Reklama

Reklama

V úsilí najít dárce plic pro svou dceru, se manželský pár dostává do nebezpečných vod... Každý den Paul Stanton, úspěšný okresní advokát ze Santa Fe a jeho manželka Diana čekají s novou nadějí, že se najde dárce plic pro jejich dceru Chloe. Dcerka má zřídkavou degenerativní nemoc a je na dlouhém seznamu čekatelů na dvojitou transplantaci plic. Nemoc se zhoršuje a Paul je v zoufalství ochoten riskovat všechno, jen aby zachránil své dítě. Dozví se, že v Mexiku existuje doktor, který by mohl Chloe zachránit. Ale když  za ním přijede, zjistí, že doktorovi dárci jsou vlastně nedobrovolné oběti a jeho činnost je kriminální. Paul se ocitl na životní křižovatce: má zastavit nelegální operace a zachránit tak stovky životů nebo zachránit život své dcery … (TV JOJ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (175)

Zeck 

všechny recenze uživatele

Famózní! Tento film jsem si nejprve nechtěl vůbec pustit, protože jsem pochyboval o jeho kvalitách a očekával americkou jízdu plnou práva v ruce nasraného otce, z kterého se všichni podělají a on bude za naprostého hrdinu. Pletl jsem se. Inhale je těžce neamerický film, který zřejmě nepotěší běžného Američana. Otevřeně ukazuje smrt dětí a to se u filmů vyrobených v USA jen tak nevidí. Jednoznačným plusem je fakt, že se téměř celý film odehrává v Mexiku. Žádné dlouhé, dojemné scény z nemocenského lůžka, žádné záchvaty hroutící se matky. Čistý koloběh událostí, které vedou hlavní postavu do větších a větších průserů. Děj nenabízí žádné hluché místa, všechny scény mají svůj důvod a později skvěle zapadnou do kompletně uceleného obrázku. Film kvalitně graduje, od pomalého začátku k téměř hektickým posledním patnácti minutám, u kterých jsem téměř nedýchal. Na tomto filmu není přínosem jeho zábavnost, ale totální morální bomba, s kterou se každý divák, zvlášť divák-otec, bude muset vypořádat. 90% 21.08. 2010 ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Baltasar Kormákur, ďalší európsky tvorca, ktorý prišiel do Hollywoodu trošku rozvíriť vody a ukázať, že sa na takúto tému dá natočiť aj iný, ako len mainstreamový snímok plný klišé. To sa zo začiatku objavuje, film začína pomerne vlažne, ale nenechajte sa odradiť. Po pár minútach sa príbeh mení na dychvyrážajúcu drámu s prvkami thrilleru. Dermot Mulroney vo svojej doposiaľ najlepšej roli v úlohe otca, na ktorom visí záchrana svojej dcéry. Ide o minúty, nechýba skvelá atmosféra, napätie, neučakávané zvraty a záverečné KO. Všetkému dopomáha atmosferická hudba a skvelá kamera s dobrými filtrami, ktoré mi pripomenuli Iñárrituove snímky. Ostatní herci fajn, ale do povedomia dávam herecké meno Jordi Mollà! 85%. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Drsný příběh s krutou pointou. Tak krutou pointu jsem vlastně neviděl hodně dlouho. Baltasar Kormákur Hollywoodu ukázal jak se točí opravdu drsné a kruté filmy. Ty podle mě Američani prostě natočit nedokážou. Vždycky si musej objednat nějakýho cizince, aby to za jejich prachy natočil. Baltasar byl ale výborná volba. Doma na Islandu totiž točí velice dobré filmy a byla otázka času, kdy si za cizí prachy stočí nějakou větší práci se známějšími herci. Inhale tak díky tomu všemu ve mně zanechal naprosto brutální zážitek z reality, která se na tomto světě pravidelně děje. Možná s tím nic neuděláme, ale alespoň je dobré o ní vědět a vnímat ji. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Moc se mi líbila Kormákurova režie - od studených severských dramat se dokázal bez problémů přeorientovat na americké popkornovky a zachoval si svoji vysokou profesionalitu a cit pro filmové sdělení. Po technické stránce od střihu přes výpravu až po herecké výkony filmu nemám moc co vytknout. Je tady ale scénář, který se strašně spoléhá na náhodu, a kdyby jen na jednu, na celou řadu extrémně nepravděpodobných náhod, kdy se děj posunuje díky neuvěřitelným setkáním. Hlavní hrdina neomylně najde v mnohamilionovém velkoměstě svůj cíl a je vždy v centru dění. Scénář je zkrátka chatrný a potápí zajímavý námět s prodejem náhradních lidských orgánů bohatým zájemcům ze Západu. Přesto velmi solidní 3* a 65 % celkového dojmu k tomu. Mimochodem, to rozuzlení, resp. hrdinova volba, mi nepřišla příliš pravděpodobná. V reálném životě by to dopadlo nejspíš naopak. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,Už pro Vás máme dárce!“ ,,Děkuju!!!“ ,,DĚKUJTE BOHU!“..... Existují dva důvody pro vyškrtnutí z registru čekatelů: TRANSPLANTACE nebo SMRT. A nebo najít alternativní řešení! Tenhle film je zářivým příkladem toho, co znamená silnej příběh! Scénář a hlavní představitel dokonale zastíní ostatní filmařinu. Byla tam hudba nebo kameraman? Nevím.....je to nespravedlivé..... Dramatické drama o otci, který ctí morální zásady, zákony a přesto se vydává provést zoufalou věc. Místo, aby byl blíž k ,,pomoci“, zabředá do sraček, protože Mexiko, to je překvapení za překvapením. Nejen pro Paula. A ten závěr........ no fakt je o čem přemýšlet!!! ,,Už pro Vás máme dárce!“ ,,Děkuju!!!“ ,,DĚKUJTE BOHU!“..... A jak jste na tom Vy? P.S.: Možná ten film nemusím vidět dvakrát, ale tenhle naplnil to, co jsem očekával! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jdu letos Prčice jako ,,orgánový“ turista. 2.) Chci vidět ,,ZOUFALSTVÍ“. 3.) Jsem Mexičan a ztratilo se mi dítě (tak to je hnus!) 4.) Jsem v registru (ne vozidel!!) 5.) Jsem sponzorem projektu ,,Lékaři bez hranic“. PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Napriek tomu, že sa veľká časť filmu odohráva v Mexiku, celá snímka sa natáčala v USA, konkrétne v Las Vegas a Santa Fe. (Laslo)

Reklama

Reklama