Reklama

Reklama

Americké vraždy

  • USA The Killing of America
všechny plakáty
Dokumentární / Krimi
USA, 1982, 89 min

Obsahy(1)

Koláž z dochovaných záběrů a rozhovorů, přibližující odvrácenou tvář Ameriky jako společnosti posedlé zabíjením. Kontroverzní film nebyl dosud v zemi svého vzniku oficiálně uveden. (NFA)

Recenze (4)

Kusko.t2 

všechny recenze uživatele

„Všetky časti filmu, ktorého sa chystáte byť teraz svedkom, sú skutočné. Nič nebolo zinscenované.“ Úpadok a zbrojenie Ameriky a jeho obyvateľstva má za následok jednoducho to, že zbrane sú častejšie využívané na obranu respektíve útok. Ten, kto sa pozrie do ich hlavne už len ojedinele dokáže popísať pocity z tunelu smrti. Účelové sračky Ameriky a iných – zbrane nezabíjajú ľudí, to človek, nemôžu obstáť. Tak prečo potom tie sankcie za zbrojenie, ktoré si hádžu viaceré krajiny navzájom? Jednoducho politika, ...účelová a tvrdá. Zaujímavosťou projektu Sheldona Renana a Leonarda Schradera (neuvedený v titulkoch) je, že ich takpovediac domáci počin THE KILLING OF AMERICA (v koprodukcií s Japonskom) sa po kino premiére nedostáva v Amerike na VHS. V Japonsku sa tak udialo v roku 1983. Amerika si na vlastnú tvár a konfrontáciu s ňou musela počkať až do roku 2016, kedy film vychádza 25. októbra na DVD a Blu-ray nosičoch. ### PS – videná americká verzia o dĺžke trvania 90 minút. ()

Reklama

greedo95 

všechny recenze uživatele

Film, který vás rozhodně přinutí zamyslet se nad dnešní společností. Poukazuje na známé, i neznámé vraždy, u kterých není na první pohled pochopitelný jejich důvod. Některé záběry jsou trochu brutální, což filmu dodává skvělou atmosféru. Nejvíce jsem ale přemýšlel nad tím, proč tento film nebyl v Americe nikdy oficiálně uveden. ()

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Dokument o zločinu v USA, který je složený z autentických záběrů povětšinou profláknutých událostí - viz.herecké obsazení. Některé záběry jsou řekněme drastické, mírou nechutnosti i kvality bych to přirovnal ke Kokainovým kovbojům, tedy ne zas až takový extrém. Kdo má přehled, nebude z tohoto nijak na větvi, naopak kdo není detailů a jednotlivých případů znalý. bude čumět. Dá se doporučit. ()

Zajímavosti (3)

  • Takpovediac domáci počin Sheldona Renana a Leonarda Schradera (neuvedený v titulkoch) (koprodukcia s Japonskom) sa po kino premiére nedostáva v Amerike na VHS. V Japonsku sa tak udialo v roku 1983. Amerika si na vlastnú tvár a konfrontáciu s ňou musela počkať až do roku 2016, kedy po takmer štyroch dekádach dokument vychádza na DVD a Blu-Ray nosičoch. (Kusko.t2)
  • Snímek byl v polovině 80. let zakoupen do československé distribuce. Tehdejší Ústřední půjčovna filmů k němu vyrobila a rozeslala plakáty, ale své premiéry v našich kinech se už tento film nedočkal. (charles3)
  • Tvorcovia filmu zaplatili 20 000 dolárov Abrahamovi Zapruderovi za zapožičanie dnes už svetoznámej nahrávky zachytávajúcej vraždu Johna F. Kennedyho, aby sa tento obrazový materiál mohol zahrnúť do finálneho zostrihu. (Kusko.t2)

Reklama

Reklama