Naděje (studentský film)

Česko, 2009, 20 min

Jan Kobler

Jakub Vomáčka

Profesionálně odvedená práce, která zaskočí tím, jak moc "filmově" působí, přestože je pouhým studentským kraťasem (je očividný kladný přístup k západnímu stylu snímání). Scénář sice není výtrysk originality, ale to je bohatě vyváženo výbornou technickou stránkou, povedenou kamerou počínaje a dynamickým střihem konče. Kapitolou samou pro sebe je famózní instrumentální hudba Tatiany Mikové, která dle mého nemá v českém filmu konkurenci (doufejme, že nezůstane podobně přehlížená, jako talentovaná Rachel Portman). Pochvalu si zaslouží i vedení herců – všichni hrají naplno a od žádného jsem již dlouho neviděl tak soustředěný výkon. Malou facku za matoucí scénu sebevraždy a lehčí pokárání za přímočarý děj, který by v případě celovečerní stopáže narážel. Jinak absolutní spokojenost…(30.12.2009)

• Torision

Aha. Moc nevim, co k tomu napsat, protože tady nejde o film, ale jenom o scénu, která má sice kvalitní herce a jakžtakž i zpracování, ale nemá ani pointu a prostě nezaujme. Navíc mě naštvalo, že situace kolem Tomáše Kluse byla jenom načrtvnutá. Jako celovečerňák bych si to dokázal představit, takhle spíš než cokoli lituju ztracenejch dvaceti minut, který jsem mohl s poklidem věnovat Griffinovejm.(31.1.2010)

• nevermore

Je mi líto, tohle mě nenadchlo, ač zajímavý námět, výsledek nezaujal. Mádlovi v Naději nevěřim téměř nic, ne, že bych proti němu něco vyloženě měl (zato Etzlera vážně nemusim), nevadí mi, ale to jeho skuhrání zde je opravdu nepřesvědčivé. A aby tomu dodal trochu věrohodnosti, umocní výkon vulgaritou, protože v expresivitě je působivost, ale spíš to vyznívá tragikomicky. Zkrátka přílišné tlačení na pilu.(28.10.2009)

• fafa1

Dle mého názoru je to v celku povedený, studenstký snímek. Nijak nevyniká, ovšem také nikoho nepohorší. Spíše mě překvapila relativně nízká úroveň hraní jinak velmi kvalitních herců. Jiří Mádl polovinu filmu prokašlal a ani Cibulková s Etzlerem nepředvedli výkon hodný jejich "slávy". Přesto si to zaslouží alespoň ty 2* . Jednu za dobrý nápad. Druhou pak, i když to autor půvdně nezamýšlel, v tomto filmu výborně ukázal, jak dobří herci nemusí vždy znamenat dobrý film.(20.6.2011)

• VojtisekII

Profesionálně udělaný film, který je neuvěřitelně špatně vyprávěný. Chyby nevyplývají jen ze špatného scénáře (scénář je nakonec "pouze" technická záležitost a dá se opravit), jsou hlouběji zakořeněné (v přístupu režiséra ke světu a k médiu). Jan Kobler bude točit filmy podobné Haggisově Crash, což nemyslím jako pochvalu, ale on to tak pravděpodobně bude brát.(14.5.2013)