Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Při nepřehledné přestřelce v hotelu je zabit policista a druhý těžce zraněn. Zdá se, že se jednalo o zásah protidrogového oddělení, namířený proti marockému dealerovi. Policie postupně rozplétá složitou síť zločinu a zjišťuje, že všechno je jinak... Tři muži se chystají vtrhnout do hotelového pokoje, kde se vzápětí rozpoutá nepřehledná přestřelka. Když se na místo dostaví Lannert a Bootz, lékařka oznamuje, že jsou čtyři mrtví, z toho jeden policista. Policie měla na mušce marockého dealera Elzara, který byl i se svým komplicem také zabit. Jürgen Wolf, vedoucí oddělení drog, a Sven Wippermann vyvázli bez zranění. Na scénu přichází i Dieter Mendt z oblastní kriminálky a zuří: muž v koupelně, který vypadá jako mrtvý, ale ještě žije, je jeho tajný agent a protidrogové jeho práci zmařilo. Agent je převezen do nemocnice a operován, později ale umírá.
Na místě se najde jeho nahrávka z akce, která je ale podivným způsobem náhle ukončena. Zdá se, že někdo přeřízl drát. Wolf měl během akce telefonní hovor, prý od syna, což se ukáže jako lež. Wolf i Wippermann vypovídají naprosto shodně, což Lannerta vede k domněnce, že tu není vše v pořádku: spíš to vypadá na soukromý zásah. Ovšem jak se ukáže, ani drogy, ani peníze za ně nechybějí.
Lannert se v té době seznamuje se svou sousedkou Lonou Wegnerovou, která si k němu přijde něco vypůjčit. Sejdou se pak znovu a dobře si popovídají. Lona ho seznámí se svým bratrem a přáteli, mnohem mladšími než on. Zdá se, že se mezi nimi rodí pevnější pouto.
Bootz nese celou záležitost velice těžce, protože Wippermann je jeho osobní přítel a jemu vadí Lannertovy narážky na Wippermannovo a Wolfovo podezřelé chování. Svenova informátorka Carmen Benzeová potvrdí, že z peněz ani drog nic nechybělo, právě tolik mělo být při schůzce prodáno. Bootz žádá o stažení z případu, Alvarezová ale nesouhlasí.
Wolf i Wippermann jsou několikrát vyslýcháni, zejména v souvislosti s přerušenou nahrávkou tajného agenta. Bootz se domnívá, že by mu přítel mohl říct pravdu, ale nepochodí. Na nahrávce objeví analýza slova „Zavolej mi". Přijde se na to, že Wolf se pokusil vymazat agentovu nahrávku svým mobilem. Wolfovi měl zavolat Wippermann. Co se tedy v hotelovém pokoji skutečně odehrálo?
Při akci, při které Wippermann a Wolf chtějí zadržet dalšího překupníka, se Wippermann dostane do nebezpečí života – visí na zdi a pomalu mu docházejí síly – Wolf ale úmyslně váhá mu pomoci a nechá ho spadnout. Wippermann ale naštěstí přežije.
Pak se policisté soustředí na Dietera Mendta a přijdou na to, že chtěl odstranit Elzara a zmocnit se peněz za drogy. Tip na velký obchod dostal od informátorky, narkomanky Carmen Benzeové, které slíbil u soudu menší trest. Když se ale ukázalo, že to vůbec nemá v úmyslu, Carmen ve zlosti poslala do hotelového pokoje Wolfa. Vyjde najevo, že Mendt se už delší dobu obohacuje braním peněz a také zboží drogovým kurýrům. Ve spisech Wippermanna a Wolfa objeví Lannert a Bootz případ dvou dívek, který vyšetřovali, když Elzar omámil a hrubě zneužil dvě dívky, z nichž jedna vzápětí spáchala sebevraždu. A tak se zátah na nebezpečného dealera mění v soukromý akt pomsty Wippermanna a Wolfa, kteří nemohli snést, že Elzar odešel od soudu bez trestu. Vtrhli do pokoje a bez varování ho zastřelili. Mendt v tom viděl možnost, jak provést kšeft svého života a přijít si na půl milionu eur. Bootz je zklamaný, že se do celé věci zapletl i Wippermann, který je stále v nemocnici. Mendt je zadržen, a když si jdou Lannert s Bootzem pro Wolfa, ten se zmocní Bootze a ohrožuje ho pistolí. Lannert zasáhne a přesvědčí Wolfa, aby to nedělal. Po této události se zdá, že z obou parťáků budou konečně přátelé. (oficiální text distributora)

(více)

Galerie (19)

Reklama

Reklama