I když je únosce letadla přemožen, pořád ještě hrozí nebezpečí. Nikdo neví, kam ukryl časovanou bombu. (oficiální text distributora)

ScreamJay

No jo, další typická Německá podívaná, zaflákaná krimi. Kdo by řek, že je únos letadla originálním námětem, pochyboval bych o jeho duševním zdraví. Nutno uznat, že originální může být tak leda zpracování, nikoliv kostra. V tomhle díle nekonečné krimi série vsadili spíš na tu psychologickou stránku věci a namísto kulometů nabyli argumentujícími zástupy poldíků. Občas všechno proložili zpomalenými záběry, které v kombinaci s docela ucházející hudbou evokují podobné zpomalené momenty u dvojky Terminátora. Jasně, ulítlé srovnání, ale co tak najít na produktu z běžícího pásu od výrobce k zákazníkovi (divákovi). Jeden moment mi ale přeci uvízl v paměti. Tedy ten z konce celého „filmu,“ kdy se ležíce kryjí tři postavy a syn hlavního hrdiny co sám o sobě místo teenagera vypadá na takovou zašlou třicítku procedí dojemně mezi zuby: „Tati, já chci domů.“ Takže jako v regále supermarketu na zlevněné konzumno, za 2 hvězdičky s tím konstatováním, že na pozdní večery co nemůžete usnout dobrá ukolébavka. ()