Folklorika (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2007, 21 min

Ukázky jedinečné a nenahraditelné lidové architektury, snahy o jejich záchranu či zachování pro další generace i vzpomínání na staré časy s doprovodnou tradiční hudbou.(25.1.2014)

• hippyman

Po shlédnutí jednoho dílu je předčasné hodnotit celý pořad, ale domnívám se, že takové seriály jsou v dnešní době, kdy se tradice vytrácí a ustupuje materialistické a místy velice hektické šedi všedních dní, potřebné jako sůl. A to především pro děti, které leckdy bez tabletu nejdou ani na záchod, a jejich nejbližší kontakt s tradicí či řemeslem je mobilní hra, ve které vytáčí z virtuální hlíny na kruhu vázy.(15.4.2015)

Tak po pravdě, viděl sem jeden díl a to jen díky tomu, že to bylo o fanoušcích. Konkrétně o fanoušcích hokeje - Hradec Králové a pak fotbalu Převýšova. No, nechápu, proč tam zrovna dávali ten Převýšov - pár dědulů a babek, který choděj prostě jen tak na fotbal, sice celej život, ale prostě tam jen čučej :o). U toho hokeje sem se dozvěděl docela dost o našich "vůdcích" (to zní strašně tohle slovo). Takže rozhovory se šéfem kotle a se šéfem choreo tvůrců potěšil. No, a když teď skončilo to MS v hokeji, začíná vokurková sezóna, tak nezbejvá než se těšit na další sezónu v Hradci. Páč MS je sice fajn, ale vidět zápas na živo, tomu se prostě čučení na telku nevyrovná, a to ani čučení na ČR v nechvalně proslolém pajzlu - Beran. :o).(22.5.2017)

Souhlasím se SKA uživatelem. Někdy je tam příliš moc složitých keců a někdy vůbec nic. Určitě by to vypadalo líp kdyby to nikdo nekomentoval a doprovázela to vhodná hudba. Nebo kdyby každých 5 minut řekli informaci, kterou si člověk zapamatuje. Ale není to zas tak špatný dokument. Je dobré se něco dozvědět o místních tradicích.(3.1.2010)

• Johny303

I kdybych se o folklor zajímal, tak provedení toho dokumentu je naprosto nezáživné. Navíc ten díl, který jsem viděl (skoro) celý, nebyl o ničem jiném, než o neustálém omílání hanáčtiny a jejím zachování pro budoucí generace - no, já si zase myslím, že lépe by udělali, kdyby se naučili normálně česky.(20.2.2016)