Reklama

Reklama

Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 453)

Madison 

všechny recenze uživatele

Skvelá filmová zábava, ktorá prekonala moje skromné očakávania. Po pomerne mdlej sci-fi romantike natočil Schwentke prekvapivo svižnú, herecky famóznu (Helen Mirren predsa nevidíme so samopalom v ruke každý deň :-) akčnú komédiu, ktorá je minimálne o úroveň lepšia než mierne kŕčovitý Knight and Day a chaoticky zostrihaný A-team. K tomu nekonečné hrdinské eskapády, McClaneov neodolateľný šarm, Malkovichove vraždiace chúťky či brilantná dvojica Brian Cox - Helen Mirren (,,můj zajíčku" :-) Scenár si neodpustil narážky na akčné thrilery 90. rokov a celé to má neskutočne príjemnú, nostalgickú atmosféru. Po druhom pozretí to u mňa, pravdepodobne, vytiahne aj na 5*. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

CIA, a snad ani žádná jiná dobročinná organizace, by neměla nechávat vraždit své veterány. Oni se totiž v důchodu trošku nudí, výbušného materiálu si uškudlili dostatek a do záchrany svého života jsou ochotni vložit víc, než agenti sloužící jednu osmičku za druhou. Jenže kdyby to CIA nečinila, tak by nevznikl tento zábavný film a to by byla velká škoda. Malkovichovy kreace jsou totiž neskutečně zábavné, Willisovo frajerské vystupování z roztočeného auta zase značně inspirativní a pohodový návrat důchodců na bojiště snad i dává zapomenout na to, že je to chvílemi hrozná hovadina. ()

Reklama

Falko 

všechny recenze uživatele

Myslim si, ze tato akcna pecka sa vydarila a to nielen vdaka hviezdnemu obsadeniu, ale aj vdaka tomu, ze ak tento film o par rokov objavim v telke na nejakom programe, urcite si ho rad znovu zopakujem. Bruce Willis je pre tieto ulohy uz niekolko rokov stvoreny, Malkovichove grimasy typu: ,,Mozem ho konecne odbachnut?" ma vzdy pobavili, Morgana Freemana mam rad v kazdom filme, ale dost ma z traileru zaujimala aj Helen Mirren a la Rambo v zenskom prevedeni, ktoru mam este stale v pamäti ako kralovnu Alzbetu II. z roku 2006 :-) Paradne rozdielne ulohy, nie? Prekvapil ma aj Richard Dreyfuss, ktoreho som skoro ani nespoznal, kedze ho mam stale v pamäti ako dobrackeho ucitela z dramy OPUS PANA HOLLANDA (1995) a v tomto filme si s chutou zahral zaporaka. Skutocne som premyslal aj nad 5*, ale nieco mi tu ku piatej hviezdicke chybalo, ale aj tak sa oplati tuto zabavnu akcnu komediu vidiet... 04.11.2010 _______ Bruce Willis - (Frank Moses) +++ John Malkovich - (Marvin Boggs) +++ Morgan Freeman - (Joe Matheson) +++ Helen Mirren - (Victoria) +++ Mary-Louise Parker - (Sarah Ross) +++ Karl Urban - (William Cooper) +++ Ernest Borgnine - (Henry) +++ Richard Dreyfuss - (Alexander Dunning) +++ Brian Cox - (Ivan Simanov) +++ Hudba: Christophe Beck +++ (Videl v kine 02.11.2010) +++ ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Kdybych se už měl dobrovolně začít pravidelně dívat na akční komedie, tak bych preferoval něco podobného Red. Dávka humoru a akce byla ve výborném poměru, ale hlavně je to o hercích. Osamělý drsňák Bruce Willis to celé táhne, ale ostatní rozhodně nezaostávají. Ať už John Malkovich jako totální pošuk (růžové prasátko nebo běh s bombou stály fakt zato), getlemanský kmet Morgan Freeman ("Nejsem mrtvej. Jenom v důchodu") nebo elegance sama v podání Hellen Mirren (každá scéna, kde vyprazdňuje zásobníky rozličných zbraní je prostě a jednoduše úsměvná). Jen mě trochu překvapilo angažování (pro mě docela neznámé a trochu nevýrazné) Mary-Louise Parker ala "Brucegirl" (čekal bych na jejím místě někoho známějšího a také, snad se dotyčná neurazí, možná i víc sexy :-) ). Krapet nedůvěryhodná změna chování agenta a závěr z Moldávie jsou trochu ze slabšího soudku, ale jinak jsem se u tohoto pohodového filmu s nadhledem bavil. "Tři kulky do hrudníku. Když jsem se probral...věděl jsem, že mě pořád miluje. Jinak by mě střelila do hlavy." ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jak to ten Wilda dělá ? On je snad starší než naše republika a pořád je to frajer největší, kterýmu nemám problém uvěřit libovolnou akční scénu. Malkovich byl totální ! Jeho běhu s bombou se budu smát i ze spaní. Trošku mě tam sral Morgan Freeman a ten jeho připitomělej úsměv. Jsem si z toho jeho úsměvu připadal jak Freemanův vnouček. Už chybělo jenom aby vytáhnul přesnídavku a řekl papej. Oproti tomu třeba holčíčí skvadra byla super, hlavně teda Helen Mirren, kdo by to ní řek, že se z ní vyvine takováhle akční babča. Film má ve svém menu akci, humor i romantiku, a především větší než malé množství nadhledu. V mém hodnocení se odráží skvělej pocit, který jsem z filmu měl a pocity jsou v mém případě rozhodující faktory při mém hodnocení. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (23)

  • Film vznikl podle stejnojmenné třídílné komiksové minisérie, která vycházela v letech 2003 - 2004. (NickHarper)
  • Čierna limuzína, ktorú šoféruje Ivan (Brian Cox), je GAZ-M14, známy pod ľudovým názvom Čajka. (m.a.t.o.)

Související novinky

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

...a našli režiséra. Z prvního Red se vyklubal obstojný hit, pěkně se prodával na blu-ray a DVD a nejmenovaná kabelová televize díky vysoké sledovanosti hraje film zhruba třikrát denně. Už nějakou… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (více)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (více)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)

Reklama

Reklama