Na útěku

Vrahyne

Krimi / Drama

Francie, 2006, 98 min

• Malarkey

Zajímalo by mě, za co tenhle film dostal to ocenění na filmovém festivalu v Cannes. Nudil jsem se a ještě to mělo tak dementní příběh, že bylo dost náročný to dokoukat až do konce.(29.8.2009)

• tahit

V slibném dramatickém začátku jsem si myslel, že mě čeká psychologicky napínavá podívaná, tento pocit nevzrůstal s dalším pokračováním děje, který se sice snaží upoutat možná zajímavým nápadem, ale na úkor nepravděpodobností. Netvrdím, že se tvůrce filmu nedotknul závažného problému lidí u dna, ale postavy pacientek psychiatrie na mně působily naprosto bezradně a vůbec žádná stopa nějaké hlubší výpovědi. Konec konců je to film, na který opravdu rychle zapomenu.(7.2.2010)

Když má někdo přehnaná očekávání kvůli lákadlu na obalu v podobě "vítěz Cannes FF", tak bude zklamán. Kdo přehnaná očekávání nemá, bude to mít za průměr. Má to spousta nedostatků, ale nenudila jsem se. Mimochodem, Zlatou palmu to nemá, získalo to "jen" Cenu prezidenta poroty sekce Un certain regard. Kdo se řídí různými oceněními, jeho chyba;-) 50%(28.7.2011)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 30.11.2009 (30.11.2009)(30.11.2009)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2006 - uvedené v sekcii "Un certain regard"(16.6.2014)