Nostradamus: 2012 (TV film)

• Česko

Konec světa podle Nostradama

Nostradamus: 2012

Dokumentární

USA, 2009, 120 min

• teutates

Dokument na základe... "sa nám snaží sdeliť, myslíme si, domnievame sa"... ja nikomu takéto domnienky a snahy o vyjadrenie rôznych symbolov neberiem, ale mne proste nestačí, keď mi nejaký pán (vedec) povie, že Nostradamus si po večeroch čítaval tajné knihy... uuuuu, aké napínavé. Samozrejme v závere sme sa všetci na niečom "rozumnom" zhodli, ale tak hádať čo znamená daný verš (vo svojej podstate určite nič:), vážne nebudem... 4/10(16.9.2009)

• gudaulin

Vyloženě senzacechtivý kvazidokument, který nemá s vědeckou metodou prakticky nic společného a potěší příznivce tajemna a konspiračních teorií. Je až úsměvné, jak tvůrci mlží a neustále používají obraty jako "mohlo by se", "předpokládáme", "domníváme se". Každopádně je až neuvěřitelné, kolik nejrůznějších motivů, záhad a zajímavostí se dá nacpat do tak malého vysílacího času. Jedna hvězdička je za zábavnost, informační hodnota je nulová. Celkový dojem: 15 %.(3.1.2010)

Když si odmyslím moderní balast ve vyprávění (hudba, střih atd.), tak obsah je většinou hodný k zamyšlení. V některých fázích jsou argumenty proroctví velmi podnětné. Lidstvo se skutečně nachází na určité křižovatce a není špatné se podívat do minulosti i za pomocí hvězd a znamení zvěrokruhu. Kdo ignoruje minulost, nemůže pochopit budoucnost.(14.8.2009)

Nastane zatmění slunce. Temnější a chmurnější než všechna zatmění od stvoření světa.… Klasický dokument z dílny TV History. Apokalyptické záběry řádění živlů, vypravěč a odborníci na různé starověké kultury. Vše souvisí se vším, proto tu jsou svobodní zednáři, mayská civilizace, kmen Hopi a samozřejmě egyptské pyramidy. Domněnky a hypotézy vysvětlující proroctví týkající se roku 2012. Souhlasím, že svět se žene do záhuby a příroda by mohla děsivě zaútočit (neděje se to již?). Jinak je vše na bázi – mohlo by… či znamená li… Jistě, příznivci astrologie, astronomie či záhad, tu můžou najít několik zajímavostí. Přesto je to zbytečně dlouhé, informace se opakují a některé nepřináší ani nic objevného. Když pomyslím, že nedokážeme předpovědět počasí a snažíme se dobrat data konce světa, bude asi lepší počkat do 12.11.2009. Třeba se dozvíme víc :-)).(28.7.2009)

Nejspíše jeden z nejlepších dokumentů o tématu roku 2012. Přináší poměrně důkladný rozbor mnoha proroctví, která odkazují na rok 2012, a to nejen Nostradamova, ale zabrousí se i k často opomínaným alchymistům, dále ke svobodným zednářům ,indiánům kmene Hopi a dalším, to vše ve spojení s novými vědeckými poznatky. Forma dokumentu je strhující, mnohé pasáže jsou až mrazivé, ale závěrečné poselství o tom, že svůj osud máme ve svých rukou, a že můžeme přežít a být lepšími, je to, co na celém dokumentu považuji za nejcennější. /95% a 5*/(12.12.2009)