Rozpočet $58miliónovTržby USA $90,380,162Tržby Celosvetovo $199,006,387Tržby za predaj Blu-ray v USA $17,134,164 //počet predaných kusov 861,361Tržby za predaj DVD v USA $36,180,654 //počet predaných kusov 2,946,605║ Tento rok 2010 vyšiel slušne aj po akčnej stránke(Parchanti, A-Team), uletenosť tomuto akčnému nárezu samozrejme nechýba a od Smrtonosnej pasce 4 si Bruce Willis konečne našiel opäť úlohu ktorá mu najviac sedí, pekne sa ukázali aj Freeman, Malkovich a Helen Mirren, fakt zaujímavý tím. A režisér Schwentke celkom slušne režisérsky obstál. bžunda /videl v kine: 80%/(10.12.2010)

[imdb: 7.4/10] | me: Je radosť vidieť tento herecký výber. Takéto zloženie pri tomto žánre býva čoraz viac raritou a o to viac poteší. Nie je to síce film, ktorý sa zapíše do análov, ale o to nejde. Je to pohodová funny comedy, ktorá využíva všetok herecký potenciál vo svoj prospech. Akčná komédia správne odľahčená a vyvážená tak, aby sa ku každému dostala dávka dobrej akcie a zábavy. Ja proste fajn vidieť ich všetkých pokope ako borcov, ktorí sú stále the best.(22.10.2010)

Old man my ass!!! Príjemné prekvapenie so slušnými akčnými scénami a bandou baviacich sa (polo)dôchodcov. Trochu prepracovať zápletku, zľahka skrátiť, zhutniť a mohla to byť akčná pecka roka. Ale už aj takto je to zábavnejšie ako A-Team a Knigh & Day dokopy. Navyše si môžete predstavovať, že Willis tu hrá tú istú postavu ako v Expendables. 7/10(14.10.2010)

S malou a odhodlanou skupinou jde učinit cokoliv.... To takhle před vánoci rozebere zvláštní jednotka Frankovi barák, a parádní nenáročnej odvaz, kterej dá vzpomenout na starý dobrý zábavný časy, kdy B.Willis zachraňoval (nejen) svoji prdel může začít. Téměř celej film mám na ksichtě takovej ten spokojenej škleb, až mě chytá křeč. Na těch manících v důchodu je totiž vidět, že se neberou vážně a parádně si to užívají. Tak na viděnou STAROUŠCI! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) V roce 1981 jsem byl v Guatemale. U San Benita. 2.) Jako politik potřebuji zjistit, jak si v americe pomáhají s omezením výdajů na výsluhové náležitosti. 3.) Děda má doma plyšový růžový prase. 4.) Chci se vloupat do CIA a nevím, kam zajít pro radu. 5.) Jsem v důchodu, mám holou hlavu a Kaufland je můj revír. Zajímá mě, co ještě potřebuje extrémně nebezpečnej důchodce? PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ * Víte, že? Kvartetu akčních důchodců (B.W., M.F., H.M., J.M.) bylo v roce 2010 dohromady 250 let?(10.1.2011)

Podle stejnojmenné komiksové minisérie Warrena Ellise a kreslíře Cully Hamnera (moje věta, kterou úspěšně převzal i distributor) vznikl nesmírně zábavný akční film, který má s komiksovou předlohou společný název, jména dvou postav, a asi 5 minut děje. Pak se cesty obou děl nenávratně rozcházejí, drsný komiksový Frank Moses jde vystřílet Langley, filmový Frank Moses (Bruce Willis) se vydává na mnohem komičtější a složitější cestu, na které ho doprovází samé herecké superstars. A je to teda jízda. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že od filmu můžu očekávat úplně cokoliv - stalo se tak ve chvíli, kdy se na scéně objevila babča s RPG - ale pak už jsem si jen a jen užíval:)(14.12.2010)

• - Red je zkratka slov "Retired Extremely Dangerous", které by se daly přeložit jako "V důchodu, ale extrémně nebezpečný". (Olík)

• - Jednu z hlavných postáv hrá Morgan Freeman a zhodou náhod je názov filmu totožný s menom postavy, ktorú stvárnil vo filme Vykúpenie z väznice Shawshank. (HUMOOOO)

• - Film vznikl podle stejnomené komiksové trilogie z roku 2003-2004. (NickHarper)