Reklama

Reklama

Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 453)

robbiee 

všechny recenze uživatele

[imdb: 7.4/10] | me: Je radosť vidieť tento herecký výber. Takéto zloženie pri tomto žánre býva čoraz viac raritou a o to viac poteší. Nie je to síce film, ktorý sa zapíše do análov, ale o to nejde. Je to pohodová funny comedy, ktorá využíva všetok herecký potenciál vo svoj prospech. Akčná komédia správne odľahčená a vyvážená tak, aby sa ku každému dostala dávka dobrej akcie a zábavy. Ja proste fajn vidieť ich všetkých pokope ako borcov, ktorí sú stále the best. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Režisérovi sa podarilo dať dokopy samé hviezdy a je vidno, že ich to bavilo. Tú pohodu sa podarilo preniesť aj na plátno a vznikla príjemná akčná komédia. Humor funguje, akčné scény sú fajn a potešilo ma, že vo filme zaznie moje meno Igor. Som rád, že ma B. Willis nezabil. Osobne ma najviac zaujal K. Urban, ktorému to tu seklo. Sympatický herec, ktorý sa v hollywode nestratí. V istých momentoch a uhloch kamery mi pripomínal B. Pitta... čím to je? Film ubehne ako voda, ale napriek tomu som čakal málinko viac. Na príjemný večer to ale stačí. 70%. ()

Reklama

Krouťák 

všechny recenze uživatele

Jedna hollywoodská ikona vedle druhý, solidní hlášky a vymazlený akčně / komediální scény - takhle bych charakterizoval tento výtvor. Ani si neumim si představit, jaká musela být při natáčení sranda. Malkovich ? To byla opravdu trefa do černého! Rovněž jsem velice rád, že se Bruce po méně povedených filmech (Surrogates & Cop Out ) taky ukázal v kvalitním snímku a doufám, že se loňský rok nebude na starý kolena opakovat :-). Retired Extremely Dangerous za 80%. ()

Madison 

všechny recenze uživatele

Skvelá filmová zábava, ktorá prekonala moje skromné očakávania. Po pomerne mdlej sci-fi romantike natočil Schwentke prekvapivo svižnú, herecky famóznu (Helen Mirren predsa nevidíme so samopalom v ruke každý deň :-) akčnú komédiu, ktorá je minimálne o úroveň lepšia než mierne kŕčovitý Knight and Day a chaoticky zostrihaný A-team. K tomu nekonečné hrdinské eskapády, McClaneov neodolateľný šarm, Malkovichove vraždiace chúťky či brilantná dvojica Brian Cox - Helen Mirren (,,můj zajíčku" :-) Scenár si neodpustil narážky na akčné thrilery 90. rokov a celé to má neskutočne príjemnú, nostalgickú atmosféru. Po druhom pozretí to u mňa, pravdepodobne, vytiahne aj na 5*. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Viděli jste už někdy nějaký akční film? Ne? Tak to je RED přesně pro Vás! Předpokládám ale, že jste nevylezli z jeskyně (ledaže byste tam měli wifi), a tak se budete nejspíš trochu nudit. Občas budete obdivovat rozkošnou Mary-Louise Parker, většinu času se budete zřejmě usmívat, sem tam blaženě, sem tam nad klišovitostí každé scény, ale rozhodně Helen Mirren s kulometem. Bruce, Morgan i John jsou relativně pořád ve formě a Julian McMahon má charisma, přesto se s takovou plejádou určitě dalo udělat víc než jen rutinní akční komedie. Možná v rukou schopnějšího režiséra. Trochu škoda. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (24)

  • Obyvatelé Toronta netušili, že se ve městě natáčí film a opakovaně hlásili policii střelbu. (Krouťák)
  • Severoamerické tržby byly 90,4 milionu dolarů, celosvětové pak 199 mil. (NIRO)

Související novinky

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

...a našli režiséra. Z prvního Red se vyklubal obstojný hit, pěkně se prodával na blu-ray a DVD a nejmenovaná kabelová televize díky vysoké sledovanosti hraje film zhruba třikrát denně. Už nějakou… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (více)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (více)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)

Reklama

Reklama