Reklama

Reklama

Emmina první podprsenka

  • Mexiko El brassier de Emma
všechny plakáty

Obsahy(1)

Twist, rock'n'roll, Marilyn Monroe a UFO, takové bylo dospívání v šedesátých letech. Milý rodinný film o jednom z těch období v životě, kdy si člověk musí uvědomit, že něco známého končí a něco neznámého začíná. V tomto případě je to Emma. Třináctiletá holka, jejíž sestra odjela do Paříže studovat a ona zůstala v Mexico City jen s rodiči, sama na všechny zmatky dospívání. Kolem se tančí twist a rock'n roll, člověk vyráží do kosmu, v rádiu nadšeným hlasem oznamují přílety mimozešťanů a v časopisech září svým úsměvem a poprsím neodolatelná Marilyn Monroe. Emmě kromě sestry nic nechybí anebo že by ano? Všechno kolem ní je stejné jako dřív a přece není. Kde je tedy ta záhada? Že by se měnila ona? Pozoruhodná mexická režisérka Maryse Sistachová zaujala již v roce 2001 na MFF v Karlových Varech svou syrovou studií sociálních nerovností v současném Mexiku na příběhu dvou spolužaček Fialkový parfém (2000). V Karlových Varech za něj dostala Zvláštní uznání a doma v Mexiku většinu výročních filmových cen Ariel. Emmina první podprsenka se vrací do stejného období - dívčího dospívání, tentokrát však jako retro film s laskavým nadhledem a hravostí let šedesátých. Mladičká herečka Sofía Espinosaová (Emma) patří k velkým nadějím mexického filmu, s režisérkou již natočila jiný pozoruhodný film La niňa en la piedra - Dívka na kameni (2006). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

Freemantle 

všechny recenze uživatele

Po obřím úspěchu, který režisérka Marisa Sistach sklidila za vskutku syrově překrásný snímek "Fialkový parfém", následuje film, na který jsem se těšil... nedokázal jsem jej ale dodívat do konce, protože nebylo nic, co by mě zaujalo a připoutalo. Zůstává ale pravdou, že mexické filmy mají své nezaměnitelné kouzlo a podání barev, které se jen tak nevidí. ()

alambert 

všechny recenze uživatele

Náhodou jsem viděl velmi brzo po sobě dva filmy, kde má hlavní roli podprsenka, oba z roku 2007, oba se odehrávájí v minulosti a v obou je matka hlavní hrdinky nemocná. Nicméně musím říct, že jejich kvalita je dosti rozdílná. Nevím, který je kopie kterého, ale tenhle je jednoznačně ten horší. Věřte mi, že to nejlepší z tohole filmu, jsou závěrečné titulky (díky příjemné hudbě). Co se týče všeho ostatního, jsem otráven a lituji času, stráveného sledováním tohoto filmu. Jinak ten druhý film doporučuji: 32A ()

Reklama

FoxMulder 

všechny recenze uživatele

Film o ničem, který se celou dobu snaží tvářít, že je o něčem, ale dlouho mu to nevydrží... Pár pěkných her s kamerou plus klasické americké auťáky a... už nic. Tento film mi vůbec nesedl. Herecké výkony byly buď trapně přehnané a nebo naprosto mizerně amatérské jako z telenovely. K tomu se ten film taky blíží nejvíc. Nejen těmy hereckými etudami, ale i námětem a často i zpracováním. Tenhle barevný bonbon už nikdy... ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Opravdu velmi nenáročný a příjemný film. Vítané osvěžení pro nudný večer. Budu se opakovat, když řeknu, že ničím neurazí a ani nenadchne, ale přesto na něm něco je. Asi je to tím, že film pochází z Mexika a mexická tvorba je zvláštní, nemyslím telenovely. To je kapitola sama pro sebe. Průvodcem v příběhu nám byla třináctiletá Emma, která nejvíce touží po jediné věci, a to po podprsence. Všechno dění jsme sledovali jejíma očima. Vytouženou podprsenku jí nakonec přivezla sestra z Paříže a dala ji Emmě jako vánoční dárek, ze kterého měla samozřejmě největší radost. ()

thommas 

všechny recenze uživatele

Fialkový parfém po šesti letech vyvanul a z nedalekých vesnic zavanul pravý a nefalšovaný mexický kravín. Marisa Sistach natočila film pro dospívající dívky (toto konstatování je s velkým otazníkem) o tom, že jejich prsa rostou a s nimi občas i nádory. Spíše než film to působí jako naučné video na objednávku mexického ministerstva zdravotnictví pro prevenci rakovinových onemocnění prsu. Kamerové lahůdky a vtipný střih se topí pod kalným nánosem trapného příběhu. Doufejme, že Marisa odmítne nabídku od ministerstva režírovat film o prasátku, které si nemylo kopýtka tak dlouho, až na jeho chlíveček zaklepala A/H1N1. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama