Stačí jediný chybný krok a život se vám převrátí na ruby. Přesvědčit se o tom má univerzitní profesor Andrew Gentling (William Powell), který přilétá do Los Angeles, aby získal finanční prostředky pro novou univerzitu, kterou chce se svými kolegy založit. Večer v hotelovém baru nečekaně narazí na svou bývalou přítelkyni Catherine (Shelley Winters), kterou zná ještě z doby války. Catherine ho stále miluje, ale Andrew je šťastně ženatý a brání se jejím pokusům o nový vztah. Když na druhý den Catherine záhadně zmizí, Andrew se náhle stává pro policii hlavním podezřelým. A to je teprve začátek jeho problémů... (ilclassico)

Flego

Vcelku zábavný noir s populárnym Williamom Powellom. Noir vyzdvihujem preto, lebo titulky začínajú ako v komédii. ()

Dale

Powella mám rád a ani tu nesklamal, ale samotný príbeh je slabší. Máme tu prípad možnej vraždy (telo chýba), no od začiatku som vedel, ako to s tou vraždou vlastne bolo, rovnako aj s tým uhryznutím. Žiadny prekvapivý moment pre mňa tu nebol a tempo bolo poslabšie a či už tušíte, ako to skončí alebo nie, na konci cítite sklamanie, na čo vlastne bol dobrý ten film. ()

liquido26

Poměrně svižný a zábavný thriller o muži, který se snaží očistit z podezření ze zmizení (a možné vraždy) své bývalé přítelkyně a přitom ho pokouše pes, který má pravděpodobně vzteklinu. ___ William Powell si vede dobře v netypicky nekomediální roli. Shelley Winters je stejně nesympatická, protivná a otravná jako vždy. ()

Martin741

Cester Erskine je u SK a CZ koncin hodne neznamy reziser, a natocil len par filmov. Toto je vyslovene pre fajnsmekry ... vyborne tema obvinenie zo zmiznutia manzelky, a chlapa este pokuse besny pes /teda asi bol besny, to tu nebolo iste/ ...... kazdopadne za seba to jednoznacne beriem . 75 % ()

Topco

Veľmi príjemný noir (áno, jednoznačne noir), ktorý svoju odľahčenú, vtipnú formu nastolí hneď v otváracích titulkoch a drží sa jej až do samotného záveru. Scéna so spomínaným psom nemá chybu a podarené sú aj následné trampoty s tým spojené. Pritom nemožno hovoriť o komédii či noirovej paródii (ako Moja obľúbená bruneta, Neverne tvoja a pod.). Proste noir light :) ()

majo25

Nenáročná jednohubka s ľahko predvídateľným koncom, ktorá je miestami odľahčená. Atypický hlavný hrdina (profesor) sa dostáva do problémov, ktorým dosiaľ nemusel nikdy čeliť, čo je na jednej strane celkom zaujímavé, ale aj vtipné...čo neviem, či je pre tento žáner celkom vhodné. Niečo v duchu: muž, ktorý nevedel ako, a už v tom lietal - téma typická skôr pre novodobejšie komédie. Už úsmevný úvod o rôznych podobách chybných krokov v živote človeka dosť napovie. Film je plný atypickejších prvkov, vypichol by som ten, keď sa hlavná postava (nehrdina) s chladným ksichtom púšťa do boja s besným psiskom, ako keby to robil bežne, a to hneď dvakrát. ()

Hollohlaway

Tempo to nemá bůhvíjaké, ale William Powell si svoje odehraje jako vždy. Je to i slušně dramatické a i když postavy děj zamotávají víc než by vlastně musely, rozuzlení není nakonec úplně mimo. Chyběla mi tam ještě aspoň jedna známější tvář, hned by to bylo zajímavější. ()