Malý Velký Bojovník

Čína / Hong Kong, 2010, 92 min

Sheng Ding

Jackie Chan

Xiaoding Zhao

Koprodukční snímek Jackieho Chana cílený na čínský trh představuje jeho nejvytříbenější projekt v novém tisíciletí. Není zde ani stopy po přehnaných hereckých a akčních ambicích "New Police Story" či podbízivé stylizaci do šikmookého šaška z jeho amerických filmů. "Little Big Soldier", pod nímž je Chan podepsaný jako producent a scenárista, představuje návrat Chana k jeho podstatě, k tomu, co ho odlišovalo od řady ostatních představitelů bojových filmů a v čem může excelovat i když už kvůli věku v akci zaostává za mladšími konkurenty. Jako v začátcích Chanovy kariéry, kdy vytvořil a dovedl k dokonalosti svůj osobitý styl, zde vystupuje coby lidový hrdina definovaný svou prostotou a přízemností, který představuje kontrast k velebeným světům elity (v raných filmech to byli mistři bojových umění, tentokrát vojevůdci a panovníci). Chanův cirkusový humor se obejde bez kung-fu eskapád a dech krkolomných kaskadérských kousků, protože stejně dobře funguje jako ozvláštnění hašteřivých scén. Právě ve stylu humoru a typu postavy spočívá Chanova osobitost, která ho bude charakterizovat nadále i v době, kdy už nemůže držet dech s mladší generací akčních hvězd. -- Recenze na Rejže.cz (autor Tomáš Stejskal)(31.5.2010)

Další povedená komedie Jackieho.(3.8.2010)

Snímek, který je něco mezi historickým filmem a komedií, ale není ani jedno. Škoda, že to Jackie Chan nedotáhl více do toho historického.(27.8.2015)

• KoleckoR

Čínské historické filmy mám rád. Od tohoto jsem ale čekal víc. A Jackie Chan opět nezklamal, ty jeho bojové kreace a bláznivé scénky spíše filmu uškodili. Mimo jiné - klasika Chanových filmů - "veselé historky z natáčení" i v tomhle filmu v rámci závěrečných titulků nechyběly. Čekal jsem více serióznější záležitost.(7.8.2010)

Konecne som videl nejaky novsi film od Jackieho Chana:) Tentokrat film tak nekypi humorom, ale je skor vedeny takou inou cestou, skor povedane dramatickou z obdobia starej Ciny. Najviac podarene sceny sa mi pacili dve. Prva sa odohrala v jednom dome, kto vyhra a uchopi prvy mec. Tak groteskne bojovanie, kto ho chyti prvy, ma velmi pobavil. Druha scena prisla, ked Jackie nepriatelov likvidoval kamenmi:) Ani zvysok filmu neni spatny, krasna sceneria Ciny a o kostymoch ani nehovorim. Koniec filmu ma moc nepotesil, cakal som, ze sa vsetko dobre skonci. Ale ved nemoze byt happy end v kazdom filme, ale tu mi fakt chybal:((5.10.2012)

Jackie Chan si napísal úlohu na telo a je to z toho veľmi slušná zábava i keď zasadená do dramatických udalostí.(6.1.2013)

• Jeremiah

Mám rád "road movies", mám rád filmy z bojovou tématikou - orientální zvláště, mám rád film "Malý velký muž" z Dustinem Hoffmanem a mám docela rád filmy o sjednocení a lásce k vlastní zemi. Tento film se vcelku úspěšně toto vše pokusil nabourat , a dost se mu to podařilo. Byla to prostě slátanina, kterou pár slušných bojových scén a dojemný konec nemohlo zachránit. Více než dvě * nemohu dát.(4.7.2013)

Tento počin nazývám já osobně překvapením roku. J. Chan mě dostal. Snad jediný film, ve kterém hrál - opravdu hrál, líbil se mi a nemůžu o něm říct, že byl stupidní, založený jen na jeho kaskadérských eskapádách a rychlých pohybech všech údů, kterými lidské tělo disponuje. Trochu vtipné i dojemné. Jsem opravdu mile překvapen. Na druhou stranu tato tématika snad funguje pokaždé a necynického diváka více méně dostane. Už to tady ale bylo (a to dávno): např. "Útěk v řetězech", USA, 1958.(8.8.2010)

Jackie nám zde ukazuje to, v čem je nejlepší. Jeho vtipně akrobatické souboje mě vždycky bavily, ale tady je to posunutý o třídu výš, jelikož měl sobě rovné ba i silnější protivníky. Jackie Chan se zde opravdu vyřádil a to nemluvim a různých způsobech převozu svého zajatce, nebo házení kamenem a scéna s buvolem (nebo co to bylo za zvíře) mi dost namohla bránici. Příběhu je jednoduchý, děj místama dost přímočarý. Ale pokud má člověk Jacieho Chana rád, tak se jiste pobaví.(2.2.2012)

