Přešlapy

Česko, (2009–2010), 32 h 33 min (Minutáž: 48–53 min)

Filip Blažek, Zuzana Norisová, David Novotný, Jitka Schneiderová, David Matásek, Soňa Norisová, Miroslav Šimůnek, Daniel Svoboda, Betka Stanková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Nový třináctidílný seriál Televize Prima, který sleduje životní kotrmelce tří párů ve věku okolo 30 let. Jsou vzájemně propojeni láskou a přátelstvím. Adam a Radka se teprve poznali a jejich vztah začíná. Petr a Jana mají po svatbě a snaží se o první dítě. David s Karolínou už dítě mají a uvažují o dalším. Jsou to vaši sousedé nebo kolegové z práce – mají zaměstnání, koníčky, chodí se bavit i sportovat. Seriál je o tom, co všichni prožíváme. O tom, co řešíme, nebo o tom co budeme dělat, až dorazíme domů. Může to být rozhodování mezi mateřstvím a kariérou, můžete mít pocit, že vám manžel doma nepomáhá, řešit partnerské neshody, sexuální problémy, rodinné finance, žárlivost, nevěru. Že byste šli raději na pivo než hlídat… Nebo naopak, že byste raději hlídali, ale nemáte koho. Stejně jako v životě se i v seriálu vážnější soukromé tragédie dají přežít jen díky humoru. Důležité je, že ty nejhorší rány osudu berou naši hrdinové s nadhledem, takže pak máte i vy pocit, že je všechno o něco jednodušší. Život po třicítce přece občas každému připomíná komedii plnou omylů. (TV Prima)

Brouk

Asi si zase naběhnu, jak už je mým dobrým zvykem, ale Přešlapy je v mém pohledu velmi sympatický počin TV Prima... Není moc seriálů vzniklých po roce 2000 z produkce tuzemských TV, které bych nějak toužil vidět celé, ale tento seriál hodlám dokoukat, což je samo o sobě pochvala... :-) :-) Ano, věnuji můj svůj volný čas... ()

