How to Be a Serial Killer

Scénografie:

Megan Hutchison

Kostýmy:

Kerrie Kordowski

Odporucam ako double feature s Man bites dog /1992/, neverim ze tvorcovia tohoto filmu nevideli tuto francuzsku perlicku. Obe sa snazia s nadsazkou prezentovat seriovych vrahov ako scasti charizmatickych energetickych mladikov. Oba filmy vyuzivaju kvazidokumentarne techniky a v oboch pripadoch sa to skonci - povedzme "zle".(5.10.2009)

• Subjektiv

Mám pocit, že zatraktivnění určitých závažných témat zachází mnohdy tak daleko, až je téma zneváženo, zneuctěno a zprzněno. How to Be a Serial Killer nepochybně má ambici sdělit o mysli, chování a zločinech sériových vrahů nějaká ta fakta, jenže je balí do hávu nadsázky tak trapně, až film ztrácí veškerou důstojnost. Výstupy vraha, který se stylizuje do role televizní hvězdy chápu, snad tak opravdu vidí svět. Jeho sebevědomá vyznání, jeho pocit moci, který vypadá jako zábavné machrování sympaťáka, jeho zaučování "tovaryše", které umožňuje vyjádřit pocit, jež by normálně zažíval jen uvnitř a pro sebe, slovy - nic z toho mě nepohoršuje. Proč se však musí neustále tvářit, jak je to zabíjení strašlivě komické a legrační? Proč nám ho tak co chvíli představuje i kamera, zvuk atd.? Abychom se lépe vcítili do vrahovy duše? To se mi tedy nepodařilo - naštěstí. A úplně nejhorší je ta všudypřítomná nevážná, hravá, lehká hudba. Hloupější divák film neprohlédne a proto se mu buď bude smát nebo se mu bude hnusit. Chytřejší ho sice prohlédne, ale nejspíš mu přijde primitivní.(8.12.2009)

• glamgirl

Ani pseudodokument, ani komédia, ani seminár, len mizerný scenár o dvoch somároch, ktorí za sebou zanechávajú toľko stôp, že by ich chytili za najbližším rohom. Plus znôška dezinformácií vytrhnutých z kontextu a hudba ako z porna. S nadsázkou či bez, tento hybridný bullshit sa príliš nevydaril, ale aspoň má rýchly spád.(3.3.2012)

• Rehooo

Snesu jakýkoliv humor, ale tohle mi nepřišlo vtipné vůbec. Představovat zabíjení jako normální věc, že vlastně o nic nejde. Lidem a společnosti to prospěje. Tak tohle je hrozně zvrácené.(14.8.2011)