Reklama

Reklama

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (CinemArt)

(více)

Zajímavosti (53)

 • Emilia Clarke se stala fanynkou franšízy Terminátor poté, co byla nucena svým tehdy devítiletým bratrem se podívat na první dva filmy, když jí bylo 7–8 let. (JesterKruger)
 • Společně s prvním filmem se jedná o jediné dva filmy v terminátorském vesmíru, kde cestují časem obyčejní lidé. Ve všech ostatních filmech to byly buďto jenom Terminátoři (zabijáci či přeprogramovaní ochránci) nebo lidé s kybernetickými implantáty viz Grace Harper z filmu Terminátor: Temný osud (2019). (Jan.Kanak)
 • Celosvětová premiéra proběhla 21. června 2015 v Berlíně. (Varan)
 • I v tomto díle zazní dvě velmi známé ''Terminátoří'' hlášky. Tou první je: ''I'll be back (Já se vrátím),'' z úst Ochránce (Arnold Schwarzenegger) a druhou pronese Sarah Connor (Emilia Clarke): ''Come with me, if you wanna live (Pojď se mnou, jestli chceš žít).''  (Bube1)
 • Dne 5. září 2014 Paramount oznámil, že Terminator: Genesis bude první film v nové samostatné trilogii, se dvěma plánovanými pokračováními, které mají mít premiéru 19. května 2017 a 29. června 2018. Dne 24. února 2015 Schwarzenegger potvrdil, že se vrátí na pokračování. (Danny F.)
 • Počítačové efekty tvořil tým pod vedením Johna Rosengranta, který pracoval na všech předchozích dílech série. (jenik71)
 • Původní plán Jamesona Camerona už při natáčení Terminátora (1984) byl ten, že pošle do minulosti jak T-800, tak i T-1000, ale v tehdejší době na to nebyly dostatečně vyvinuté speciální efekty a i rozpočet byl menší. Vše se podařilo až v Terminátor Genisys. (DEXTER099)
 • Název filmu Terminator Genisys odkazuje na SYS neboli počítačový systém. (DEXTER099)
 • První film série, který obsahuje skrýté scény po závěrečných titulcích. (tedvidek94)
 • Terminator Genisys byl natočen pod pracovním názvem "Vista." Někteří lidé na place měli různé teorie o tom, co přesně "Vista" znamená, zatímco jiní věřili, že je to odkaz na Terminátorovu (Arnold Schwarzenegger) hlášku: "Hasta la vista". (tedvidek94)
 • Tvůrci filmu velice lpěli na detailech ohledně mladší verze T-800. Zatímco v předchozím T4 (2009) propůjčil 196centimetrový Roland Kickinger své tělo CGI tváři Arnolda Schwarzeneggera, tak v tomto díle ho zastupoval 188cm Brett Azar, který měří stejně jako Arnold. (CANNIBAL)
 • První film v sérii Terminátora, který je natočen digitálně. (Lucasion)
 • V traileru byla použita hudba z upoutávky na Úsvit planety opic (2014), kromě hudby mají filmy společného i Jasona Clarka v jedné z hlavních rolí a část děje odehrávající se v San Franciscu a na mostu Golden Gate Bridge. (romajz15)

Související novinky

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla…

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

05.07.2018

Fanoušci kultovního seriálu Rodina Sopránů mohou být klidní. Tedy, jak se to vezme. Prequelový film o mafiánské rodině v čele se zesnulým Jamesem Gandolfinim (Pravdivá romance, 8 MM) se po rocích…

Terminátor po mexicku?

Terminátor po mexicku?

22.11.2017

Tim Miller (Deadpool) se chystá režírovat nového Terminátora v produkci Jamese Camerona. Zapomeňte na Salvation a Genisys, jež se ukázaly být slepými uličkami. "Šestka" se vydá vlastní cestou a…

Cameron plánuje 3 nové díly Terminátora

Cameron plánuje 3 nové díly Terminátora

26.07.2017

Nejspíš vám neuniklo, že James Cameron pracuje na dalších čtyřech Avatarech. Do roku 2025 tak nebude režírovat nic jiného, rozhodně ale chce dohlédnout na vzkříšení Terminátora, jehož filmová práva…

Reklama

Reklama