Malý Velký Bojovník

Čína / Hong Kong, 2010, 92 min

Sheng Ding

Jackie Chan

Xiaoding Zhao

Když jsem se o Little Big Soldier dozvěděl poprvé, tak jsem si říkal, že Jackiemu natáčení v domácím prostředí prospěje a celkem jsem se těšil. Po shlédnutí musím konstatovat, že je to sice lepší než Jackieho USA produkce, ale pořád to není úplně ono.Jackie zde hraje zběhlého vojína Liangské armády, který už nechce válčit a chce začít s farmařením.a celej film sebou tahá generála Weiské armády, který by mu ke splnění jeho snu měl dopomoct a sem tam spolu prohodí pár slov. Kdyby byl film pojatý jako drama, tak by mi to celkem sedělo. Jenže ono jde opět o komedii zakáplou troškou akce, která v případě Jackieho za moc nestojí (nechoďte na mě prosím s tím, že je Jackie starej). Naštěstí to po hodince trochu vylepší partička řízků v kožešinách a jedna sličná slečna s bičem, která v jedné scéně velmi efektně složí koně. Škoda, že moc dlouho nevydržela. Celkově bych tenhle snímek ohodnotil 3*. První bude za pěknou hudbu, druhá za řízky v kožešinách a třetí za pro mě vcelku nečekaný konec.(12.4.2010)

Fajn zjistit, že Jackie stále hraje i ve filmech, z nichž nejsou nejzábavnější zkažené titulkové záběry. Jalová zápletka, pomalé tempo a nadmíra zpomalených záběrů (nemluvě o celkové zbytečnosti akčních scén) mi přesto brání ve větším nadšení. Film se nedokáže rozhodnout mezi přiblblou akční komedií a veletragickým historickým eposem. Alespoň, že má jasno v pateticky servírovaném poselství. 65% Zajímavé komentáře: Cervenak, Marigold, JFL(22.7.2010)

Jackie točí filmy jak na běžícím pásu již pár dekád a za posledních pár let si jeho filmy nedrží již tak vysokou laťku jako v devadesátých letech, ale stále se občas jedná o nadprůměrné záležitosti. Tento film je jeden z těch lehce nadprůměrných. Téma "dva policajti se stanou proti vůli parťáky a nemaj se rádi, ale jak film plyne párkrát si zachrání život a stanou se kamarádi" je jedno z mých oblíbených a dá se říci, že zde splnilo vše co jsem čekal, ale ničím vysloveně nepřekvapilo ani neuchvátilo. Film si však drží své kouzlo a vaši přízeň. 3,5*(4.4.2010)

Milovníci Jakieho Chana si rozhodne prídu na svoje hoci je tu jeho situačná komika potlačená v prospech príbehu ( a to je dobre ! ). Na prvý pohľad pôsobí historický príbeh draho a veľkolepo, ale nie je tomu tak. Jedná sa skôr o malý výsek z čínskych dejín s peknými exteriérmi a podmanivou hudbou. Záverečná scéna mu pridala jednu hviezdičku.(24.3.2010)

Párádny staromódny dobrodružňák s pomalším tempom, no kvalitným scénarom a dobre napísanými postavami. Jackie, ikeď si stále občas zaskotačí, tentokrát predovšetkým svárňuje plnohodnotnú postavu, ktorá mu naviac sadne ako ušitá. Trochu strelený, no dobrosrdečný farmár, ktorý trochu zamieša osudy ľuďom, ktorý usilujú o získanie prevahy v práve prebiehajúcej vojne. Podarená kombinácia komickej historky a trpkého príbehu vojny .Film trochu pripomína vynikajúci The Hidden Fortress od Kurosawy. (7.5/10)(8.4.2010)

• - Protože je Lee-Hom Wang (generál) známý čínský zpěvák, měl původně filmovou píseň zpívat on. Ale Jackie Chan (voják) si myslel, že by to bylo pro film moc moderní a raději ji nazpíval sám. (MJackie)

• - Když Jackie Chan původně přišel v 80. letech s nápadem na film, měl si v něm zahrát postavu mladého generála. Protože však trvalo více než 20 let, než byl snímek natočen, musel si nakonec zahrát staršího vojáka. (Raztubyl)

• - Jackie Chan (voják) a  Lee-Hom Wang (generál) jsou velkými přáteli. Původně měl "velkého" generála hrát Jackieho syn Jaycee Chan, ale nakonec si Jackie vybral Lee-Homa. (MJackie)