Reklama

Reklama

Novoty

(pořad)
Komedie
Česko, 1997, 26x 45-90 min

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Petr Novotný

Účinkují:

Petr Novotný, Josef Alois Náhlovský, Karel Gott, Petr Kotvald, Jiřina Bohdalová, Václav Faltus, Jan Nedvěd, Jiřina Jirásková (více)

Obsahy(1)

Zábavná show Petra Novotného s mnoha převleky, historkami z rodinného prostředí a hosty v neuvěřitelných situacích. (oficiální text distributora)

Recenze (97)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Petr Novotný a jeho pořad se mi zpočátku líbil, bylo to docela vtipné – hlavně díky Náhlovskému s Mladým, někteří hosté rovněž přinesli kvalitu ať už svými historkami, scénkami či hudbou. Navíc nebyl v té době Novotný ještě tak profláknutý, jako ve svých pozdějších pořadech, které už byly na jedno brdo a čím dál trapnější… ()

fleker 

všechny recenze uživatele

Jedna taková zajímavost, ti z vás kteří pozorně sledovali každé novoty si určitě všimli, že se diváci často smáli naprostejm novotnýho (jizva na čele od svrabu) kravinám..to bylo způsobeno kvalitní prací střihače, kterej v jednom svěltým momentě, kdy se pár lidí skutečně něčemu zasmálo, posbíral záběry z těch 30 kamer v hledišti a každý dvě minuty tam sázel jeden záběr právě z týhletý světlý pětivteřinky, pokaždý ale jinýho člověka, takže to vypadalo že Petr I. Natlučený disponuje humorem ...další věc co jste možná nevěděli je ta, že první řada diváků si musela po příchodu do sálu povinně sundat ponožky a nechat si zavřít nohu do takové kovové klícky, pod níž byl připojenej takovej mechanismus s husím pírkem, který po každé když P. něco řek, toho diváka lechtal na chodidle, tohle všechno měla nova promyšlený, věřte mi nebo ne, ale raději ano, takže divák se musel smát i kdyby nechtěl, a divák většinou nechtěl...a z toho taky vzniklo ono známé úsloví "smáli se, až jim tekla krev z holení" (důchodci vědí)...no, a aby toho nebylo málo, tak ke konci už tam Novotnému lidi přestávali chodit, protože ty původní diváci už tak nějak chodit nemohli, a zbylí důchodci byli diabetici, a ty si nožičky pěkně hlídali, proto v těch novějších dílech už prakticky žádný diváci nejsou, vy to normálně asi nepotřehnete, ale ti co maj full HD tam skutečně při důkladným zkoumání uviděj, že na těch sedačkách jsou normální kartonový krabice.... a na stejným principu fungovalo třeba i chcete být milionářem, protože železnej si tuhletu metodu (on tomu říkal "kemerovej trick") nechal patentovat (Vladimírův II. patent, první byl zajíc Zaza), jenže v Chcete být milionářem to bylo s tím rozdílem, že několik kartonovejch krabic měli nejen jako diváky, ale i mezi soutěžícíma.....a v jednom díle se jedna ta kartonová krabice dokonce probojovala i do horkýho křesla a vyhrála, bylo to myslím něco kolem 3 milionů, ale o tom až někdy příště.. ()

Reklama

Jello Biafra odpad!

všechny recenze uživatele

Megatrapná šaráda, kde sa upotený Petr Novotný snažil o humor. Občas prihodil nejakú rodinnú historku či scénku, kde sa predvádzal v prevleku. Snáď v každom 3 diely tu šaškoval aj božský Kája v rôznych úlohách (napr. Ivan z Mrazíka). Samozrejme že jednotlivé fórky nemali žiadnu úroveň. Typická ukážka konzumnej nováckej zábavy. ()

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

Novotný často opakoval, že ho považujú za čudného humoristu, lebo sa smeje svojim vlastným vtipom. No a to bol ten hlavný trik, prečo sa s ním smiali toľkí iní - a ja nezabudnem, ako radostne a hurónsky som sa sám zo začiatku rehotal a hútal nad tým, či niečo podobného zažijem na cestách ja sám... Neskôr to už bola opakovaná nuda, pravdaže, a ja som na svojich vlastných cestách zistil, že tajomstvo nie je v zažití, ale v podaní - a tiež sa na niektorých príhodách bavím dodnes, hoci vôbec neboli veselé... ()

castor odpad!

všechny recenze uživatele

Už tehdy léta páně 1997 právě Novotný dal směr pokleslé zábavě, která v nejrůznějších mutacích opanuje už vlastně všechny naše televize (mnohdy bohužel včetně té veřejnoprávní) a neví, kdy přestat. A nemůžu si nerýpnout.. „Bavič“ Novotný dal totiž světu televizní zábavy i svého povedeného synka, neuměla, který v upoceném duchu svého otce si hrál nejprve na barmana, a teď to zkouší jako celebrita.. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (2)

  • Hudebně estrádní pořad vznikl ještě v dobách, kdy byl Petr Novotný „spíkr“ country skupiny Zelenáči, dokonce se stal důvodem rozchodu s touto kapelou, protože moderátor nestíhal objíždět republiku se dvěma pořady a na vystoupení Zelenáčů dorážel pozdě a občas vůbec. (sator)

Reklama

Reklama