Malý Velký Bojovník

Čína / Hong Kong, 2010, 92 min

Sheng Ding

Jackie Chan

Xiaoding Zhao

Jackie mě, s tím jak mu přibývají roky a zvolna ubývá fyzička, baví čím dál víc. A Válčící státy i příběhy, jimž je tahle etapa v čínské historii rámcem, mě baví ještě víc, než Jackie. 'Malý velký bojovník' si mě získal nejen oběma zmíněnými trumfy, ale i slušnou přehlídkou mých oblíbených klišé (dějových i formálních), žánrovou neukázněností jak ze staré školy - a samozřejmě tím typicky čínským způsobem hraní na citečky, který je mi ze všech mně známých způsobů hraní na citečky tak nějak nejbližší. Ting hao de...:-)(23.7.2010)

Milovníci Jakieho Chana si rozhodne prídu na svoje hoci je tu jeho situačná komika potlačená v prospech príbehu ( a to je dobre ! ). Na prvý pohľad pôsobí historický príbeh draho a veľkolepo, ale nie je tomu tak. Jedná sa skôr o malý výsek z čínskych dejín s peknými exteriérmi a podmanivou hudbou. Záverečná scéna mu pridala jednu hviezdičku.(24.3.2010)

Nikdo, kromě Chucka Norrise, nemládne. A ani Jackie Chan už neoplývá takovou obratností jako zamlada. "Ikdyž hýbat se i takhle v pětapadesáti?!" Historický podtext je zde cítit ze všeho nejvíce, ale je zručně v adekvátním množství doplněn o komické prvky, na které jsme u Jackieho zvyklí. Opět tedy nečekejte nic ve stylu bláznivých honiček z velkoměsta...zde jde pouze o odlehčený výlet do jedné z mnoha historických válečných událostí Číny. 72%(11.4.2010)

Jackie Chan sa tu ukázal z inej strany, ako bojovník, ktorý chce zachovať svoj rod a žiť si v pokoji na svojom majetku ... a svitne mu nádej, keď zajme neprijatelského generála, za ktorého je odmena. Zažijú spolu veľa akčných scén , na ktorých sa dá dobre pobaviť ... Dobrý film s veľmi dojímavým koncom..:) 70%(14.11.2011)

Když jsem se o Little Big Soldier dozvěděl poprvé, tak jsem si říkal, že Jackiemu natáčení v domácím prostředí prospěje a celkem jsem se těšil. Po shlédnutí musím konstatovat, že je to sice lepší než Jackieho USA produkce, ale pořád to není úplně ono.Jackie zde hraje zběhlého vojína Liangské armády, který už nechce válčit a chce začít s farmařením.a celej film sebou tahá generála Weiské armády, který by mu ke splnění jeho snu měl dopomoct a sem tam spolu prohodí pár slov. Kdyby byl film pojatý jako drama, tak by mi to celkem sedělo. Jenže ono jde opět o komedii zakáplou troškou akce, která v případě Jackieho za moc nestojí (nechoďte na mě prosím s tím, že je Jackie starej). Naštěstí to po hodince trochu vylepší partička řízků v kožešinách a jedna sličná slečna s bičem, která v jedné scéně velmi efektně složí koně. Škoda, že moc dlouho nevydržela. Celkově bych tenhle snímek ohodnotil 3*. První bude za pěknou hudbu, druhá za řízky v kožešinách a třetí za pro mě vcelku nečekaný konec.(12.4.2010)

• - Když Jackie Chan původně přišel v 80. letech s nápadem na film, měl si v něm zahrát postavu mladého generála. Protože však trvalo více než 20 let, než byl snímek natočen, musel si nakonec zahrát staršího vojáka. (Raztubyl)

• - Jackie Chan (voják) a  Lee-Hom Wang (generál) jsou velkými přáteli. Původně měl "velkého" generála hrát Jackieho syn Jaycee Chan, ale nakonec si Jackie vybral Lee-Homa. (MJackie)

• - Protože je Lee-Hom Wang (generál) známý čínský zpěvák, měl původně filmovou píseň zpívat on. Ale Jackie Chan (voják) si myslel, že by to bylo pro film moc moderní a raději ji nazpíval sám. (MJackie)