Sic Jackie Chan, ale konečně opět hraje v něčem "normálním". Musím říct, že zatím to byl jeho nejlepší výkon za poslední roky. Filmek je taktéž povedený a střídá chytlavé akční souboje s až dojemnými scénkami nebo povedené dialogy. Filmu nechybí nápad ani spád a všechno jede jako po másle k trochu drsnému konci. Mňamka. 4*(22.6.2012)

jeden hodně vtipnej číňan zajme prince nepřátelské armády a snaží se ho dopravit do paláce, aby za něho získal odměnu. Časem si toho číňana divák zamiluje, aby ho na konci mohli zabít, jinak by nevyvolali emoce, no za to strhávám hvězdu. Jinak jde o kouzelnou komedii.(27.11.2014)

Nic zvláštního a od zkušenýho Jackieho bych čekal víc filmařiny i bojových scén ať vážných nebo legračních, asi už je fakt starej. Ale jinak se na to dalo koukat. 55%(15.2.2015)

3 a 1/2(30.7.2010)

Musí se ocenit, že se tvůrci tak nějak zdrželi snahy to přeplácat a jistě lákavé myšlenky udělat z toho čistě akční komedii. Nicméně i tak si člověk odnáší určité smíšené pocity, neboť není úplně jisté, co to tedy má být, když ne akční komedie. Chybou totiž je, že se tvůrci rovněž zdrželi snahy udělat z toho čistě historický epos. Jackie Chan je však stále mistrem, u kterého se cení, že je ochoten přijmout i roli, ve které má vlastně hrát jen mírně nadaného bojovníka, který odvahy moc nepobral...(15.11.2011)

Moc pěkné vyprávění o kousku čínské historie. Po třetím shlédnutí za 5. Film obohacuje to, že není v režii "amíka", ale je plně čínský. Krom Jackieho žádné megastar a to je jedině dobře. Krásná atmosféra spolu s písní, která se objevuje skrz celý film, dotváří hodnocení na 5 hvězd.(19.3.2010)

Najlepšie Jackieho filmy sú z produkcie Hong Kongu a tento to potvrdzuje. Aktuálny Hollywood mu nedá dostatočný priestor a poriadny scenár. Príbeh je dosť objemný a pre-rozprávanie v jeden a pol hodine má za následok miernu kostrbatosť, kedy sa skáče v čase a mieste sem a tam bez varovania. No napriek tomu je to o triedu lepšia Chanovka (nový Karate Kid bude snáď ešte vyššie) ako predchádzajúci Spy next door. Som rád, že sa vrátil povestný hravý humor v bojových scénach a za vtip s kušou a vyskakovacím šípom. Ten bol luxusný.(28.3.2010)

Jackie v jednej z mala uloh kde nieje ten najlepsi bojovnik, no v pribehu ktory urcite stoji za pozretie niejen skalnym fanusikom.(28.4.2010)

Nevěděl jsem, co přesně mám od tohohle filmu čekat a byl jsem velmi mile překvapen. Little Big Soldier budí jakési zdání polofantasy prostředí a dává vzpomenout na Zakázané království. Na bojové filmy nekoukám, ale s Jackiem jsem vždycky udělal výjimku, protože jeho kousky jsou prostě skvělé... A navíc, tenhle film není až tak bojový.(29.5.2010)

Zajímavý snímek ukazující prostého farmáře uprostřed dlouhých válek. Pomalejší tempo a široká výprava ovšem způsobují, že vás děj příliš nevtáhne. Navíc u takovéhoto snímku by člověk čekal, že tam bude alespoň nějaká zajímavá kopací scéna. A i když Jackie možná už kopat nechce, přece by nebyl takový problém, aby toto obstarala jiná postava.(14.7.2010)

Vidět to s anglickým dabingem, tak tomu asi dám "odpad!", ale hezky v původní čínštině je to bezva film. Není ani moc bojový (jak by se mohlo zdát z traileru), ani moc komický (jak by se mohlo zdát, kdyý je tam Jackie), je to spíš hořce úsměvné a melancholicky romantické :-).(31.7.2010)

3,5*...libilo se a to jackieho chana fakt nemusim...sice absence oblibeneho kug-fu, ktere nahradily spise akcni akrobaticke prvky, ale nenudil jsem se... tempo je pomalejsi, ale snaha o hlubsi rozmer neprichazi vnivec(13.8.2010)