Gemini

Oprava předchozích zlých slov na adresu TV Prima. V den premiéry prvního dílu seriálu se objevil článek, v němž se mimo jiné píše "Prima se nikdy netajila tím, že pro Přešlapy koupila licenci k britskému seriálu Cold Feet, jejž ČT vysílala pod názvem Šest v tom. Koupě licence ovšem ještě neznamená slepé kopírování: ostatně lepší přiznat (kvalitní) inspiraci, než zoufale nevědět." Je to sice lepší než nepřiznat barvu vůbec, ale ani tak s tím nemůžu souhlasit, protože všechna dřívější interview s herci a zprávy o zkušebních projekcích byly plné "kladných diváckých reakcí" a vyjádření herců v tom smyslu, že "je to skvěle napsané", "jako ze života" atpd. a o skutečném stavu věci se taktně mlčelo (což není totéž jako netajit se původem, ne c'est pas?;)) A druhá část o tom, že se nebude slepě kopírovat...no promiňte, ale Přešlapy jsou do pr...kenný vohrady takřka doslovná kopie, zasazená do českého prostředí, což mimochodem místy vypadá docela legračně (např. trumfovačka rodičů před výběrovou mateřskou školou). Nicméně pokusím-li se být aspoň trochu objektivní - v porovnání s obvyklou úrovní seriálové produkce buďme rádi, že je to takové jaké to je. Nejde pominout jasně televizní háv, do kterého se Přešlapy odívají a jaké výkony lidí ve vedlejších úlohách nabízejí, rozpočet (a další věci) je zkrátka někde úplně jinde než u originálu, kterého se navíc produkovalo ŠEST DÍLŮ ZA SEZÓNU. Herecké obsazení není zlé, ale bohužel je kvalitativně hodně nevyvážené. Už roky jsem paf ze Soni Norisové a slabost mám i pro roztomilý kukuč její mladší sestry. Bohužel Zuzana, jejíž Radka je zkrátka hlavní postavou jako jí v Cold Feet byla Rachel, nezopakovala svůj velmi dobrý herecký výkon ze Soukromých Pastí a buď byla svou typickou, i když naštěstí již dospělou, veselou dívčinou nebo srdceryvně slzela až řvala (což jí ovšem až na výjimky nešlo věřit). Filip Blažek mě naprosto zaskočil a dostává šanci, že bych ho možná mohl časem vyřadit z kategorie tragédů:) Jeho Adam je místy velmi sympatický týpek, kterého by člověk snad i mohl znát. I on má světlé momenty a opravdu překvapil svým hereckým výkonem v těch několika málo "okamžicích", kdy se konalo i nějaké to životní drama. Poslední díly ovšem potvrdily, že nemá na to, co zvládal James Nesbitt - a zjevně si to nemysleli ani scénáristé, ti ale jednali spíš s ohledem na diváka a příkaz vyprodukovat nenáročný seriál na všednodenní večer hnedle po zprávách. Teď ale další pán na holení - David Matásek zkraje svou prkenností působil jako správný upjatý manažér, jeho postava ale během seriálu prochází jistým vývojem, což si žádá změnu výrazu i jiných věcí, a to se bohužel mimo zvýšení počtu komických scén skoro vůbec nepodařilo. Soňa Norisová jako jeho ženuška v domácnosti už působí lépe, ale pořád tomu něco chybí (vidíte, snažím se nemyslet na to, jaké má oči a úsměv a jak to dovede ve spojení s jejím stále lehce znatelným slovenským přízvukem chlapa zblbnout:)). I její role se vyvíjela tak jako v originále, a bylo celkem zajímavé to sledovat "po česku" a "televizně". Jediní, kdo ani jednou nezaváhali a neselhali a byli od začátku do konce na potlesk, tak byli David Novotný a Jitka Schneiderová (která už vážně není tou ztracenou dívčinou ze Samotářů). Jejich postavy odnesly zásahy českých "tvůrců" nejméně a ve spojení s jejich vlastním nadáním prostě zbytek osazenstva válcují jako krém proti vráskám vlnitý plech. Závěr dílu se křtinami se vyrovnal originálu. Nutno říct, že to i přes citelné úpravy celého seriálu směrem k větší pohodičce nebyl moment jediný, ale na kompletní seriál jich tedy moc nebylo:P Prostě na Přešlapy se dá dívat, ne že ne. Rozhodně je zajímavé si je srovnat s Cold Feet a zamyslet se nad tím, co je naše vlastní televizní produkce ochotna divákům nabídnout a zda je to opravdu to, co jsou místní diváci ochotni přijmout. Dvojnásobný počet epizod na sezónu ve spojení s vypouštěním některých "nevhodných" věcí a výsledným zdrcnutím běhu času mají za následek přesvědčení spousty lidí, že je to další něco, čemu se můžete zasmát a kde se mezi milostnými pletkami všech se všemi řeší vztahové problémy. Bohužel je to z dost podstatné části pravda, a tuhle bulvarizaci primákům nikdy neodpustím. Zaniká tu pak to dobré a nutno přiznat, že stále platí moudro o šikovných českých ručičkách schopných pozlatit, co jinde ukradly. U Přešlapů se to zlacení nedaří, ale přesto by mě potěšilo, kdyby odtáhly diváky od sledování plytkých až Ordinérních schůzí Uličních výborů. Na to i přes veškeré moje výhrady kvality mají. S ohledem na obvyklou kvalitu tuzemské seriálové produkce dám šedesát, ale rozhodně byste měli vidět Cold Feet, abyste viděli, jak se to dá udělat, aby to s vámi zamávalo tak, jak by mohlo, a abyste nemuseli trpět při střetnutích s výkony herců a "herců" ve vedlejších rolích... a vlastně i některých hlavních. Jé, dobrý den, slečno Rybová, stojíte tady dlouho?:) Takže ještě jednou a zřetelně na konec - 60%. () (méně) (více)

Tosim odpad!

Britský originál byl nejdřív bez invence nezměněn a naklonován na české poměry a teď někde zprzněn leží ve škarpě... A jede se dááál!!! Doufám, že se za tohle dostanete do toho nejhoršího televizního pekla, ve kterém je Luciferem Horst Fuchs. ()

hirnlego

Z těch Ulic a Ordinací asi jediná trochu koukatelná věc (nakolik je to okopírovaný zkoumat fakt nehodlám). Btw díl s úmrtím jedné z hlavních ženských postav je vážně super - takhle to v životě úplně chodí, přece. Ještě čekám zvrat á la Dallas. ()

Faidra odpad!

Kopírování zabíjí televizi - protože za tohle bych ji s chutí vyhodila z okna. Na podobné zcela zbytečné kopie britských originálů mám ovšem osvědčený a staletími ověřený prostředek - zavřít oči a myslet na Anglii. ()

flanker.27 odpad!

