Vlny za lodí (S15E04) (epizoda)

• Západní Německo

Kielwasser

Vlny za loďou

Krimi / Drama

Západní Německo, 1984, 1 h 31 min

7. díl dvojice Schimanski a Thanner. Film začne zátahem na smažky v nějakém tom jejich skvotu a najdou tam i jednu smažku usmaženou. Při výslechu smažek dojde na policii i Dr. Waldorf nahlásit vypouštění toxinů do Rýna. Jenže kdo nechal pak sejnou Waldorfa a taky šéfa odpadní firmy Kaisera. Jenže hlavní podezřelí ředitel chemičky Baumgarten je taky nalezen mrtvý. Za vším hledej ženskou. Policejní šéf Karl Königsberg slaví 58 narozeniny a manželka mu říká familiérně Karlíčku. Schimi poprvé jako boxer v ringu, i když zatím jen v tělocvičně - na to později naváže díl Schimanski: Eskadra (1997). A na konci Schimi už podruhé v kravatě a v obleku v nóbl restauraci. Takový průměrný díl skoro bez akce, až na let Schimiho helikoptérou a jeho skok na loď. Film doplňuje zajímavá hudba (Hermann Weindorf) nebo hitovka na konci z té doby (Panarama - In this World). 65%(21.2.2015)

Dobře napsaný a slušně zahraný příběh. Z hlediska hodnocení celého seriálu, respektive dílů se Schilmanskim rozhodně nadstandard. Překvapivě dobrý se mi zdál herecký výkon Elisabethy Kaza, ale možná za to mohla její němčina proplétaná francouzskými slovíčky. Stejně jako celá její postava to mělo jistou noblesu. celkový dojem: 70%(13.9.2006)

Vážnější epizoda z Horstova života, kde se ubralo chlastu a děvek, aby se vyšetřoval poměrně zajímavý případ vylejvání nějakejch kyselejch sraček do Rýna. Efektivní bylo, když Horst seskočí z vrtulníku na loď a okamžitě jedná. K tomu i ta francouzská šarmantní dáma měla něco do sebe. Rozuzlení pak jednoznačně jedno z těch zajímavějších a originálnějších. Vlny za lodí je jeden z těch vážnějších dílů, ale Horst a Tanner tu jsou pořád stejně skvělí.(19.2.2021)

Výborný dej a do toho sa hodiaca hudba. Ukázala sa tu bezútešnosť zamoreného Duisburgu, plného chemických a iných závodov a ľudí, ktorí potrebujú prácu a riskujú svoje zdravie a život. A mocní si napakovali vrecká. Realita 80 rokoch a nielen v Nemecku. Práve toto sa mi páči na celej sérii Miesto činu Duisburg, že všetky príbehy pôsobia tak reálne a tak depresívne, čomu napomohlo točenie príbehov priamo v meste a skvelé herecké výkony a dobre napísaný dej.Jediné, čo mi vadilo bol dabing postavy Elisabeth Kazovej, to jej šušlanie a iná výslovnosť boli dosť trápne.(15.4.2019)

První díly seriálu se Schimim jako detektivka docela ušly... stejně tak se mi líbila ta lehce sociální linka, v který se nesla poetika seriálu - jak to bylo všechno takový ošuntělý, ušmudlaný a jakoby německy "drsný". jako malý dítě jsem to docela hltal (i když mi to zřejmě z velký části indoktrinovala máma)(9.3.2007)