poster

Čert a Káča (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1970, 42 min

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Být v sedmém pekle spočívá v tom užívat si pohody a mít buchty s mákem. V sedmém pekle chci strávit zbytek života. Z vdávadlem posedlé Káči bych měla osypky a ubohých čertů, vystavených neurotické, akusticky výrazné feministce, jsem z celého svého perníkového srdce litovala. Nakonec k té dobré ženě přiklusal Krampol a se sdělením, že nikdo není dokonalý, její halekání utlumil slibem manželství.(15.10.2015)

 • vitekpe
  ***

  Divoka Kaca Bohdalka v docela vtipne udelane, jednoduche pohadce.(31.12.2014)

 • blackrain
  ****

  Jiřina Bohdalová se jako hubatá Káča pěkně vyřádila. Tahne ji svým hereckým talentem nahoru, ale i vedlejší role stojí za to. Na Káču bylo holt i peklo krátké. To by muselo zamrznout, aby si ji tam dobrovolně nechali. Moc příjemná pohádka, která mě pobavila hlavně díky Jiřině Bohdalové. Nenapadá mě herečka, která by Káču zahrála lépe.(14.11.2016)

 • Skuby47
  ****

  Televizní pamětnický černobílý snímek, natočený podle stejnojmenné všeobecně známé pohádky Boženy Němcové. Živelná Jiřina Bohdalová byla pro postavu hubaté Káči jako stvořená. Však se taky v této roli vyřádila, nedivím se, že ji ani čerti v pekle nechtěli. Veselá milá pohádka, ale v televizi už jen zřídka uváděná. Stálo by zato natočit ji znovu v barvě. Kde ale najít novou Bohdalku?(1.5.2016)

 • otík
  ***

  Černobílá a totálně kulisová pohádka, přesto velmi hezká a dobrá. Hubatá Káča prodává na pouti, tam se nepohodne s druhou prodávající, udělá pořádný výstup a když jde kolem šikovný chlapec a nepožádá ji o tanec, zatančila by si klidně i s čertem. Ten její prosby vyslyší, zatančí si s ní a dokonce ji přivede do pekla. Jenže hubatá a rozkazovačná Káča udělá i v pekle čertům doslova peklo. Pak ji čert odnese zpátky na zem, ale Káča mu zůstane za zádech a čert se jí nemůže zbavit. Zachrání ho však mladý ovčák Martin, který Káču převeze a čerta si tak zaváže službou. Když si čert přijde pro rychtáře, vzájemně se domluví a ovčák získá peníze od rychtáře za záchranu. Po roce se opět situace opakuje, Káča je na pouti a Martin i s ní nachystají léčku na čerta, který si přišel pro rychtáře. A svatba Martina s Káčou je na spadnutí. Hudební režie: Svatoslav Rychlý(18.3.2017)

 • - Miloš Nesvadba zde hraje dvě role. Jedna je komediant na pouti a druhá je jeden z čertů. (optik)