Čekal jsem trochu víc akce, ale asi s přibývajícím věkem akčních hvězd ubývá i švih. Neříkám, že ten film je špatný, to ne. Po dlouhé době zase "něco". Je tam ovšem těch několik "ale".(27.4.2011)

Neřekl bych, že RED je nudné... Jako mnohem větší problém vnímám podivnou neujasněnost, co vlastně chtěli tvůrci natočit. Dá se předpokládat, že to asi mělo být bráno s nadhledem a většina scén nadhled má, kromě několika scén, které nadhled naprosto postrádají. Měla to být asi komedie, protože herci občas říkají vtipné věci, ale občas taky ne. Atd atd... Film naťukává hodně věcí, ale žádnou z nich nedělá pořádně, což má za důsledek to, že ani ten herecký ansámbl nejde pořádně na dřeň (kromě famózního Urbana)... A když se do filmu neponoří naplno herci, tak stěží pak divák...(12.2.2011)

Ohraná šablona, zajímavá pouze tím nadhledem a ruku v ruce s ním jdoucím obsazením (Ernest Borgnine!), každopádně, pro mě je to málo.(13.3.2011)

„Vy ste mi tu vysával?“ – „Trocha. Mali ste tu špinavo.“ V roku 2010 vzniklo veľa tímoviek (THE EXPENDABLES, A-TEAM, PREDÁTORI) a toto nebola najhoršia (najhorší boli LOSERS). Pri pozeraní som sa cítil príjemne, občas som sa smial (facka, Moldavsko) a akcia bola strhujúca (spôsob, akým Bruce Willis vystúpi z policajného auta). Ale tým najlepším, čo snímka ponúka, je kasting. Vidieť za jedným stolom ironického fešáka Willisa, Helen Mirrenovú s rotačným guľometom, Morgana Freemana v parádnej uniforme a nadrogovaného Johna Malkovicha, je sila. Čo potom ešte, keď vedľa stojí pochmúrny Karl Urban, zaláskovaný Rus Ivan Briana Coxa, roztopašná Mary-Louise Parkerová, zlý Richard Dreyfuss a dokonca Ernest Borgine z DIVOKEJ BANDY! Dialógy sú suché („Mám 80 a rakovinu pečene, čo mi môžu urobiť?“ – „Zastreliť.“) a hlášky odrovnávajúce („Keď budeme potrebovať tvoju pomoc, prinesieme ti štetku na hajzel.“). Prečo teda „len“ 60%? Lebo je to zbytočne dlhé, chémia medzi hercami bola menšia, ako som dúfal a má to predvídateľný scenár (identitu „toho, kto je za všetkým“ som odhalil hneď).(18.4.2011)

• choze

Komiks je de facto vážná thrillerová one man show, film komediální týmovka. Slušná otočka o 180 stupňů po vzoru Toma Cruise, který zase udělal z týmovky MISSION: IMPOSSIBLE vlastní one man show. Po akční stránce pro mě tahle luxusně obsazená špiónská srandička šlape dobře, po stránce komediální mě úplně míjí až docela irituje. Kolem a kolem si z toho budu pamatovat jen Helen Mirren, která vystřihla tak stylovou zabijákyni, že by si zasloužila by si spin-off.(30.10.2010)

• - Film vznikl podle stejnomené komiksové trilogie z roku 2003-2004. (NickHarper)

• - V úvodnej scéne vidíme na budíku 6:00, keď však Willis príde do kuchyne, na hodinách je 7:00. (Johnny.ARN)

• - Red je zkratka slov "Retired Extremely Dangerous", které by se daly přeložit jako "V důchodu, ale extrémně nebezpečný". (Olík)