Reklama

Reklama

Režisér Hideo Nakata, kterého proslavily horory KRUH a TEMNÉ VODY, se tentokrát pustil do psychologického dramatu z internetového prostředí. William (Aaron Johnson) je na první pohled sympatický a přátelský mladík, jenž založí internetovou místnost. Na scénu přicházejí Emily (Hannah Murray), Eva (Imogen Poots), Jim (Matthew Beard) a Mo (Daniel Kaluuya). Každý z nich se potýká s různými problémy a hledají únik ve virtuálním světě. Když se Jim vyzpovídá ze svých problémů a přizná, že je na antidepresivech, William si začne s jeho životem pohrávat stejně jako s ostatními. Virtuální svět se postupně mění v krutou realitu. (VittaBella)

(více)

Recenze (37)

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Chatroom není špatný svojí myšlenkou a tím, co nám chtěl režisér sdělit. Jako celek bych film nenazýval jako horor, ale spíše jako drama/thriller. V tomto snímku jde o realitu, která je bohužel i tak krutá a i přes internet se dá kde kdo ovlivnit. Chatroom naráží na mládež, která tráví více času na internetu (chaty a podobný vymoženosti), než venku a chovají se jinak než normální lidi. Film neoslní svým zpracováním, dějem a ani ničím jiným, ale pointu má dobrou a já si z ní něco málo odnesl. Pro lidi kteří jsou hodně ovlivněny internetem doporučuji, aby se podívali právě na Chatroom a vzali si z něj nějaké ponaučení... 6/10 = 60% ()

heyda 

všechny recenze uživatele

Odpad ani náhodou. To se tu zas nějací primitivečkové musí zviditelňovat. Minimálně nápad, který je dnes asi nejvíce aktuální a to sociální sítě, se musí pochválit. A mě osobně se líbil i vizuál. Co je ale horší, to je výběr herců a nesmyslně napsaný postavy. Chápu, že je všude kolem nás spousta nešťastných lidí a mnozí se uchylují k životu pouze na netu, ale tohle bylo až příliš křečovitý a nepravděpodobný. Trochu mě zklamalo napětí, které bych si představoval tísnivější a určitě by nebylo na škodu natočit i pár krvavých scén. Horor to není ani prvky thrilleru to nemá, to už vám tu všichni vykecali. Je to psychologické drama, nic víc nic míň. Takže za velmi zajímavý originální nápad a skvělý vizuál dávám 2 hvězdičky. Nicméně dost mě mrzí nevyužitý obsahový potenciál. 45% ()

Reklama

ricci.s odpad!

všechny recenze uživatele

Úplne súhlasím s užívateľom LIVINGDEAD. A to som poriadne prekvapený, lebo sa to nestáva často, ale tentokrát má na 100% pravdu. Mal som vážne psychické a fyzické problémy toto dopozerať a po hodine trápenia som si to aj ja musel pustiť zrýchlene. A nielen, že to nie je horor ani thriller, nie je to dokonca ani dráma, pretože drámy by mali mať aspoň minimálny emocionálny dopad na diváka. Toto nemalo nič, akurát myšlienku, aký je internet nebezpečný, ale o tom viem aj bez pozretia tohto filmu. Bolo to ináč strašne predimenzované a chaoticky nakrútené, takýto scenár a strih mi vôbec nevyhovujú. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,Chcete si promluvit o těch, které nenávidíte?“..... Představte si virtuální chatovací místnost. Jsem sám, pak přisedne holobrádek s rybičkama, vzduch oživí 2 roštěnky a nechybí zamilovanej černoušek. Svět chatu převedený do vizuální podoby má obstojnej vizuál a zajímavej námět. Příběh několika dětí, kteří se nedokáží vypořádat se svými problémy a místo naděje na internetu nalézají anonymní našeptávače myšlenek je však pouhou roztaženou krátkou povídkou, které dělá jméno Hideo Nakata. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem závislej a jedu na chatu. 2.) Hledám inspiraci do soutěže ,,Jak nejlépe zkazit dítěti den“. 3.) Jsem dítě se spoustou problémů a místo pobytu v ústavu, dávám přednost pobytu na síti. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Zas ma rozosmiala primitivita tunajších horror fans. Prečo je ten film odpad? Lebo to neni horor (!), logicky; Mňa minule sklamali Transformeri, chcel som z nich prírodopisný dokument! Ty vole.. Fakt, že myšlienka je fajn, rovnako ako že je ťažko realizovateľná; ťažko, aby to pôsobilo reálne. Nápad cool, dalo sa s tým celkom vyhrať a Nakatu to asi bavilo. Vôbec som nechcel dávať podpriemerné hodnotenie, naopak, chcel som negovať hodnotenia škodcov, vyššou známkou. No a ďalší fakt je stopáž, pre ktorú asi v polke začalo ubúdať zábavnosti, a tá zaujímavá myšlienka, sa začala sama topiť v téme na ktorú nemala hercov, namiesto aby rozoberala, kritizovala, a venovala sa neobmedzeným možnostiam chatových miestností, ako to robila prvých 45 minút. Priemer, preto čím je v svojom žánri, nie preto, čím nie je v žánri inom ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama