáčelo se v Torontu a Hamiltonu v Ontariu. (HellFire)

Související novinky

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze

28.07.2010

Letošní sedmý ročník Mezinárodního festivalu debutů a studentských filmů Fresh Film Fest proběhne od 25. do 29. srpna v Praze, kam se přesunul z Karlových Varů. Pětidenní filmová přehlídka se… (více)

Reklama

Reklama