Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skupina maskovaných teroristů se pokusí z věznice unést odsouzeného dr. Karla Böhma. Akce se nezdaří jeden únosce spáchá sebevraždu a ostatní utečou. Vyšetřováním případu je pověřen komisař Schimanski, dr. Böhm však odmítá spolupracovat. Tvrdí, že nemá tušení, kdo a proč by o něj mohl mít zájem. Neúspěšní teroristé se však nechtějí vzdát. Svou pozornost teď zaměří na Schimanského. Tentokrát už úspěšně provedou únos devítiletého Simona, syna Schimanského přítelkyně, a výměnou za jeho život požadují Böhmovo propuštění (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tady není co řešit už první záběr......mistr Schimanski předvádí v posteli mazling s nějakou sexy kočkou mě navnadil, samozřejmě nesmí chybět ani pivko, no a mezitím někde jinde akční scéna jak poleno a je jasný, že tentokrát to bude pěkně tvrdej dílek. Thanner se nám plácá po diskotéch a loví nějakou mlaďounkou krev, aby následný ráno měl opičku. Mezi tím se to všechno vysere takovým způsobem, že případ zásahne přímo do nejbližšího okolí Schimiho a rázem je z toho osobní záležitost. Schimi opět sere na ofiko postupy, takže se do stává do tradičního střetu s Kislingem. No a následuje hodně akční finále, který se v rámci série stává kultovní, protože v tomhle dílu poprvé zazní skladba, která už navždy patří k Schimimu "midnight lady" , to sem úplně roztál blahem. Ale aby sis nemyslel (a), že Schimi je jen tvrďák, postelovej král a prvotřídní ochlasta, umí dát k dobru i moudro "Podle mě je svět jedna velká prdel, levá půlka jsou Američani, prává půlka jsou Rusové a Evropa je ta díra uprostřed." Tady není co řešit, tenhle díl je na plnou palbu. ()

Kovaja 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedná se o jeden z TOP dílů.Schimi chodí s krásnou blonďatou modelkou která má povedeného synka.Thanner chytá druhou mízu a oháklej paří na disce do ranních hodin s mladou holčinou.Ráno jede pro Horsta který jej zdrbe že ho v noci s Henschenem nemohli sehnat kvůli případu.Horst mu vyhubuje ať si šuká jak chce ale má si uvědomit že je pořád ve službě.Výborná je závěrečná scénka když Horst vysvětluje negrovi z Ameriky že svět je jedna velká prdel.Pravá půlka že sou amíci,levá rusové a díra uprostřed je evropa.To amíka nasere a vypálí Horstovi dělo jako prase, ten sebou plácne do kaluže a začíná hrát píseň Midnight Lady. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě dosud absolutně nejlegendárnější díl. Midnight Lady v plném proudu, urážky černochů, závěrečný pěstí a pád do kaluže, do toho zátah v bordelu, kde Schimiho poznává jedna tlustší děvka vedle druhé. No a mezi tím příběh o únosu kluka přítelkyně Schimiho. Snad dokonce i vyjímečný díl, kde Schimi má nějakou ženskou trvanlivěji jak půl hodiny v posteli. Výměna je absolutní klasika. Na to se dá koukat pořád a nikdy to neomrzí. Tannerovy tanečky na diskotéce s knírem tak dlouhým, že by s ním mohl bábám naproti němu sundavat kalhotky, tomu dodávají patřičnou korunu. Legendární epizoda. ()

sud 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O tom jak Schimi s nasazením života a na vlastní pěst zachraňuje synka své přítelkyně a dá se tomu uvěřit. A písnička Midnight Lady je se Schimim spjatá už navždy. Jenom škoda, že v závěru tu ránu tomu neg..., tedy, afroameričanovi nevrátil. 85%. ()

subic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

12. díl dvojice Schimanski a Thanner. Schimi tentokrát bydlí u velmi hezké mamky s malým klukem, kterého unesou a snaží se ho vyměnit za vězně. Schimi se při hledání toho kluka hezky vykoupe v řece, dostane párkrát přes držku, běhá, střílí, zátah v bordelu, kde Schimiho zdraví kdejaká štětule, dokonce Thanner zavítá v blejštivém sáčku na osmdesátkovou diskotéku, kde mohutně trsá a paří, no zkrátka takový lepší díl. 71% ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Policejní vozidlo s poznávací značkou DUBG 930, kterým Hänschen (Chiem van Houweninge) vyzvedne Schimanskiho (Götz George), se objevilo i ve filmu Místo činu - Zlomené květy (1987), avšak tentokrát jako taxi. (bo.rec)
  • V tejto epizóde je použitá pieseň "Midnight Lady" od Dietera Bohlena z Modern Talking. Naspieval ju anglický rockový spevák a bývalý člen skupiny Smokie, Chris Norman.
    (monalisa69)

Reklama

Reklama