Reklama

Reklama

Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 453)

HOCKEYKA 

všechny recenze uživatele

Tak trochu absurdna akcna komedia,ktora vlastne ani nie je komediou,ale chvilami drsnou a chvilami usmevnou parodiou na Willisovky osemdesiatych a devatdesiatych rokov.Skvele herecke obsadenie na cele so stale vybornym Bruceom Willisom a skutocne roztomilou Mary-Louise Parker,ktorym to spolu nesmierne pristalo.Malkowich,Freeman,Mirren a ostatni su len ceresnickou na torte.Najviac ma asi zaujal Karl Urban,zaujimavy to typek,ktory by to mohol niekam dotiahnut. Skvele bitky,dynamicky priebeh,bravurne zvladnute akcne sceny.Skratka dobre. ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Skvele obsadenie, kde chemia fungovala na sto percent. Romanticky Bruce, drsna Helen, roztomila Mary, sialeny John a Morgan, ktory s plezirom obdivuje zenske zadocky :D A vsetci dohromady hlaskuju jedna radost a je len tazko vybrat jednu scenu, ktora by vsetko charakterizovala, pretoze do konca filmu sa neprestanete uchechtavat :) naozaj vyborna zalezitost. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Konečně Bruce hraje! v pořádém filmu. RED je vysloveně rodinný film u kterého si najde svoje babička, děda, máma, táta i malý(á)/velký(á) dítě. Zápletka je stará jako žánr sám a vlastně i většina osazenstva, ale vystačí pro sérii sympatických eskapád jednoho zaprášeného týmu agentů. O nejlepší porci gagů se postaral John Malkovich, který má tyhle paranoidní magory v malíku... tenhle je mimochodem jeden z nejlepších. Rostomilý Karl Urban je tu využit primárně pro akčnější/bitkařské pasáže a Schwentkeho, už nyní jistě patentovaný, 720° záběr je moc povedený. Rozhodně moc příjemné překvapení. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Schwentke by musel být něco víc než jen učenlivý rutinér, aby RED byl něco víc než jen solidní záležitost. Poskládané je to pěkně dynamicky, ale styl to má odkoukaný odjinud, čili rozhodně ne konzistentní. Příběh je komiksově nadsazený a ve filmové naraci vyhlíží banálně až hrůza. Jenže staré páky jsou žůžové a práce jim jde od ruky. A tak jsem se nakonec výborně bavil a odcházel s přesvědčením, že kdyby to dostal do rukou vynalézavý kormidelník, mohla by tahle plavba setsakra dávat. Takhle "jenom" dobře zabaví. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Stará garda v tak trochu oldschool akčňáku. Celý je to natočený s lehkostí, má to švih, je to vtipný, výborný akční scény a skvěle to odsejpá. Jenom ty dialogy občas drhnou. Schwentke se zase o kousek překonal a natočil akční překvapení roku, které se může směle měřit s letošní akční elitou. A navíc mu hodně pomáhají herci. Bruce Willis už dlouho nebyl tak cool, Malkovich si to vyloženě užívá, Karl Urban je drsnej, Helen Mirren nevypadá s bouchačkou trapně a Mary-Louise Parker se svým úsměvem nikdy nic nezkazí. Ostatní herci jsou taky fajn, už dlouho jsem neviděl tak nabušený obsazení, ve kterým by i tu nejvedlejší postavu hrál trošku známej ksicht. Sympatický akční nášup skoro jak ze staré školy, ve kterém se pořád něco děje a člověk se nenudí. Takové filmy mě nikdy neomrzí.80% ()

Galerie (80)

Zajímavosti (23)

  • Film byl dodáván do kin pod názvem "Cooper". (MeanWhile)
  • Red je zkratka slov "Retired Extremely Dangerous" ("Ve výslužbě, extrémně nebezpečný"). (Olík)

Související novinky

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

...a našli režiséra. Z prvního Red se vyklubal obstojný hit, pěkně se prodával na blu-ray a DVD a nejmenovaná kabelová televize díky vysoké sledovanosti hraje film zhruba třikrát denně. Už nějakou… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (více)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (více)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)

Reklama

Reklama