Reklama

Reklama

VOD (1)

Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 447)

POMO 

všechny recenze uživatele

Red je „kostýmová šaškáreň“ so senilnou zápletkou, v ktorej ide viacej o jednotlivé atrakcie ako o hutnosť celku. Dobre sa pobavíte, užijete si Willisa hrajúceho Willisa, Malkovicha spomínajúceho na lepšie časy z Po prečítaní spáľte a kráľovnú Helen Mirren v bielych šatách, páliacu z ťažkotonážneho guľometu. Lepší scenár mohol zabezpečiť jeden z najlepších filmov roku, ale bohužiaľ. Karl Urban má nakročené do výrazných úloh v áčkových trhákoch. Schwentke, krúžiaci okolo neho na križovatke, povýšil bayovskú otočku okolo borca s búchačkou v ruke na balet. Presne medzi 3* a 4*, a k štyrom sa prikláňam preto, lebo tri som dal Resident Evil: Afterlife :) ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Proluky natahované slovní vaty bych klidně vynahradil ve prospěch akce, kterou Schwentke zvládá docela s přehledem. Za ty momenty, kdy se penzionovaní agenti baví nad tím, že za jejich mládí nebývala SS (Secret Service ;-)) taková banda sucharů, palce nahoru, protože herci si to užívají na plné obrátky. Absence silnějšího záporáka a hutnějšího děje mi ale nedovolí tu čtvrtou přihodit. 3 a ½. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Naprosto rutinní nenáročná zábavka zajímavá jen sešlostí hereckých osobností. Tím mám na mysli jejich shromáždění, i když v případě Morgana Freemana vlastně i sešlost věkem:) Jak Schwentke ukázal svými Men In Black... ó, pardon, RIPD, a herci druhým dílem REDu, snesitelnost rozhodně nedodával tomuhle podniku pan režisér. Víc je o tom asi škoda psát, nejlepší scény jsou stejně všechny v traileru;) Tedy pokud vás nebude extrémně bavit jak se Willis oblizuje s Mary-Louise Parker. Ale pokud budete někomu mít doporučit čistou žánrovku, která si na nic nehraje a naopak se nebojí si ze sebe dělat legraci (viz třeba bazukerka), a ten dotyčný ideálně nebude mít ještě moc nakoukáno, směle ukažte na tohle. A protože Helen Mirren zjevně o své vitalitě pramenící z bohatého sexuálního života (s manželem, Panem Režisérem Hackfordem;)) nekecá, nakonec přece jenom dám těch 70%, i když jsem o tom musel dlouze přemýšlet:) ()

Cival 

všechny recenze uživatele

50%. Utahané jak pobyt v domově důchodců. Je sympatické sledovat, jak si stárnoucí pánové hrají a utahují si ze sebe. Ale tenhle žánrový příspěvek má sám artrózu, jíž je usedlý, sterilní a celkově dost rozbředlý styl, proto je utrpení jej sledovat. Malý plus za přesnou Mary-Louise Parker, minus za kompletně rozkradenou hudbu. Několikanásobně slabší než tady výrazně hůře hodnocená oddychovka Mr. and Mrs. Smith - osobně jen za přítomnost oblíbených hereckých tváří body přičítat nehodlám. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Rozverné Eskapády Důchodců rychle excitují diváka rozhodně energickým divadlem. Rapidně expandující děj roztomile evokuje dobu rozmachu excelentních děl. **** Prostě nenáročná oddychovka, kde Wyliž zase našel Meklejna, Volnomuž Daisy a Malkovič LSD, prokazující, že to ti dědci od osmdesátých let stále ještě nezapomněli. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (22)

  • Red je zkratka slov "Retired Extremely Dangerous" ("Ve výslužbě, extrémně nebezpečný"). (Olík)
  • Kvůli své roli se musela Helen Mirren (Victoria) naučit střílet, což si sama herečka pochvalovala. (Lynette)

Související novinky

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

...a našli režiséra. Z prvního Red se vyklubal obstojný hit, pěkně se prodával na blu-ray a DVD a nejmenovaná kabelová televize díky vysoké sledovanosti hraje film zhruba třikrát denně. Už nějakou… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (více)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (více)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)

Reklama

Reklama