Nemůžu si pomoct, ale IMHO ty nejlepší scény z celého filmu obsahují oba trailery, které zde najdete. Tím sice Red nechci nijak srážet, ale zrovna u filmu s takovýmhle obsazení a námětem bych čekal o trochu víc. Nicméně je fajn vidět, že si to (většinou) stará parta náležitě užívá (John Malkovich a Helen Mirren jsou špičky tohoto vtipného ledovce) a že Schwentke zvládne i akční komedii, protože speciálně na tenhle žánr jsou lidi potřeba jako sůl. Jednoznačný plus je i to, že zde nenajdete prakticky žádné hluché, či zbytečné místo. Film běží stejně rychle, jako byste Usaina Bolta nadopovali adrenalinem a řekli mu "chlapče, teď tu stovku musíš zvládnout pod pět vteřin". Zkrátka a dobře - pokud jste neviděli trailery, tak říkám s chutí do toho, budete se bavit! Pokud trailery máte nakoukané, tak říkám, abyste si tento film rozhodně nenechali ujít, ale nesmíte být pak zklamaní z toho, že prakticky lepších vtípků se vám nedostane. Jsem zvědavý, jak to bude po druhé projekci. 70 %.(26.10.2010)

Skvelá filmová zábava, ktorá prekonala moje skromné očakávania. Po pomerne mdlej sci-fi romantike natočil Schwentke prekvapivo svižnú, herecky famóznu (Helen Mirren predsa nevidíme so samopalom v ruke každý deň :-) akčnú komédiu, ktorá je minimálne o úroveň lepšia než mierne kŕčovitý Knight and Day a chaoticky zostrihaný A-team. K tomu nekonečné hrdinské eskapády, McClaneov neodolateľný šarm, Malkovichove vraždiace chúťky či brilantná dvojica Brian Cox - Helen Mirren (,,můj zajíčku" :-) Scenár si neodpustil narážky na akčné thrilery 90. rokov a celé to má neskutočne príjemnú, nostalgickú atmosféru. Po druhom pozretí to u mňa, pravdepodobne, vytiahne aj na 5*.(10.7.2012)

Kdybych se už měl dobrovolně začít pravidelně dívat na akční komedie, tak bych preferoval něco podobného Red. Dávka humoru a akce byla ve výborném poměru, ale hlavně je to o hercích. Osamělý drsňák Bruce Willis to celé táhne, ale ostatní rozhodně nezaostávají. Ať už John Malkovich jako totální pošuk (růžové prasátko nebo běh s bombou stály fakt zato), getlemanský kmet Morgan Freeman ("Nejsem mrtvej. Jenom v důchodu") nebo elegance sama v podání Hellen Mirren (každá scéna, kde vyprazdňuje zásobníky rozličných zbraní je prostě a jednoduše úsměvná). Jen mě trochu překvapilo angažování (pro mě docela neznámé a trochu nevýrazné) Mary-Louise Parker ala "Brucegirl" (čekal bych na jejím místě někoho známějšího a také, snad se dotyčná neurazí, možná i víc sexy :-) ). Krapet nedůvěryhodná změna chování agenta a závěr z Moldávie jsou trochu ze slabšího soudku, ale jinak jsem se u tohoto pohodového filmu s nadhledem bavil. "Tři kulky do hrudníku. Když jsem se probral...věděl jsem, že mě pořád miluje. Jinak by mě střelila do hlavy."(8.9.2011)

Neměl jsem žádná očekávání a dostal jsem perfektní akční film. Už jsem si myslel, že Bruce Willis patří do starého železa, ale tím, co předvedl v tomto filmu, mě naprosto uchvátil. Kromě něj jsou výborní takřka všichni hlavní představitelé (John Malkovich, Karl Urban, Helen Mirren), možná kromě Mary-Louise Parker, ale dá se na ní zvyknout. Jediné, co mě trošku zamrzelo byl nedostatek prostoru pro Morgana Freemana, toho mi bylo líto. Akční pasáže byly dechberoucí (nejvíc borecký ta scéna, jak Frank lehounce vystoupí z točícího se auta) a užíval jsem si to opravdu hodně. Fakt se těšim na druhý díl, který přijde už letos...90%(19.1.2013)

Old man my ass!!! Príjemné prekvapenie so slušnými akčnými scénami a bandou baviacich sa (polo)dôchodcov. Trochu prepracovať zápletku, zľahka skrátiť, zhutniť a mohla to byť akčná pecka roka. Ale už aj takto je to zábavnejšie ako A-Team a Knigh & Day dokopy. Navyše si môžete predstavovať, že Willis tu hrá tú istú postavu ako v Expendables. 7/10(14.10.2010)