V úsilí najít dárce plic pro svou dceru, se manželský pár dostává do nebezpečných vod... Každý den Paul Stanton, úspěšný okresní advokát ze Santa Fe a jeho manželka Diana čekají s novou nadějí, že se najde dárce plic pro jejich dceru Chloe. Dcerka má zřídkavou degenerativní nemoc a je na dlouhém seznamu čekatelů na dvojitou transplantaci plic. Nemoc se zhoršuje a Paul je v zoufalství ochoten riskovat všechno, jen aby zachránil své dítě. Dozví se, že v Mexiku existuje doktor, který by mohl Chloe zachránit. Ale když  za ním přijede, zjistí, že doktorovi dárci jsou vlastně nedobrovolné oběti a jeho činnost je kriminální. Paul se ocitl na životní křižovatce: má zastavit nelegální operace a zachránit tak stovky životů nebo zachránit život své dcery … (TV JOJ)

Trailer

klukluka

Kormákur je moje prokletí. Za poslední měsíc už jsem viděl v podstatě omylem jeho čtvrtej film. A s výjimkou Svatby za bílé noci to byly samý srágory (2 zbraně odpad!). Tohle bylo od začátku plný těch nejlacinějších klišé - od státního zástupce by média chtěla vyjádření, on jim ho poskytne, ale za chůze. Dělal jsem 15 let v médiích, ale tohle se mi snad nestalo. V US filmech se to ale děje v devíti z deseti případů. To je filmový klišé, který nemá oporu v realitě. Kdo ho opakuje, tak dokazuje svoji lenost nad těma věcma přemýšlet. "Hele, neznáte nějakýho novináře? Fakt ti respondenti před těma novinářema furt tak zdrhaj? Zkuste se někoho poptat..." Ne, jak tam bude mikrofon, tak on musí zdrhat jak zajíc. Dělají to tak všichni, tak proč ne já? Mexiko bez výjimky jak špeluňka 5. cenové skupiny. Pravda, nebyl jsem tam, ale dám ruku do ohně za to, že takhle (co člověk, to kvér, co člověk, to buď násilník, podvodník, nebo minimálně prostitut, co exteriér, to skládka, co setkání, to rozbitá držka nebo rovnou smrt,...) to tam nevypadá. Zlatým hřebem (do rakve) tady ale byl scénář. Nechce se mi zabíhat do podrobností, ale jak měl borec furt smůlu, tak měl najednou zázračný štěstí, a to do té míry, že z tajné organizace, která s ním nechtěla mít nic společnýho, znal nakonec komplet, komplet všechny. Tenhle motiv se tam už vlastně jednou objevil, jak jsou všichni zlí a nebezpeční, a nakonec jsou jak beránci - to když po něm šel dětskej gang a Paul, místo aby ho vykastrovali, se dal vzápětí zázračně do holportu s jejich bossem. Prostě banální, naivní story s naprosto nereálným koncem. Přičemž úplně poslední záběr - kulhající chlapec, už byl doslova k smíchu. ()

sona123

Ne a ne se z toho filmu vzpamatovat....kdo by to byl řekl, neznámý, s tématem, které zní docela jako klišé, s béčkovými herci. A přece! Napětí od prvních minut, stupňuje se a neopadá. Dermot Mulroney svoji roli zahrál grandiózně, moc se mi tu líbil. Mexiko tu je představeno jako opravdu pekelné místo, kam by mě nedostali ani za milion. Není to první film, který ukazuje, jaká divočina v Mexiku panuje, ale tohle mě tedy docela dostalo. A co se týče samotného tématu a nakonec dilematu, který hrdina řeší (na můj vkus vlastně nestojí taťka morálně úplně nejvýš), tak to je pecka, která mi možná ani nedá spát. Pomyslně tleskám, takto vydařený thriller jsem už dlouho neviděla. ()

Malarkey

Drsný příběh s krutou pointou. Tak krutou pointu jsem vlastně neviděl hodně dlouho. Baltasar Kormákur Hollywoodu ukázal jak se točí opravdu drsné a kruté filmy. Ty podle mě Američani prostě natočit nedokážou. Vždycky si musej objednat nějakýho cizince, aby to za jejich prachy natočil. Baltasar byl ale výborná volba. Doma na Islandu totiž točí velice dobré filmy a byla otázka času, kdy si za cizí prachy stočí nějakou větší práci se známějšími herci. Inhale tak díky tomu všemu ve mně zanechal naprosto brutální zážitek z reality, která se na tomto světě pravidelně děje. Možná s tím nic neuděláme, ale alespoň je dobré o ní vědět a vnímat ji. ()

uiu

Tento film mi byl doporučen, jako dobrý a že se na něj mám podívat. Já v něm ale moc kvalit nenašla. Otec odjíždí do Mexika, aby našel doktora, který dělá nelegální transplantace orgánů. Polovinu filmu ho jen mexičani mlátí, okrádají nebo mu ho transvestita kouří (fakt chuťovka) a jako divák si pořád říkáte: omg, tak kdy už toho doktora najde? Konec se mi sice líbil, ale i přes poměrně krátkou stopáž je to nekonečný film, který nepotřebuju vidět podruhé. ()

Paxxx.cz

Skutečně velmi krutý film, který Vám na konci jednoznačně položí otázku, jak by jste se zachovali na místě Paula. Inhale je solidně natočený a v závěru graduje. Jeden z mnoha filmů, který nabízí pohled na jedno z mnoha tabu, které se prostě na světě dějí- ilegální prodej orgánů. Pro mě tedy docela překvapení, které můžu jen doporučit...8/10. ()

• Napriek tomu, že sa veľká časť filmu odohráva v Mexiku, celá snímka sa natáčala v USA, konkrétne v Las Vegas a Santa Fe. (Laslo)