Folklorika (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2007, 21 min

• hippyman

Po shlédnutí jednoho dílu je předčasné hodnotit celý pořad, ale domnívám se, že takové seriály jsou v dnešní době, kdy se tradice vytrácí a ustupuje materialistické a místy velice hektické šedi všedních dní, potřebné jako sůl. A to především pro děti, které leckdy bez tabletu nejdou ani na záchod, a jejich nejbližší kontakt s tradicí či řemeslem je mobilní hra, ve které vytáčí z virtuální hlíny na kruhu vázy.(15.4.2015)

Moc příjemný seriál ukazující původní české dovednosti.(12.11.2014)

Vlastně jako jiné pořady České televize o venkově. Obsah parádní, forma profesionální, ale bez nějaké větší kreativity a ambicí oslovit ty, co o podobné téma nemají hlubší zájem. Jo a líbí se mi práce s hudbou i její výběr.(10.2.2016)

Tak po pravdě, viděl sem jeden díl a to jen díky tomu, že to bylo o fanoušcích. Konkrétně o fanoušcích hokeje - Hradec Králové a pak fotbalu Převýšova. No, nechápu, proč tam zrovna dávali ten Převýšov - pár dědulů a babek, který choděj prostě jen tak na fotbal, sice celej život, ale prostě tam jen čučej :o). U toho hokeje sem se dozvěděl docela dost o našich "vůdcích" (to zní strašně tohle slovo). Takže rozhovory se šéfem kotle a se šéfem choreo tvůrců potěšil. No, a když teď skončilo to MS v hokeji, začíná vokurková sezóna, tak nezbejvá než se těšit na další sezónu v Hradci. Páč MS je sice fajn, ale vidět zápas na živo, tomu se prostě čučení na telku nevyrovná, a to ani čučení na ČR v nechvalně proslolém pajzlu - Beran. :o).(22.5.2017)

Pořad o lidových zvycích, oblečení, lidové kultuře. Tohle by měli sledovat hlavně mladí z měst, aby viděli, jak se na některých částech naší matičky země žije. Dobré, poučné, lidové. PS: v díle Vlčnovské vánoce mluví o zvycích můj strýc z xtého kolena Jožka Kužela pocházející z Vlčnova(16.1.2017)