Televízna adaptácia rovnomenného románu francúzskeho spisovateľa Guy de Maupassanta, ktorej príbeh sa odohráva v malom francúzskom kúpeľnom mestečku, kde bankár Andermat sa snaží získať pozemky, na ktorých sa objavia liečivé pramene. Zakladá spoločnosť a kúpele dostávajú svetový zvuk. Na pozadí sa odohrávajú motívy lásky, podvodov a sklamaní. (oficiální text distributora)

NinadeL

Maupassantův Mont-Oriol (1887) je ideální předlohou pro pomalý vkusný melodram pro trpělivé diváky. Vhodné pro melancholická odpoledne, kdy diváka neruší žádné vzruchy okolního světa. Romance mezi Soňou Valentovou a Michalem Dočolomanským je zahrána s veškerou pravdivostí a je velmi životná. ()

Arsenal83

Škoda, že to nemá farbu. Maupassantov príbeh je veľmi dobre stvárnený. Nehovorím, že z pohľadu diváka extra pútavý alebo výnimočný. Ale herecky maximálne stvárnený. Hodný skôr do divadla, ako na inscenáciu. Haverl tu dáva dole aj Dočolomanského. Za to Valentová bola vždy to, čím mala byť. Krehkou a nevinnou. Hoci s tou nevinnosťou to tu nebolo až také, ako by v Jeruzaleme povedali, košer. ()

Autogram

Skúsil som, no táto inscenácia mi veľmi nesadla, asi to bude tým, že francúzskych klasikov veľmi neobľubujem. Ale k výkonom prvotriednych hercov určite nemám žiadne výhrady. ()

Hombre8

Na dnešní dobu už poněkud nudný příběh popisující pilíře naší civilizace. Přetvářku, hamižnost, sobectví, křiváctví, vypočítavost atd. Zahrané dobře. Původní Maupassantův román patří spíše mezi slabší v jeho tvorbě. ()