Čert a Káča (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1970, 42 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

Být v sedmém pekle spočívá v tom užívat si pohody a mít buchty s mákem. V sedmém pekle chci strávit zbytek života. Z vdávadlem posedlé Káči bych měla osypky a ubohých čertů, vystavených neurotické, akusticky výrazné feministce, jsem z celého svého perníkového srdce litovala. Nakonec k té dobré ženě přiklusal Krampol a se sdělením, že nikdo není dokonalý, její halekání utlumil slibem manželství.(15.10.2015)

Jiřina Bohdalová se jako hubatá Káča pěkně vyřádila. Tahne ji svým hereckým talentem nahoru, ale i vedlejší role stojí za to. Na Káču bylo holt i peklo krátké. To by muselo zamrznout, aby si ji tam dobrovolně nechali. Moc příjemná pohádka, která mě pobavila hlavně díky Jiřině Bohdalové. Nenapadá mě herečka, která by Káču zahrála lépe.(14.11.2016)

Černobílá a totálně kulisová pohádka, přesto velmi hezká a dobrá. Hubatá Káča prodává na pouti, tam se nepohodne s druhou prodávající, udělá pořádný výstup a když jde kolem šikovný chlapec a nepožádá ji o tanec, zatančila by si klidně i s čertem. Ten její prosby vyslyší, zatančí si s ní a dokonce ji přivede do pekla. Jenže hubatá a rozkazovačná Káča udělá i v pekle čertům doslova peklo. Pak ji čert odnese zpátky na zem, ale Káča mu zůstane za zádech a čert se jí nemůže zbavit. Zachrání ho však mladý ovčák Martin, který Káču převeze a čerta si tak zaváže službou. Když si čert přijde pro rychtáře, vzájemně se domluví a ovčák získá peníze od rychtáře za záchranu. Po roce se opět situace opakuje, Káča je na pouti a Martin i s ní nachystají léčku na čerta, který si přišel pro rychtáře. A svatba Martina s Káčou je na spadnutí. Hudební režie: Svatoslav Rychlý(18.3.2017)

Televizní pamětnický černobílý snímek, natočený podle stejnojmenné všeobecně známé pohádky Boženy Němcové. Živelná Jiřina Bohdalová byla pro postavu hubaté Káči jako stvořená. Však se taky v této roli vyřádila, nedivím se, že ji ani čerti v pekle nechtěli. Veselá milá pohádka, ale v televizi už jen zřídka uváděná. Stálo by zato natočit ji znovu v barvě. Kde ale najít novou Bohdalku?(1.5.2016)

Divoka Kaca Bohdalka v docela vtipne udelane, jednoduche pohadce.(31.12.2014)

Poměrně hezké ztvárnění jedné z nejznámějších pohádek, resp. pohádkových motivů. Hodně tomu pomohla Jiřina Bohdalová.(14.6.2013)

Krampolík s Bohdalkou, ty dva bych nikdy nedal dohromady a přece jim to skvěle šlapalo :-D. K tomu jako vždy příjemná Růžičková, Moučka nebo Vašík Tréglů a o zábavu je i při skromném scénáři postaráno :-).(10.5.2019)