Král New Yorku

King of New York

King of New York

Krimi / Drama / Thriller

Itálie / USA / Velká Británie, 1990, 103 min

,,CO MŮŽEME OČEKÁVAT OD PŘEVYCHOVANÝHO FRANKA WHITE?“...... /// Zadečky krásných žen, kulky (?) pomstichtivých mužů....FRANK JE ZASE DOMA!!! Vstal (jakoby) z mrtvých, je (jakoby) převychovanej a blázen, kterej sní o lepších zítřcích (ty vole, to je hnusný slovo!!!!). Nemocnice v Bronxu? Město si to nemůže dovolit...město nemá prachy (...prostě nejlepší film Mirka Kalouska)...jenže Frank je (tak trochu) magor! Skurvenej KRÁL NEW YORKU a na druhý straně policajti. Přestřelky, honičky (auty) a gangster, kterýmu bych mohl (relativně) přát dlouhej život. (Utopie?!) Zajímavej příběh, jenž ani po těch (mnoha) letech nenudí, objeví se v něm dost známejch obličejů a kterej rozhodně můžu doporučit všem milovníkům gangsterek. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Trochu dealuju a chcu pomoct sociálně slabším. 2.) Nikdy jsem nezabil nikoho, kdo by si to nezasloužil. 3.) Thx za titule ,,Yoss“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(9.8.2011)

Pre mňa skôr štandartne nakrútená gangsterská historka. Našťastie aspoň poriadne krvavá a čo sa týka mŕtvol, tak tam to padá hore dole, doľava doprava, žiadne ohľady na to, kto je hlavná, vedľajšia, kladná či záporná postava. Inak celkom zaujímavý náhľad do súdobej hip hopovej scény, odznie tu toho skutočne veľa a neviem prečo ma toto obdobie v tomto hudobnom žánri oslovuje viac ako od nultých rokov, odkedy je podľa mňa hip hop nuda, asi preto, že sa z neho stal čisto komerčný artikel. Inak NY je tu zobrazený ako totálna diera, to treba Ferrarovi nechať, len som sa stále nevedel zbaviť pocitu, že to pravé orechové by to bolo v Leeho rukách.(10.8.2018)

KNY je určitě zajímavý a jeho sledování není ztrátou času už kvůli vynikajícímu Walkenovi, ale jako celek je film poněkud nevyrovnaný, když střídá působivé scény a originální zápletky s těmi fádními, které můžeme vidět v každé kriminálce. Holt Ferrara není Scorsese, ale snahu oceňuji. Je vidět, že Abel má zkušenosti s látkovou výměnou, protože daleko nejefektivněji na mě působily scény dekadence, šňupání a tanečků. Velmi zajímavej je i soundtrack, na kterém se představí legendy gansta rapu typu Schoolyho D a dalších. Ne nelekejte se, tohle není žádný hiphop a R&B tak, jak ho známe dnes. Nakonec jen noticku, že u nás vydala v prehistorii VHS firma Q film, které se to asi nějak dramaturgicky zatoulalo, protože obvykle český trh zásobovala taliánským trashem typu 2019: Fireflash, Blastfighter a dalšími.(24.5.2009)

Naprostá herecká přirozenost (čti mistrovství) všech zůčastněných v kombinaci s nekompromisností a nekorektností dělá z tohohle filmu velmi solidní záležitost. Christopher Walken tam furt paří na hip hop a Laurence Fishburne je mírně řečeno maniakální. Navíc je tam i dost akce, která slouží jako odreagování od špinavého New Yorku. Líbilo se mi, že se kouknem do soukromí nejen Walkenově bandě ale i policajtům. Prostě filmová libůstka.(29.4.2010)

První film od Ferrary a podle toho co jsem viděl si myslím, že nejde jen o rutinéra exploitationu (jeho domovský žánr), ale minimálně v tomhle filmu i o schopného režiséra (King Of New York je prý jeho nejambicióznější film), který dokáže budovat náladu scény a vést herce. Z hlavy si nepamatuju nějakou lepší Walkenovu roli, ale až ho uvidíte předvádět tanečky v rytmu hip-hopu a nebude vůbec směšný, ale kurevsky cool, tak pochopíte. Zatraceně stylová záležitost. P.S. Tenhle film obsahuje vůbec nejvíc rajcovní scénu v metru jakou jsem kdy viděl, no je fakt že jsem jich moc neviděl :)(26.11.2008)

• Steve Buscemi

• - Bojan Bazelli soutěžil o cenu Independent Spirit v kategorii nejlepší kamera. (Terva)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 38. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Když v jedné scén dojednává Joey Dalesio (Paul Calderon) v kině schůzku s čínskou mafií, na plátně se promítá film Upír Nosferatu z roku 1922. (Punisher)