Rozpočet $58miliónovTržby USA $90,380,162Tržby Celosvetovo $199,006,387Tržby za predaj Blu-ray v USA $17,134,164 //počet predaných kusov 861,361Tržby za predaj DVD v USA $36,180,654 //počet predaných kusov 2,946,605║ Tento rok 2010 vyšiel slušne aj po akčnej stránke(Parchanti, A-Team), uletenosť tomuto akčnému nárezu samozrejme nechýba a od Smrtonosnej pasce 4 si Bruce Willis konečne našiel opäť úlohu ktorá mu najviac sedí, pekne sa ukázali aj Freeman, Malkovich a Helen Mirren, fakt zaujímavý tím. A režisér Schwentke celkom slušne režisérsky obstál. bžunda /videl v kine: 80%/(10.12.2010)

Důchodci opět v akci a mají nabito. Trocha té nostalgie rozhodně neuškodila, stejně jako Brucovo vystoupení z policejního auta uprostřed hodin. Najít v dnešní době podařenou akční jízdu s nadsázkou a dobrými herci v opravdu zvláštních rolích je skoro nemožné, takže RED prostě nejde hodnotit pod 4*. Dát si souboj mezi nastupující a odcházející generací bych si poprosil ještě jednou, ale už to určitě nebude ono. Bruce už si těžko s pomalu, ale jistě stoupajícím Karlem Urbanem příště prohodí dveře... Ovšem královna královen Hellen Mirren s "little friend" M16A4 nebo Browning M2HB? To se neodmítá.(6.2.2011)

Totálne uletená akčná komédia, ktorá má našťastie výborných hercov (od Brucea Willisa, cez zdrogovaného Johna Malkovicha a naozaj extrémne nebezpečnú Helen Mirren, až po Briana Coxa), ale bohužiaľ nezaujímavý scenár. RED netreba brať vážne, skôr s poriadnym nadhľadom. Toľko vystrieľanej munície som už dávno v žiadnom filme nevidel. A pozrel by som si aj pokračovanie v Moldavsku.(21.1.2012)

Jak to ten Wilda dělá ? On je snad starší než naše republika a pořád je to frajer největší, kterýmu nemám problém uvěřit libovolnou akční scénu. Malkovich byl totální ! Jeho běhu s bombou se budu smát i ze spaní. Trošku mě tam sral Morgan Freeman a ten jeho připitomělej úsměv. Jsem si z toho jeho úsměvu připadal jak Freemanův vnouček. Už chybělo jenom aby vytáhnul přesnídavku a řekl papej. Oproti tomu třeba holčíčí skvadra byla super, hlavně teda Helen Mirren, kdo by to ní řek, že se z ní vyvine takováhle akční babča. Film má ve svém menu akci, humor i romantiku, a především větší než malé množství nadhledu. V mém hodnocení se odráží skvělej pocit, který jsem z filmu měl a pocity jsou v mém případě rozhodující faktory při mém hodnocení.(11.11.2010)

Akční komedie Red ve výslužbě a extrémně nebezpeční je lehce ironický titulem, který je jednak žánrovou poctou starším hercům v čele s Brucem Willisem a také oddechovým filmem, který střídá akční honičky a černý humor. John Malkovich a Morgan Freeman zdatně konkurují svým mladším kolegům, protože jim neschází nejen vtip, ale zvládají i akční scény. Největším překvapením v obsazení je účast britské herečky Helen Mirren, která je držitelkou Oscara za roli Alžběty II. ve filmu Královna. Jako agentka ve filmu si skvěle rozumí se samopalem a opět nachází svou dávnou lásku. V dalších rolích se objeví Mary-Louise Parker a Karl Urban jako mladý zabiják, který posléze najde pochopení pro vysloužilé důchodce. Red není první, ani poslední veteránskou poctou žánru a hercům např: Sylvester Stallone před pár týdny uvedl své Postradatelné, kam pro změnu pozval všechny akční hvězdy včetně Bruce Willise! Takže se máme na co těšit! I tam můžou dostat dostatek prostoru jako v Red kde Bruce Willis dostal k dispozici celé bloky ve Francouzské čtvrti, aby se mohl vyřádit.(9.11.2011)