Old man my ass!!! Príjemné prekvapenie so slušnými akčnými scénami a bandou baviacich sa (polo)dôchodcov. Trochu prepracovať zápletku, zľahka skrátiť, zhutniť a mohla to byť akčná pecka roka. Ale už aj takto je to zábavnejšie ako A-Team a Knigh & Day dokopy. Navyše si môžete predstavovať, že Willis tu hrá tú istú postavu ako v Expendables. 7/10(14.10.2010)

Ano Willis opět Willisem, Malkovich potrhlým Malkovichem a Freeman hodným staříkem Freemanem. Dávám "jen" tři protože před tímto filmem jsem byl na Social Network a nějak si nemůžu hvězdičkově pomoci. Jinak super scéna jak Willis tančí s bouchačkou kolem ve smyku točícího se auta.Trošku mi tam vadila ta jeho partnerka, že se z ní v krátkém průběhu stávala jedna z nich.(3.11.2010)

Skvele obsadenie, kde chemia fungovala na sto percent. Romanticky Bruce, drsna Helen, roztomila Mary, sialeny John a Morgan, ktory s plezirom obdivuje zenske zadocky :D A vsetci dohromady hlaskuju jedna radost a je len tazko vybrat jednu scenu, ktora by vsetko charakterizovala, pretoze do konca filmu sa neprestanete uchechtavat :) naozaj vyborna zalezitost.(15.10.2010)

Red je atypický jedině v tom, že si jinak výhradně neakční herci, snad s výjimkou Willise, zahráli hlavní roli ex speciálních agentů v akční komedii s příšerně děravým scénářem a hudbou, která na každém kroku svojí snahou nahodit uvolněný feeling vzdáleně připomíná lehkost a eleganci Dannyho parťáků. Někomu tenhle fakt může připadat cool, někdo může kroutit hlavou. Originalitu nápadu se senior agenty ale tvůrcům v tomhle nelze upřít. Bohužel kvalitativně se na špičku nedosáhne ne proto, že by to nebyl dostatečně uvědomělý, či pomalý snímek. Ale tím jak je sterilní a půlka filmu je v podstatě jen generické střídání lokací, které je završeno tou či onou akční scénou.(24.7.2015)

Kdybych se už měl dobrovolně začít pravidelně dívat na akční komedie, tak bych preferoval něco podobného Red. Dávka humoru a akce byla ve výborném poměru, ale hlavně je to o hercích. Osamělý drsňák Bruce Willis to celé táhne, ale ostatní rozhodně nezaostávají. Ať už John Malkovich jako totální pošuk (růžové prasátko nebo běh s bombou stály fakt zato), getlemanský kmet Morgan Freeman ("Nejsem mrtvej. Jenom v důchodu") nebo elegance sama v podání Hellen Mirren (každá scéna, kde vyprazdňuje zásobníky rozličných zbraní je prostě a jednoduše úsměvná). Jen mě trochu překvapilo angažování (pro mě docela neznámé a trochu nevýrazné) Mary-Louise Parker ala "Brucegirl" (čekal bych na jejím místě někoho známějšího a také, snad se dotyčná neurazí, možná i víc sexy :-) ). Krapet nedůvěryhodná změna chování agenta a závěr z Moldávie jsou trochu ze slabšího soudku, ale jinak jsem se u tohoto pohodového filmu s nadhledem bavil. "Tři kulky do hrudníku. Když jsem se probral...věděl jsem, že mě pořád miluje. Jinak by mě střelila do hlavy."(8.9.2011)

• - Do kin posíláno s falešným názvem "Cooper". (MeanWhile)

• - Hudební motiv, který se ve filmu několikrát opakuje, se objevil již ve filmu Duplicity (2009) a je dílem skladatele Jamese Newtona Howarda. (Elegnor)

• - Film vznikl podle stejnomené komiksové trilogie z roku 2003-2004. (NickHarper)