Vévodkyně valdštejnských vojsk (divadelní záznam)

Drama / Historický

Československo, 1985, 128 min

Jako zásadní závadu vnímám skutečnost, že je jedná o divadelní záznam s prázdným hledištěm. Snad proto to na mě působilo tak uměle a neživotně.(20.1.2017)

Dokonale napsané drama - holt Oldřich Daněk. A co vyvádějí herci, zvlášť Josef Kemr dotváří z dokonalosti krásnou dokonalost. Je-li podle novinářů jen negativní zpráva skutečnou zprávou, pak o tomto představení žádnou zprávu nemám.(6.10.2009)

Klenot nejen Národního divadla, ale celého českého divadla druhé poloviny 20. století. Naléhavý, ale i hravý dramatický text, který režisér Macháček dokonale převedl na jeviště. Viktor Polesný si dal tu práci a z televizního záznamu udělal další umělecký počin.(9.10.2012)

V titulcích pořadu uvedeno: režie Viktor Polesný; divadelní režie Miroslav Macháček.(24.1.2017)

• WANDRWALL

O. Daněk při psaní vsadil na to, že většina diváků se nezajímá o dějiny. A vyšlo mu to.(10.7.2011)

• - Premiéra se uskutečnila 4.12.1980, představení se dočkalo 78 repríz. (kosticka7)