Už před odvysíláním první části mě zarazila upoutávka zachycující jednoho z protagonistů s růží v zadku - SAKRA, TO JE PŘECE ŠEST V TOM. Snaha natočit něco jinýho než VKV apod. se cení, ale prostým kopírováním se to nikam nepohne, obzvláště když si někdo myslí, že stačí prkenně zkopírovat scénář a všechno ostatní se jaksi doplní samo. ()

castor

Prozatím si nemůžu stěžovat.. někdy tvůrci zabřednou na hranici trapnosti, jindy se vytáhnou vtipným momentem, trefnou poznámkou ze života.. navíc roztomilá Norisová, vtipný Blažek s Novotným, přesná Schneiderová.. Resumé je asi takové - mrknu se i příště, což je s ohledem na jinou seriálovou produkci samo o sobě pochvala. ()

LiVentura

Herectví na dobré úrovni, leč příliš křečovité, dějově nestálé, urychlené.. Na komerční českou produkci ucházející kvalitou. ()

paascha odpad!

První díly první série byly celkem povedené a v šedi české TV produkce, zvláště těch prima sraček s Morávkovou, to bylo příjemné osvěžení. Jenže jak stoupala sledovanost, seriálu se zřejmě ujali osvědčení shitmakeři a dnes je to zpět ve starých známých vodách, či spíše bažinách. První díly druhé série byly vyložený odpad a věčné tlachy o dětech a jejich potřebě mě doslova sraly. Fakany nesnáším a jestli bude Blažek na tu hnusnou Norrisovou ještě jednou šišlat, že chce mimí, odletí i ta jedna upocená hvězda, co jsem zatím dal. Po dalších pár dílech dávám odpad, protože je to opravdový hnůj. Trapné výkony všech! herců, scénáře na úrovni teletubýz, maminky a buznice to asi náramně baví, ale já bych blil! ()

hippyman

no... měl jsem tu čest pít jamesona a pivo u několika dílů... a s touto podporou se to celkem dá. většina času je sice dost tragická, ale několik scén a slušné obsazení to celkem úspěšně vykoupí. ale kdyby na to nekoukal spolubydla, nezavadil bych o to ani smykem a přešlápl bych si radši na jiný kanál, na kanál dál... 50% ()

liskam

Tak mám shlédnuté 3 díly.. ohledně hereckých výkonů, standartní seriálové výkony. Ale některé menší role byli velice povedené a moc dobře zahrané. Scénář ale mírně nadstandartní (oproti ulici, vkvéčkám a podobným šílenostem)příjemně mě překvapilo používáníé sprostých slov, přesto se seriál nevyvyroval klesických klišé a nereálných řešení nereálných problémů. Hudba ale naprosto příšerná. Za mě 55% ()

kingik

Mně to přijde realizačně odbyté a scénář by asi chtěl překonat ty nízké laťky současných seriálových počinů, ale málo zdatní režiséři mu to nedovolují. Herci hrají v rámci možností dobře. Asi se to možná v dalších epizodách zvedne, ale zatím to je rozpačité a postrádá to pevnější formu. ()

boshke

Na televizní poměry poměrně slušná zábava. Dobré obsazení (nejraději mám Novotného a Matáska) a člověk se u toho často i zasměje... 70% ()

Crocuta

Jak už si všiml bo.rec a jiní, jedná se o do mrtě okopírovaný britský seriál "Šest v tom", včetně celých scén a dialogů nebo jmen některých hlavních postav. Samy o sobě by - být alespoň v něčem původní - "Přešlapy" v záplavě různých "Ulic" a "VKV" určitě nezapadly a mohl to být docela slušný komediální seriál. Jenže to bych nesměl znát britský originál a nesměl bych ho mít tak rád. Dělej co dělej - Filip Blažek prostě není James Nesbitt a Zuzana Norrisová není Helen Baxendale (řady herců je mi skoro líto, že plýtvají svým talentem a časem v podobné vykrádačce, ve které se srovnávání s předlohou těžko vyhnou). Něco opsat a pak se chlubit s jakou jsme to přišli novinkou dovede kdejaký kretén. Co takhle vymyslet něco vlastní hlavou, vážení? ()

korbitch22

mizerný rozpočet,papundeklové lokace,vyhaslí herci.sem tam nějaká dobrá hláška a pořád ještě snesitelný filip blažek.no jinak klasické české sračkovství,ale postupem času musim uznat,že v tom něco málo dobrého je,hlavně scénář má občas opravdu dobrý nápad,u některých scén sem se opravdu pobavil a vbývoj postavy Davida Matáska je takřka geniální.Škoda jen že česká seriálová tvorba komerčních televizí vypadá jako kolumbijská telenovela a lokace a režiséry vybírá parta hovad,co o filmařině vědí úplné prd. ()