poster

How to Be a Serial Killer

Komedie / Horor

USA, 2008, 91 min

Režie:

Luke Ricci

Scénář:

Luke Ricci

Producenti:

Luke Ricci, Jason Dittmer

Scénografie:

Megan Hutchison

Kostýmy:

Kerrie Kordowski
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Subjektiv
  **

  Mám pocit, že zatraktivnění určitých závažných témat zachází mnohdy tak daleko, až je téma zneváženo, zneuctěno a zprzněno. How to Be a Serial Killer nepochybně má ambici sdělit o mysli, chování a zločinech sériových vrahů nějaká ta fakta, jenže je balí do hávu nadsázky tak trapně, až film ztrácí veškerou důstojnost. Výstupy vraha, který se stylizuje do role televizní hvězdy chápu, snad tak opravdu vidí svět. Jeho sebevědomá vyznání, jeho pocit moci, který vypadá jako zábavné machrování sympaťáka, jeho zaučování "tovaryše", které umožňuje vyjádřit pocit, jež by normálně zažíval jen uvnitř a pro sebe, slovy - nic z toho mě nepohoršuje. Proč se však musí neustále tvářit, jak je to zabíjení strašlivě komické a legrační? Proč nám ho tak co chvíli představuje i kamera, zvuk atd.? Abychom se lépe vcítili do vrahovy duše? To se mi tedy nepodařilo - naštěstí. A úplně nejhorší je ta všudypřítomná nevážná, hravá, lehká hudba. Hloupější divák film neprohlédne a proto se mu buď bude smát nebo se mu bude hnusit. Chytřejší ho sice prohlédne, ale nejspíš mu přijde primitivní.(8.12.2009)

 • glamgirl
  **

  Ani pseudodokument, ani komédia, ani seminár, len mizerný scenár o dvoch somároch, ktorí za sebou zanechávajú toľko stôp, že by ich chytili za najbližším rohom. Plus znôška dezinformácií vytrhnutých z kontextu a hudba ako z porna. S nadsázkou či bez, tento hybridný bullshit sa príliš nevydaril, ale aspoň má rýchly spád.(3.3.2012)

 • Rehooo
  *

  Snesu jakýkoliv humor, ale tohle mi nepřišlo vtipné vůbec. Představovat zabíjení jako normální věc, že vlastně o nic nejde. Lidem a společnosti to prospěje. Tak tohle je hrozně zvrácené.(14.8.2011)

 • knotie
  ***

  Odporucam ako double feature s Man bites dog /1992/, neverim ze tvorcovia tohoto filmu nevideli tuto francuzsku perlicku. Obe sa snazia s nadsazkou prezentovat seriovych vrahov ako scasti charizmatickych energetickych mladikov. Oba filmy vyuzivaju kvazidokumentarne techniky a v oboch pripadoch sa to skonci - povedzme "zle".(5.10.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace