Novoty (TV pořad)

Komedie

Česko, 1997, 26x 45-90 min

Jiří Adamec

Petr Novotný

Petr Novotný, Josef Alois Náhlovský, Karel Gott, Petr Kotvald, Jiřina Bohdalová, Václav Faltus, Jan Nedvěd, Jiřina Jirásková, Pavlína Filipovská, František Nedvěd, Milan Dufek, Jiří Veisser, Pavel Brümer, Tomáš Linka, Jan Turek, Robert Moucha, František Pátek, Marian Labuda st., Leona Machálková, Lenka Filipová, Daniel Hůlka, Marek Eben, Ilona Csáková, Karel Šíp, František Ringo Čech, Jan Rosák, Zbyněk Merunka, Věra Martinová, Jan Kalousek, Jiří Suchý, Jan Čenský, Jiří Sovák, Stella Zázvorková, Pavel Bobek, Marie Rottrová, Bára Basiková, Kamil Střihavka, Josef Mladý, Iveta Bartošová, Eva Pilarová, Richard Müller, Jiří Pecha, Kateřina Kornová, Pavel Zedníček, Miroslav Žbirka, Michal Prokop, Daniel Nekonečný, Josef Kobr, Jana Kratochvílová, Dara Rolins, Petr Spálený, Petr Janda, Ladislav Chudík, Josef Vinklář, Andrea Čunderlíková, Janek Ledecký, Oldřich Říha, Jiří Šindelář, Josef Dvořák, Pavel Dostál, Milan Kňažko, Josef Vojtek, Hana Buštíková, Dana Vlková, Martin Kocián, Václav Jelínek, David Škach, Aleš Lehký, Lucie Vondráčková, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Ladislav Křížek, Branislav Polák, Jan Vančura, Sabina Laurinová, Richard Tesařík, Vladimír Tesařík, Zdena Studenková, Petra Janů, Václav Postránecký, Luděk Sobota, Jana Štefánková, Bára Štěpánová, Roman Skamene, Jiří Krytinář, Jitka Molavcová, Kateřina Brožová, Lenka Šindelářová, Martin Maxa, Karel Zich, Zlata Adamovská, Radek John, Vlastimil Harapes, Helena Vondráčková, Václav Neckář, Jiří Wimmer, Michal David, Karel Černoch, Petr Muk, Chris Rea, Jakub Smolík, Milan Špalek, Ota Váňa, Tomáš Krulich, Radek Hurčík, Gabriela Goldová, Bohouš Josef
  • FireTight

Zpocený Novotný, publikum schopné smát se každé kravině, koktající Náhlovský a vtipné scénky s Gottem... Říkejte si co chcete, ale já jsem se na Novoty svého času rád díval. Sice to je s odstupem času klasická televizní estráda (vtipná jenom výjimečně), ale co, nostalgie je zkrátka svině... Dám aspoň tu jednu hvězdičku.(30.9.2010)

Novotný často opakoval, že ho považujú za čudného humoristu, lebo sa smeje svojim vlastným vtipom. No a to bol ten hlavný trik, prečo sa s ním smiali toľkí iní - a ja nezabudnem, ako radostne a hurónsky som sa sám zo začiatku rehotal a hútal nad tým, či niečo podobného zažijem na cestách ja sám... Neskôr to už bola opakovaná nuda, pravdaže, a ja som na svojich vlastných cestách zistil, že tajomstvo nie je v zažití, ale v podaní - a tiež sa na niektorých príhodách bavím dodnes, hoci vôbec neboli veselé...(4.10.2013)

• andyrespekt

Upocený prase Novotný se postavilo před diváky, zplodilo nějaký hovno, přičemž se začal smát jak prase a celý sál jak opičky taky. Divák si pak doma u televize s gambáčem v ruce myslel o jakou se jedná zábavu a takhle dal Vláda Železný prazáklad primitivní zábavě, která ho stála minimum peněz, ale prostýmu lidu to stačilo. To prase Novotný, na němž je vtipný jenom jeho pot a prasečí zjev, se tak stal národní celebritou a v různých mutacích nás díky tomuto pořadu obtěžuje dodnes...(19.2.2012)

• Snathoras

Vyhlašuju soutěž...né že bych si myslel, že si tento koment někdy někdo přečetl (až na uživatele Bukk co mě stalkuje! xD)...ale soutěž se jmenuje "Nejtrapnější vtip Petra Novotného"...oo ano slyšíte dobře! A o co se bude hrát? Třeba o vymazávač paměti na tyto trapné fórky...tak tu je můj kandidát: Tělo mělo revoluci a řídil ji mozek. Nu a na poradě se mozek postaví a povídá: "Tak teď se zeptám kdo z vás co chce, at za to můžeme bojovat...tak tedy Záda máte slovo " Záda zuboženě řekly "Chtělo by to lááázně"...Mozek: "Okey, ted Srdce"...Srdce si tak vyšlo a řeklo "No, chtělo by to trošku víc odpočinku no". A mezitím se ozvalo "CHTĚLO BY TO LÁÁZNĚ". Mozek: "Ticho Záda!...Okey, Játra?"...Játra: "No chtělo by to přestat s tím chlastem no". A mezitím se ozvalo "CHTĚLO BY TO LÁÁZNĚ". Mozek: "Ticho Záda!...Dobrá připomínka Játra...tak co vy Plíce, co chcete vy?". ...Plíce se postavily a řekly: No chtělo by to přestat s kouřením no" A mezitím se ozvalo "CHTĚLO BY TO LÁÁZNĚ". Mozek: "No tak sakra bude už tam vzadu ticho?!...Tak a teď se všichni postavte...no a Záda taky!" ...a Záda na to: Vždyť to říkám...nejde to...Chtělo by to lázně". (smích!) myslím, že jsem vyhrál no...tuhle sračku nepřebijete xD(31.3.2013)

• fleker

Jedna taková zajímavost, ti z vás kteří pozorně sledovali každé novoty si určitě všimli, že se diváci často smáli naprostejm novotnýho (jizva na čele od svrabu) kravinám..to bylo způsobeno kvalitní prací střihače, kterej v jednom svěltým momentě, kdy se pár lidí skutečně něčemu zasmálo, posbíral záběry z těch 30 kamer v hledišti a každý dvě minuty tam sázel jeden záběr právě z týhletý světlý pětivteřinky, pokaždý ale jinýho člověka, takže to vypadalo že Petr I. Natlučený disponuje humorem ...další věc co jste možná nevěděli je ta, že první řada diváků si musela po příchodu do sálu povinně sundat ponožky a nechat si zavřít nohu do takové kovové klícky, pod níž byl připojenej takovej mechanismus s husím pírkem, který po každé když P. něco řek, toho diváka lechtal na chodidle, tohle všechno měla nova promyšlený, věřte mi nebo ne, ale raději ano, takže divák se musel smát i kdyby nechtěl, a divák většinou nechtěl...a z toho taky vzniklo ono známé úsloví "smáli se, až jim tekla krev z holení" (důchodci vědí)...no, a aby toho nebylo málo, tak ke konci už tam Novotnému lidi přestávali chodit, protože ty původní diváci už tak nějak chodit nemohli, a zbylí důchodci byli diabetici, a ty si nožičky pěkně hlídali, proto v těch novějších dílech už prakticky žádný diváci nejsou, vy to normálně asi nepotřehnete, ale ti co maj full HD tam skutečně při důkladným zkoumání uviděj, že na těch sedačkách jsou normální kartonový krabice.... a na stejným principu fungovalo třeba i chcete být milionářem, protože železnej si tuhletu metodu (on tomu říkal "kemerovej trick") nechal patentovat (Vladimírův II. patent, první byl zajíc Zaza), jenže v Chcete být milionářem to bylo s tím rozdílem, že několik kartonovejch krabic měli nejen jako diváky, ale i mezi soutěžícíma.....a v jednom díle se jedna ta kartonová krabice dokonce probojovala i do horkýho křesla a vyhrála, bylo to myslím něco kolem 3 milionů, ale o tom až někdy příště..(26.7.2013)