Emmina první podprsenka

Marisa Sistach

José Buil

José Buil
  • alambert

Náhodou jsem viděl velmi brzo po sobě dva filmy, kde má hlavní roli podprsenka, oba z roku 2007, oba se odehrávájí v minulosti a v obou je matka hlavní hrdinky nemocná. Nicméně musím říct, že jejich kvalita je dosti rozdílná. Nevím, který je kopie kterého, ale tenhle je jednoznačně ten horší. Věřte mi, že to nejlepší z tohole filmu, jsou závěrečné titulky (díky příjemné hudbě). Co se týče všeho ostatního, jsem otráven a lituji času, stráveného sledováním tohoto filmu. Jinak ten druhý film doporučuji: 32A(6.10.2010)

Problémy dívčí (dospívání), nebo i ženské (možnost nemoci) se točí kolem poprsí. Do scénáře zapadne MM, nebo objevování vesmíru. Atmosféra 60. let navozena nenuceně. Zajímavá kamera (pohled ženských nad zničenými podprsenkami); střih, který sedne (nahmatání bulky/zvonek). Až přijdeš do školy, vem si slovník… Jj, ve slovníku se dá najít spoustu informací, nejen o meteorismu… Pěkně vypointovaný konec (viz stepik.p.).(12.8.2009)

• FoxMulder

Film o ničem, který se celou dobu snaží tvářít, že je o něčem, ale dlouho mu to nevydrží... Pár pěkných her s kamerou plus klasické americké auťáky a... už nic. Tento film mi vůbec nesedl. Herecké výkony byly buď trapně přehnané a nebo naprosto mizerně amatérské jako z telenovely. K tomu se ten film taky blíží nejvíc. Nejen těmy hereckými etudami, ale i námětem a často i zpracováním. Tenhle barevný bonbon už nikdy...(5.8.2009)

• Freemantle

Po obřím úspěchu, který režisérka Marisa Sistach sklidila za vskutku syrově překrásný snímek "Fialkový parfém", následuje film, na který jsem se těšil... nedokázal jsem jej ale dodívat do konce, protože nebylo nic, co by mě zaujalo a připoutalo. Zůstává ale pravdou, že mexické filmy mají své nezaměnitelné kouzlo a podání barev, které se jen tak nevidí.(4.8.2009)

Opravdu velmi nenáročný a příjemný film. Vítané osvěžení pro nudný večer. Budu se opakovat, když řeknu, že ničím neurazí a ani nenadchne, ale přesto na něm něco je. Asi je to tím, že film pochází z Mexika a mexická tvorba je zvláštní, nemyslím telenovely. To je kapitola sama pro sebe. Průvodcem v příběhu nám byla třináctiletá Emma, která nejvíce touží po jediné věci, a to po podprsence. Všechno dění jsme sledovali jejíma očima. Vytouženou podprsenku jí nakonec přivezla sestra z Paříže a dala ji Emmě jako vánoční dárek, ze kterého měla samozřejmě největší radost.(29.10.2009)