Reklama

Reklama

Místo činu - 2003 (2003) (série)


Brémy - Řeznická láska (S34E27)

(epizoda)
  • Německo Die Liebe der Schlachter

Obsahy(1)

Komisařka Inga Lürsenová pomáhá dceři se stěhováním do nového bytu – aby se konečně osamostatnila. Helena tím ale není nijak nadšená. A právě v tomto domě najde paní Dortschyová, která hledá svou kočku, ve sprše mrtvou mladou sousedku Sandru Wiemannovou. Tvrdí, že Sandra se už jednou pokusila o sebevraždu... Vyšetřování vede Nils Stedefreund, Inga má volno, ale samozřejmě se i ona pustí do pátrání...
Hovoří s domácím Walterem Jehkem, který je očividně přesvědčený, že mu žádná žena neodolá. V přízemí je řeznictví manželů Hanse a Lisy Pietschových. Lisa nemůže zapomenout na dceru, která před lety zemřela při automobilové nehodě. V zaměstnání o mrtvé Sandře nevědí nic konkrétního, zdá se jen, že si hledala nový byt...
Inga a Helenou se nechají pozvat na kávu sousedkou Angelou Sobiechovou, která žije sama s dcerkou Paulinou, která měla očividně Sandru velmi ráda. Zato její matka jen těžko skrývá nechuť k mrtvé blondýnce.
Vyšetřování brzy odhalí, že Jehke měl jednou pohlavní styk s Lisou. Chtěl by ve známosti pokračovat, ale Lisa to rozhodně odmítá. Její manžel Hans měl už zase delší čas poměr se Sandrou, která nechtěla žít v jednom domě s jeho ženou, a proto hledala nový byt. Vyjde najevo, že Lisa se se Sandrou ostře pohádala, když ji přišla požádat, aby nechala manžela na pokoji. To ale není vše: manželovi přizná, že Sandru zabila. Hans chce jít okamžitě na policii, Lisa má ale panickou hrůzu z vězení. Přizná nevěru s Walterem, což Hansem otřese. Když se pak ocitne sama v obchodě, Walter Jehke jí přinese růži a pak se ji pokusí znásilnit. Její křik uslyší Hans, přiběhne a Waltera od ní násilím odtrhne. Pak do něj strčí tak, že Jehke se zátylkem nabodne na řeznický hák. Je okamžitě mrtvý. Hans opět navrhuje, aby šli na policii, hájil přece jen svou ženu, kterou chtěl domácí znásilnit, Lisa ale znovu odmítá. Oba přemýšlejí, jak se zbavit mrtvoly a pak ji prozatím strčí do mrazicího boxu.
Pátrání ukáže, že někdo anonymně Sandru udal, že se živí prostitucí, což ovšem nebyla pravda. Inga zjistí, že to byla Angela: osamělá žena se nejprve se Sandrou spřátelila, ta ale začala později dávat přednost Pietschovým a Angela docela prostě žárlila.
Mezitím se v domě provalí, že je Inga od policie. Přestože není ve službě, pokračuje v pátrání mezi obyvateli domu. Domácí Jehke se pochopitelně začne brzy pohřešovat.
Policie vyhledá i rodiče Sandry, od kterých se dozví, že jejich dcera si často vymýšlela. V dětství měla traumatizující autonehodu: srazilo ji auto, v němž jela rodina s chlapcem, který následkem střetu zemřel. Její osud připomněl Lise případ dcerky Marie, proto si zprvu Sandru zamilovala.
Paní Dortschyová prozradí, že Sandra neměla ráda domácího a jednou – při lidové slavnosti – si z něj ošklivě vystřelila, takže se stal terčem posměchu.
Když Stedefreund odhalí před Pietschovými, že policie ví o poměru Hanse s mrtvou, oba zuřivě zapírají. Ovšem v soukromí mezi nimi dochází ke stále prudším hádkám. Lisa nesnese pomyšlení, že by ji manžel opustil. Teď se ale musí urychleně zbavit těla, protože policie prohledává jejich byt i obchod. Hans úmyslně nabourá auto Ingy, aby odvedl její pozornost, a oba pak v hustém dešti jedou hodit svázané tělo do řeky. Ještě v loďce se ale znovu pohádají a Lisa vytáhne na manžela nůž. Perou se o něj a spadnou do vody. Když se vrátí, policistům je divné, že jsou sedačky v autě promočené. Oba manželé putují na komisařství. Opět srdnatě lžou – v parku prý uklouzli a spadli do jezírka. Jsou tedy vzápětí propuštěni, přestože jim policisté nevěří.
Lisa je ovšem u konce s nervy. Nejprve oznámí manželovi, že až všechno skončí, může od ní odejít. Rozhodne se ale, že oba otráví jedem na krysy. Hans ale spořádá velkou porci, zatímco ona jí jen velmi málo. Hans upadne do bezvědomí a Inga náhodně oknem uvidí jeho bezvládné tělo na pohovce. Rozbije okno a vtrhne dovnitř. Lisa ji ohrožuje nožem a nakonec omráčí. Ale to už je na místě policie. Hans je mrtvý, Lisu čeká vězení. (oficiální text distributora)

(více)

Reklama

Reklama