[imdb: 7.4/10] | me: Je radosť vidieť tento herecký výber. Takéto zloženie pri tomto žánre býva čoraz viac raritou a o to viac poteší. Nie je to síce film, ktorý sa zapíše do análov, ale o to nejde. Je to pohodová funny comedy, ktorá využíva všetok herecký potenciál vo svoj prospech. Akčná komédia správne odľahčená a vyvážená tak, aby sa ku každému dostala dávka dobrej akcie a zábavy. Ja proste fajn vidieť ich všetkých pokope ako borcov, ktorí sú stále the best.(22.10.2010)

Viděli jste už někdy nějaký akční film? Ne? Tak to je RED přesně pro Vás! Předpokládám ale, že jste nevylezli z jeskyně (ledaže byste tam měli wifi), a tak se budete nejspíš trochu nudit. Občas budete obdivovat rozkošnou Mary-Louise Parker, většinu času se budete zřejmě usmívat, sem tam blaženě, sem tam nad klišovitostí každé scény, ale rozhodně Helen Mirren s kulometem. Bruce, Morgan i John jsou relativně pořád ve formě a Julian McMahon má charisma, přesto se s takovou plejádou určitě dalo udělat víc než jen rutinní akční komedie. Možná v rukou schopnějšího režiséra. Trochu škoda.(8.3.2011)

• choze

Komiks je de facto vážná thrillerová one man show, film komediální týmovka. Slušná otočka o 180 stupňů po vzoru Toma Cruise, který zase udělal z týmovky MISSION: IMPOSSIBLE vlastní one man show. Po akční stránce pro mě tahle luxusně obsazená špiónská srandička šlape dobře, po stránce komediální mě úplně míjí až docela irituje. Kolem a kolem si z toho budu pamatovat jen Helen Mirren, která vystřihla tak stylovou zabijákyni, že by si zasloužila by si spin-off.(30.10.2010)

Jak to ten Wilda dělá ? On je snad starší než naše republika a pořád je to frajer největší, kterýmu nemám problém uvěřit libovolnou akční scénu. Malkovich byl totální ! Jeho běhu s bombou se budu smát i ze spaní. Trošku mě tam sral Morgan Freeman a ten jeho připitomělej úsměv. Jsem si z toho jeho úsměvu připadal jak Freemanův vnouček. Už chybělo jenom aby vytáhnul přesnídavku a řekl papej. Oproti tomu třeba holčíčí skvadra byla super, hlavně teda Helen Mirren, kdo by to ní řek, že se z ní vyvine takováhle akční babča. Film má ve svém menu akci, humor i romantiku, a především větší než malé množství nadhledu. V mém hodnocení se odráží skvělej pocit, který jsem z filmu měl a pocity jsou v mém případě rozhodující faktory při mém hodnocení.(11.11.2010)

Myslim si, ze tato akcna pecka sa vydarila a to nielen vdaka hviezdnemu obsadeniu, ale aj vdaka tomu, ze ak tento film o par rokov objavim v telke na nejakom programe, urcite si ho rad znovu zopakujem. Bruce Willis je pre tieto ulohy uz niekolko rokov stvoreny, Malkovichove grimasy typu: ,,Mozem ho konecne odbachnut?" ma vzdy pobavili, Morgana Freemana mam rad v kazdom filme, ale dost ma z traileru zaujimala aj Helen Mirren a la Rambo v zenskom prevedeni, ktoru mam este stale v pamäti ako kralovnu Alzbetu II. z roku 2006 :-) Paradne rozdielne ulohy, nie? Prekvapil ma aj Richard Dreyfuss, ktoreho som skoro ani nespoznal, kedze ho mam stale v pamäti ako dobrackeho ucitela z dramy OPUS PANA HOLLANDA (1995) a v tomto filme si s chutou zahral zaporaka. Skutocne som premyslal aj nad 5*, ale nieco mi tu ku piatej hviezdicke chybalo, ale aj tak sa oplati tuto zabavnu akcnu komediu vidiet... 04.11.2010 _______ Bruce Willis - (Frank Moses) +++ John Malkovich - (Marvin Boggs) +++ Morgan Freeman - (Joe Matheson) +++ Helen Mirren - (Victoria) +++ Mary-Louise Parker - (Sarah Ross) +++ Karl Urban - (William Cooper) +++ Ernest Borgnine - (Henry) +++ Richard Dreyfuss - (Alexander Dunning) +++ Brian Cox - (Ivan Simanov) +++ Hudba: Christophe Beck +++ (Videl v kine 02.11.2010) +++(4.11.2010)

• - Datum narození Franka Mosese, které měl napsané ve svých dokumentech, bylo odhaleno jako 19. 3. 1955, což je opravdové datum narození Bruce Willise. (MeanWhile)

• - Postavu Marvina Boggse měl hrát John C. Reilly, nakonec ho nahradil John Malkovich. (Elwanelyn)

• - Red je zkratka slov "Retired Extremely Dangerous", které by se daly přeložit jako "V důchodu, ale extrémně nebezpečný". (Olík)