Nick a Nora jsou i s osmiměsíčním Nickem jr. pozváni Colonelem MacFayem, přítelem Nořina otce, aby strávili víkend v jeho rezidenci na Long Island. Colonel se obává o svůj život a doufá, že mu Nick pomůže. Manželé Charlesovi čeká vyšetřování další vraždy a nadto musí řešit náhlý odchod vychovatelky jejich syna a oslavu pro juniora pořádanou Nickovými nevšedními přáteli. (fleurette)

pepo

Opat uplne paradne zvladnuty pomer medzi milou komediou a zamotanou kriminalkou. Hlavna trojica (vlastne uz stvorica) sa len tak nezunuje a pri pripadoch fakt netusim ako dopadnu. 8/10 ()

Flego

Tretí samostatný film o manželskej dvojici Nicka a Nory Charlesových s charizmatickým Williamom Powellom a krásnou Myrnou Loy. Spolu natočili šesť kriminálnych komédií a vždy bolo o zábavu postarané. V tomto je zápletka trochu zamotaná, dej je však stále svižný a vtipný. ()

Dale

V tejto detektívno-komediálnej sérii nejde ani tak o tie prípady, ale o ústrednú dvojicu, ako odľahčene (a s pohárikom) riešia všetky problémy a o tú úžasnú chémiu medzi nimi. No ani tento ich prípad nebol zlý, celkom zamotaný a s dokonalým alibi, aj Hercule Poirot by sa zapotil... ()

liquido26

Another Thin Man je dalším standartním dobrodružstvím Nicka a Nory Charlesových. Příběh je klasicky zamotaný, hlavní dvojka je stále skvělá a zábavná, ale bohužel už ne tolik vtipná a hláškující. I tak se ale jedná o povedenou detektivní komedii. ()

Astaroth12

Ďalšie pokračovanie zo série o svojráznom detektivovi, ktorý si všíma také detaily, ktoré iným unikajú. Mama už sme štyria, pekne sa rozrastáme. Na zaciatku bol Nick, Nora a pes Asto a mali čo robiť, aby to celé ustáli. No a teraz už pribudol i malý Nicky a bol z toho sympatický cirkus. Lebo zvykol som si, že táto séria sa netočí len o pripadoch, ale aj o všeličom inom a práve preto dochádza až k absurdným situáciam a v tomto prípade to nebolo inak. Je tu veľmi veľa postav a rozlíšiť ich je prakticky nemožné a tak je to trocha chaotické, ale zas i milo prevedené. Nickovi ešte nešlo toľkokrát o život , ako v tejto časti, ale ustál to s nadhľadom. Veľakrát som sa pousmial nad ironickymi poznámkami a i niektoré scény boli zábavno vydarené. Určite táto časť nebola až tak zaujímavá, ale stále si drží vysokú úroveň. Slabé 4*. ()

Martin741

Celkovo je to trilogia hodne neznama v nasicch CZ a SK hnojoch a luzroch, raz  darmo, ked vôladne mainstream ako Forrest Žump  a Žltohnedá míľa spolu s Herym Potratom taxa velmi niet comu  cudovat. Krimi zapletka je tu opat rozpletena len tak pomimo, akokeby herci hlavne riesli vztahy a len viedli nezavaznu spolocensku konzervacku... no popritom vyriesili vrazdu. Preto mi je tato seria sympaticka   : 84 % ()

Hollohlaway

Slabší díl série. Zmatená detektivní část a méně vtipu. Charlesovic rodinka je pořád zábavná, ale zápletka už je tu horší, také slovních přestřelek není tolik. ()

vitekpe

(3+) Nick & Nora v dalsim pokracovani uspesne detektivni serie. Tentokrat je to hodne ukricene, ubehane, zmatene a s detmi... :-) ()

Rozjimatel

"That's to remind you not to dream about my family."     Po výborných prvých dvoch filmoch prichádza kvalitatívny pokles - vtipu ubudlo, kriminálna linka sa tvári až príliš vážne (navyše tá otrepaná schéma už trochu otravuje) a niektoré melodramatické výlevy vyzerajú ako vystrihnuté z nejakej telenovely. Ten skvelý sarkazmus síce ostáva, jeho ostrie je ale tiež trochu otupené. Za výborný považujem nápad s dieťaťom (Nicky Jr. + Asta), ale jeho potenciál zostal nie celkom využitý. Vrcholom filmu je výborná pasáž v kubánskej reštaurácii.     "How did you know I was here?" "I saw a great group of men standing around a table. I knew there was only one woman in the world who could attract men like that - a woman with a lot of money." ()

Svadbos

Na Long Islande sa stala vražda a obľúbený detektívny pár (spolu s Astom a novorodeným synom Nickom juniorom) to ide vyriešiť, aj keď materstvo trochu skrotilo Noru, čo sa drinkov týka. Zábavné tretie pokračovanie a posledné, ktoré je natočené podľa príbehu Dashiell Hammett. Séria filmov THIN MAN: táto séria sa líší od ostatných. Jej epizódy boli zfilmované v 2-3 ročných prestávkach, hviezdy, ktoré v nich hrali, boli prvej svietivosti a na tieto filmy sa nehľadelo ako na nejaké B-čka. "The Thin Man", veľmi úspešná séria odštartovala skutočne neočakávane v roku 1934 s rozkošne nenápadnou zmesou bláznivej komédie a tajomnej vraždy, na motívy príbehu Dashiella Hammetta. William Powell and Myrna Loy vystupovali v úlohách Nicka a Nory Charlesových, perfektne šťastného a sofistikovaného páru, ktorým manželstvo nikdy nebránilo v dobrej zábave a riešeniu detektívnych prípadov.Tento radostný a bezstarostný portrét moderného amerického páru bol krásne zobrazený MYrnou Loy a Williamom Powellom a publikum ich milovalo. Naseldovalo päť filmov v rozmedzí rokov 1936 až 1947. Žiaden z nich už naplno nezachytil esenciu originálu, ajkeď obsahovali veľa zo šarmu a mali neomylnú súhru dvoch hviezd, spolu s ich psom Astou, ktorý sa onedlho stal hviezdou na svojej vlastnej dráhe. Vo filme "After The Thin Man" hral čoskoro populárny herec James Stewart úlohu podozrivého a Sam Levene v detektívnej úlohe hranej v originále Natom Pendletonom (a zopakovanej v "Another Thin Man"), v "Another Thin Man" taktiež hral Nick Charles junior, ako bábätko, ktorý vyrastal v každom ďalšom filme. "Shadow Of The Thin Man" bol ďalším v sérii, v ktorej Nick a Lora vyšetrovali na pretekárskej dráhe. "The Thin Man Goes Home" predstavil Nickyho rodičov (Harry Davenport a Lucile Watson), ktorí nikdy nechceli, aby sa z neho stal detektív. V poslednom filme, "Song Of The Thin Man", vymietli Nick a Nora veľa jazzových krčiem (á la "Peter Gunn") kvôli niektorým neobvyklým sekvenciám. Zataľčo originálny "Thin Man" čneje nad ostatnými pokračovaniami, aj tie najslabšie boli svieže a zábavné, hlavne vďaka dvom hviezdam. Mimochodom, "The Thin Man"-om nebol v skutočnosti Powell. Bola to postava z prvého filmu, ktorú hral Edward Ellis. ()