Experiment kolonie (TV pořad)

• Česko

Kolonie

The Colony

Reality-TV

USA, 2009, 20x44 min

Nick Murray

Kostýmy:

Kim Martínez

Super nápad. Tenhle "setting" může přinášet celkem zajímavé situace a přinést i nějaké to poučení. Nicméně pocit "experimentu" kazí fakt, že se stále jedná o pořad pro masy a musí tedy nabídnout určitou teatrálnost. To ale bohužel znamená fyzickou přítomnost štábu a někdy poněkud zbytečně vyhrocené situace. Co dále nesnáším jsou neustálé střihy "co jste dnes již viděli a co ještě dnes uvidíte" (to je však obecná výtka). Když to tedy shrnu - 5* za nápad a 2,5* za provedení = dohromady zaokrouhlím na 4*... ---Po druhé řadě snižuji na 3*. Pořad se mění v divadlo (dvaadvacetileté modelky patří do Vyvolených, ne do Kolonie). Máme zde méně vynálezů a více make-upu a problémů typu "proč si myje hlavu naší filtrovanou vodou". Škoda, doufám, že třetí série bude zase víc "geeky":)(2.2.2012)

Velice zajímavá reality show (nejsem si jistý na kolik reálná), ale nemyslím si, že by mělo smysl vidět víc sérií než jednu. Parta lidí z druhé série mi bude ještě nějakou chvíli chybět... Vytknul bych tomu možná jen to, že útočníci při přepadeních neseberou ty důležité věci co kolonisté mají. Ale když to tak vemu, tak jsem za to spíš rád, protože jim vždycky fandim.(3.4.2012)

Přijde mi, že někteří čekali, že aktéry pošlou někam do Pripyati rok po Černobylu a teď se diví, že jsou některé scény vykonstruované, že to není žádný 'boj o přežití' apod. Uvědomte si, že reálný post-apo svět uměle vytvořit nelze, ten zkrátka nastane a kdo ví, jak bude vypadat doopravdy. Tahle show je podle mého udělaná dobře a spíše než cokoliv jiného se snaží ukázat, že s pomocí pár nářadí a hlavně dobrých nápadů se dá přežít. Podle mě o nic jiného nešlo. A to se také podle mě povedlo. Upřímně si myslím, že nad tím, co byli občas schopni vymyslet a zkonstruovat z obyčejných věcí, jste museli kroutit hlavou. A jestli vy ne, tak já ano. Dřevoplyn, ozonové čištění vody? Koho z vás 'je to vykonstruovaných' by něco takového napadlo. Podle mě byste ani vy, ani já v podobném světě nepřežili ani týden. A to myslím jak v reálném post-apo světě, tak v tomto televizním. Jasně, uznávám, hned na začátku získali továrnu plnou různého vybavení, ale bez nápadů by jim i tato byla k ničemu. Co se mi na show nelíbilo, byli mnohými zde zmiňovaní kameramani, podle mě by to bez nich mělo určitě o něco hustější atmosféru, kdyby přeživší neměli u sebe lidi 'zvenčí'. Dále nájezdy zlodějů mohli být trochu agresivnější, ale je mi jasné, že nesmět nikoho zranit, je jasná priorita. Ale jinak to show byla skvělá, jsem zvědavý na druhou sérii (zatím viděna pouze první). Za mě 80% --> ****(21.8.2012)

Já, jakožto milovník postapokalyptických filmů a her, jsem touto realityshow naprosto unešen. Nicméně jedna věc mi vadí... a sice přítomnost štábu, když by místo pobíhajících kameramanů raději kamery nainstalovali všude možně a kameramany používali jen zřídka... myslím si, že by celá show nabrala na větší realističnosti. Nicméně i tak ji opravdu hltám. Za kameremany jeden bod dolů...(24.9.2010)

Zajímavý psychologický pokus. Parta lidí 10 týdnů obývá továrnu v opuštěném průmyslovém areálu a simuluje post apokalyptickou situaci. Každý člen týmu je něčím prospěšný. Staví si různé vychytávky a snaží se přežít. Režie jim tam občas někoho pošle, aby jim to trochu znepříjemnil. Je opravdu pozoruhodné, že lidi se do toho po pár týdnech vžili a brali to jako realitu.(19.2.2013)