poster

Naděje (studentský film)

Drama

Česko, 2009, 20 min

Režie:

Jan Kobler

Střih:

Jakub Vomáčka
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nevermore
  *

  Je mi líto, tohle mě nenadchlo, ač zajímavý námět, výsledek nezaujal. Mádlovi v Naději nevěřim téměř nic, ne, že bych proti němu něco vyloženě měl (zato Etzlera vážně nemusim), nevadí mi, ale to jeho skuhrání zde je opravdu nepřesvědčivé. A aby tomu dodal trochu věrohodnosti, umocní výkon vulgaritou, protože v expresivitě je působivost, ale spíš to vyznívá tragikomicky. Zkrátka přílišné tlačení na pilu.(28.10.2009)

 • charlosina
  **

  Byly tam momenty, které vypadaly nadějně (co se filmařské budoucnosti Jana Koblera týče). Ale byly tam i chvíle, které ty jiskřičky udusaly do ticha. Rozehrát na poli dvaceti minut tolik motivů, jako je umírající syn na AIDS; narušený vztah s otcem; touha zemřít náhle a ne čekat, až si pro mě přijde; rozhodování matky, zda-li má svému synovi "pomoci" či nikoliv; etické a rodičovské zásady; nenaplněné sny mladého atleta... to je hodně velké sousto na tak malém talíři.(11.1.2011)

 • Renesco
  odpad!

  Tvůrci si zřejmě opravdu mysleli, že tvoří nejzávažnější drama roku s nejaktuálnějšími tématy. Dopadlo to ale jako klasická česká soap opera s dávkou takových emocí, které nemohou oslovit a procesem identifikace s postavami oblažit už ani upracované hospodyňky v domácnosti, natož pak G&L publikum, lidi nemocné AIDS, nebo dokonce Mádlův fanklub. Groteska bez humoru.(7.11.2009)

 • Davies182
  *

  Tak tohle vůbec nevyšlo... Jediné, co dokáži ocenit, je celkový vizuál filmu: to, jak je z něj cítit určitá profesionalita v oblasti kamery a střihu. Na studentský film drží vše poměrně pohromadě a celé to alespoň nevypadá jako amatérský filmeček party nadšenců. Běžecké záběry byly pěkné... Zde ale veškeré plusy končí. Je mi jasné, že to tvůrci mysleli dobře, jenže tak hutný námět a šokující dialogy potřebují věrohodnost. A tu jsem ani přes jediného ze zůčastněných herců necítil. Zůstává otázkou, proč se Mádl nesnažil více; nadávky z jeho úst mě ke konci už vážně iritovaly. Režisérovi držím palce do budoucna.(17.3.2010)

 • Tom Hardy
  ****

  Profesionálně odvedená práce, která zaskočí tím, jak moc "filmově" působí, přestože je pouhým studentským kraťasem (je očividný kladný přístup k západnímu stylu snímání). Scénář sice není výtrysk originality, ale to je bohatě vyváženo výbornou technickou stránkou, povedenou kamerou počínaje a dynamickým střihem konče. Kapitolou samou pro sebe je famózní instrumentální hudba Tatiany Mikové, která dle mého nemá v českém filmu konkurenci (doufejme, že nezůstane podobně přehlížená, jako talentovaná Rachel Portman). Pochvalu si zaslouží i vedení herců – všichni hrají naplno a od žádného jsem již dlouho neviděl tak soustředěný výkon. Malou facku za matoucí scénu sebevraždy a lehčí pokárání za přímočarý děj, který by v případě celovečerní stopáže narážel. Jinak absolutní spokojenost…(30.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace